Київський район м. Полтави заснований у 1952 році, має територію 5437,8 гектарів, що складає 52,8 % від загальної площі міста Полтави. Станом на січень 2016 року в районі проживає близько 90 тис. осіб.
   
 
Сьогодні:
понеділок, 16 травня
   
 

Мешканцям району до відома

Управління праці та соціального захисту населення Київської районної в м.Полтаві ради інформує про право працівників на звернення до суду у трудових спорах

 

Ст. 233 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) встановлює строки звернення за вирішенням трудових спорів до суду.

Ці строки cкладають:

- для працівників у спорах про звільнення — місячний строк з дня вручення копії наказу про звільнення або з дня видачі трудової книжки;

- для працівників у інших трудових спорах — тримісячний строк з дня, коли працівник дізнався (або повинен був дізнатися) про порушення свого права;

- для власника або уповноваженого ним органу у спорах про стягнення з працівника матеріальної шкоди, заподіяної підприємству, установі, організації, - один рік із дня виявлення заподіяної шкоди.

КЗпП встановлює категорію спорів, з позовом про вирішення яких працівник може звернутися до суду без обмеження будь-яким строком — це спори про стягнення належної працівнику заробітної плати.

Норми КЗпП щодо строків звернення до суду за вирішенням трудових спорів неодноразово ставали предметом тлумачення Конституційним Судом України (далі - КСУ). Так, в рішенні КСУ від 15.10.2013 №8-рп/2013 положенням ст. 233 КЗпП надане додаткове офіційне тлумачення, відповідно до якого у разі порушення законодавства про оплату праці працівник має право звернутися до суду з позовом про стягнення сум індексації заробітної плати та компенсації втрати частини заробітної плати у зв”язку з порушенням строків її виплати як складових належної працівнику заробітної плати без обмеження будь-яким строком незалежно від того, чи були такі суми нараховані роботодавцем.

Пропущення місячного чи тримісячного строку звернення до суду без поважних причин є підставою для відмови у позові.

За правилом, встановленим ст. 73 Цивільно-процесуального кодексу України, суд поновлює або продовжує строк, встановлений законом або судом, за клопотанням сторони або іншої особи у разі його пропущення з поважних причин. Клопотання про поновлення пропущеного строку подається до суду одночасно з позовною заявою.

Для оскарження до суду рішення комісії по трудових спорах працівником чи роботодавцем ст. 228 КЗпП встановлює 10-денний строк - з дня вручення позивачу виписки з протоколу засідання комісії чи його копії.

Якщо ж відносини між сторонами спору є цивільно-правовими, то застосовується строк позовної давності, встановлений ст. 257 Цивільного кодексу України, - три роки.

Інші повідомлення:

18.01.2017
У зв’яку з надмірними снігопадами та внаслідок різкого перепаду температур на покрівлях будинків утворилися бурульки, які при падінні становлять загрозу для життя людей.Шановні полтавці! Звертаємося до вас з проханням уникати небезпечних ділянок зі скупченням снігових брил та бурульок на покрівлях будинків! Будьте уважними та обережними!Якщо ви виявили на дахах будівель бурульки, які несуть загрозу життю та здоров'ю громадян, повідомляйте про небезпеку за телефоном 15-80.
17.02.2015
Рішенням позачергової сорок восьмої сесії Полтавської міської ради надано субвенцію Київській районній в м. Полтаві раді для фінансування діяльності органів самоорганізації населення на 2015 рік. На підставі цього рішення у ході проведення 59-ї сесії Київської районної в м. Полтаві ради шостого скликання при затвердженні заходів Програми сприяння діяльності органів самоорганізації населення у Київському районі м. Полтави на 2015 рік передбачено напрямки використання цих коштів. Одним з таких напрямків є заохочення легалізованих органів самоорганізації населення, що працюють на території Київського району м. Полтави, за добросовісне виконання власних повноважень відповідно до Закону України «Про органи самоорганізації населення».
30.09.2014
Постановою Київської районної у місті Полтаві виборчої комісії Полтавської області від 25 вересня 2014 року № 64 зареєстровано депутатами Київської районної в м. Полтаві ради по багатомандатному виборчому округу наступних за черговістю кандидатів у депутати у виборчому списку Полтавської міської організації Партії регіонів:Ткачука Олександра Костянтиновича, 1976 року народження, громадянина України, освіта вища, являється заступником директор фірми ТОВ «Полтава- Автосвіт», проживає у м.Полтаві, вул. Баленка, буд.13, кв. 84;Сливкіну Віру Іванівну, 1968 року народження, громадянку України, освіта вища, працює головним спеціалістом відділу інформаційно-комп’ютерного забезпечення Полтавської ОДА, проживає в м.Полтаві , вул. Шевченка, 96, кв.45.Повноваження депутатів Київської районної в м. Полтаві ради шостого скликання Ткачука О.К., Сливкіної В.І. починаються з 30 вересня 2014 року