Київський район м. Полтави заснований у 1952 році, має територію 5437,8 гектарів, що складає 52,8 % від загальної площі міста Полтави. Станом на січень 2016 року в районі проживає близько 90 тис. осіб.
   
 
Сьогодні:
вівторок, 21 березня
   
 
Характеристика Київського району м. Полтави


Київський район засновано у 1952 році.

Він займає північно-західну частину міста Полтави.

Загальна площа - 5437,8 гектара, що складає 52, 8% площі міста.

У районі проживає близько 90 тис. осіб. Київський район – це 477 вулиць та провулків, 20 парків та скверів, 29 ставків та 1 річка.

Є у районі й місця, нерозривно пов’язані з історією нашого краю.

Пушкарівський ліс — залишок колись великої діброви, що належала відомому полтавцю, полковнику Мартину Пушкарю.

Заповідник "Поле Полтавської битви", який створено понад сто років тому та до складу якого входить ряд історико-меморіальних об’єктів.

Полтавський міський дендропарк — улюблене місце відпочинку полтавців.

Могила Михайла Скліфосовського, видатного хірурга, професора який працював у Полтаві й похований у селищі Яківцях.

Музей воєнних конфліктів ХХ століття — нагадування про втрати нашого народу в так звані «мирні» часи.


Військово-історичний музей 13-ї гвардійської Дніпровсько-Будапештської ордена Суворова ІІ ступеня важкої бомбардувальної авіаційної дивізії, де під відкритим небом представлена унікальна військова експозиція.

Кожен полтавець чи гість нашого міста може знайти для себе багато цікавого та корисного, дізнатися щось нове чи поринути у спогади у ході відвідування цих об’єктів. Тож будемо раді, якщо ви завітаєте до нас!

У ці нелегкі часи зуміли вистояти та налагодити роботу у нових умовах основні підприємства: ПрАТ «Полтавський олійноекстракційний завод Кернел Груп», ПАТ «Полтавамаш», ТОВ «Ді-Стар», ТЗДВ «Полтавська фірма Ворскла», ТОВ "Фірма "Заря" тощо.

Постійною є співпраця районної ради з об'єднаннями громадян. Триває активна робота з легалізації  та створення органів самоорганізації населення. Вони гуртують людей незалежно від їхнього віку, поглядів чи уподобань для вирішення наболілих проблем громади.

З метою надання населенню якісних медичних послуг на території району працюють заклади, серед яких перша та п'ята міські клінічні лікарні, жіноча консультація та пологовий будинок, дитячі поліклінічні відділення, амбулаторії сімейної медицини.

Мешканці району мають змогу цікаво провести дозвілля у закладах культури, досвідчені працівники яких організовують яскраві концертні програми, проводять гурткову роботу. Це комунальне підприємство «Палац дозвілля «Листопад», обласний центр естетичного виховання учнівської молоді, міський будинок культури.

Також у районі постійно розширюється мережа торгових закладів, у яких запроваджуються ефективні форми обслуговування із використанням сучасного технологічного обладнання. Це торговий центр "Київ", торгівельно-розважальний комплекс "Екватор", магазин меблів "Ворскла" та інші.

У Київському районі м. Полтави функціонують тридцять чотири навчальні заклади: двадцять дошкільних закладів, десять загальноосвітніх шкіл, дві гімназії та дві спеціальні школи для дітей з особливими потребами. Кожен загальноосвітній заклад Київського району має ґрунтовні надбання у виховній та навчальній роботі. Не менш успішно працює й система дошкільних закладів. Дитячий садок – це світ, у якому існує дитина в найважливіший період свого розвитку, і від того, як вона тут живе, залежить не тільки її майбутнє, а й майбутнє родини та всієї країни.

Значна увага приділяється сфері соціального захисту населення району. В районі працює територіальний центр з обслуговування одиноких непрацездатних громадян.

На сьогодні в Київському районі м. Полтави працюють 3 дитячо-юнацькі спортивні школи. На території району знаходиться стадіон «Ворскла», на якому відбуваються ігри однойменного футбольного клубу.

Неможливо на декількох сторінках розповісти про історію і сучасність нашого району, людей, які в ньому жили і живуть. Для зручності і оперативності в отриманні інформації розроблено веб-сайт Київської районної в м. Полтаві ради. Завітавши до нього, ви отримаєте багато цікавої і корисної для вас інформації.

Будемо вдячні за відгуки про нашу роботу.