Київський район м. Полтави заснований у 1952 році, має територію 5437,8 гектарів, що складає 52,8 % від загальної площі міста Полтави. Станом на січень 2016 року в районі проживає близько 90 тис. осіб.
   
 
Сьогодні:
понеділок, 16 травня
   
 

Мешканцям району до відома

Зупинимо туберкульоз!

Туберкульоз -  небезпечна інфекційна хвороба, яка  в  останні  роки носить  характер   епідемії.

 

Як відбувається зараження

Зараження туберкульозом відбувається найчастіше від хворих людей: через краплини слини під час кашлю і розмови, через предмети загального користування (посуд, рушник, білизну); рідше від хворих тварин через молоко. Найбільша небезпека – від хворих на відкриту форму туберкульозу, в мокроті яких знаходиться багато туберкулінових паличок.

Фактори, які сприяють захворюванню

Захворювання розвивається, якщо в людини знижено імунітет внаслідок тривалого стресу, депресії, захворювань (психічних, алкоголізму, наркоманії, виразки шлунку, цукрового діабету, травм та ін.), а також неповноцінного харчування, поганих житлово-побутових умов, важкої праці, професійних умов.

Симптоми, на які необхідно звернути увагу

Хвороба часто розвивається непомітно.

*   слабкість, втома;

*   тривале підвищення температури, особливо до невеликих цифр;

*   втрата апетиту і помітна втрата ваги;

*   сильне потовиділення, особливо вночі;

*   задуха, кровохаркання.

Якщо ви помітили у себе такі симптоми, звертайтесь до дільничного лікаря або лікаря фтизіатра.

Як можна виявити туберкульоз?

З метою раннього виявлення туберкульозу, дітям та підліткам необхідно робити туберкулінову пробу (реакцію Манту).

Усі підлітки, починаючи з 15 річного віку, повинні перевіряти свої легені на флюорографії не рідше 1 разу на рік, а починаючи з 21 року, в залежності від стану здоров'я та професії, - один раз на рік.

Обстеження на туберкульоз є обов'язковим (Закон про боротьбу з туберкульозом,    ст. 9, 2001 р.) Особи які не пройшли його своєчасно, відстороняються від роботи, навчання або відвідування дитячого закладу.

Щоб уберегтись від туберкульозу, необхідно:

*     вести здоровий спосіб життя: регулярно відпочивати, не палити і не зловживати алкоголем;

*     докладати зусиль, щоб харчування родини було якомога повноціннішим;

*     проводити систематичне прибирання житла, провітрювати його, не допускати накопичення пилу;

*     стежити за обов'язковим щепленням вакциною БЦЖ дітей у віці 7-ми та 14-ти років (при відсутності протипоказань);

*     намагатись обмежувати контакти з хворими на туберкульоз, оберігати немовлят та маленьких дітей від контактів з незнайомими людьми (відвідування ринків, магазинів тощо);

*     намагайтесь не допускати контакту дітей з родичами, хворими на туберкульоз, не брати із собою дітей при відвідуванні хворого на туберкульоз у лікарні;

*     утримуватись від купівлі продуктів на стихійних ринках;

*     при контакті з хворими на туберкульоз пройти позачергове обстеження у лікарів.

Якщо в домі є хворий на туберкульоз

У сім'ях, де вже є хворий на туберкульоз, необхідно виконувати санітарно-гігієнічні правила: мати окремий посуд усім членам сім'ї, свої предмети особистої гігієни, мокроту збирати в окремий посуд і дезінфікувати.

 

Інші повідомлення:

18.01.2017
У зв’яку з надмірними снігопадами та внаслідок різкого перепаду температур на покрівлях будинків утворилися бурульки, які при падінні становлять загрозу для життя людей.Шановні полтавці! Звертаємося до вас з проханням уникати небезпечних ділянок зі скупченням снігових брил та бурульок на покрівлях будинків! Будьте уважними та обережними!Якщо ви виявили на дахах будівель бурульки, які несуть загрозу життю та здоров'ю громадян, повідомляйте про небезпеку за телефоном 15-80.
17.02.2015
Рішенням позачергової сорок восьмої сесії Полтавської міської ради надано субвенцію Київській районній в м. Полтаві раді для фінансування діяльності органів самоорганізації населення на 2015 рік. На підставі цього рішення у ході проведення 59-ї сесії Київської районної в м. Полтаві ради шостого скликання при затвердженні заходів Програми сприяння діяльності органів самоорганізації населення у Київському районі м. Полтави на 2015 рік передбачено напрямки використання цих коштів. Одним з таких напрямків є заохочення легалізованих органів самоорганізації населення, що працюють на території Київського району м. Полтави, за добросовісне виконання власних повноважень відповідно до Закону України «Про органи самоорганізації населення».
30.09.2014
Постановою Київської районної у місті Полтаві виборчої комісії Полтавської області від 25 вересня 2014 року № 64 зареєстровано депутатами Київської районної в м. Полтаві ради по багатомандатному виборчому округу наступних за черговістю кандидатів у депутати у виборчому списку Полтавської міської організації Партії регіонів:Ткачука Олександра Костянтиновича, 1976 року народження, громадянина України, освіта вища, являється заступником директор фірми ТОВ «Полтава- Автосвіт», проживає у м.Полтаві, вул. Баленка, буд.13, кв. 84;Сливкіну Віру Іванівну, 1968 року народження, громадянку України, освіта вища, працює головним спеціалістом відділу інформаційно-комп’ютерного забезпечення Полтавської ОДА, проживає в м.Полтаві , вул. Шевченка, 96, кв.45.Повноваження депутатів Київської районної в м. Полтаві ради шостого скликання Ткачука О.К., Сливкіної В.І. починаються з 30 вересня 2014 року