Київський район м. Полтави заснований у 1952 році, має територію 5437,8 гектарів, що складає 52,8 % від загальної площі міста Полтави. Станом на січень 2016 року в районі проживає близько 90 тис. осіб.
   
 
Сьогодні:
субота, 20 серпня
   
 

Мешканцям району до відома

20 листопада відзначається День спільних дій в інтересах дітей – день прийняття Конвенції ООН про права дитини

З нагоди 21-ї річниці прийняття Генеральною Асамблеєю ООН Конвенції про права дитини 20 листопада 2010 року відзначається День спільних дій в інтересах дітей.

Цей документ охоплює весь комплекс міжнародних правових стандартів захисту і забезпечення благополуччя дітей. Конвенцію ратифікували практично всі країни світу.

Конвенція ООН про права дитини – це комплексна угода, яка зобов’язує держави, котрі її ратифікували, вжити заходів щодо забезпечення та захисту прав дітей. Її називають “Велика хартія вільностей для дітей”, світова конституція прав дитини.

Створення широких можливостей щодо захисту прав дітей передбачено ст. 3 Конвенції, яка проголошує, що в усіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, судами чи законодавчими органами, першочергова увага приділяється якнайкращому забезпеченню інтересів дитини.

           Класифікація прав дитини:

Права дитини можуть бути об’єднані у п’ять груп:

1.     Громадянські права

(право на ім’я та національність, право на самобутність, право на життя, принципи недискрімінації, право на захист від фізичного насильства та ін.)

2.     Політичні права

(свобода думки, свобода висловлювання, свобода зібрань, свобода переконань і віросповідання, вільний доступ до інформації).

3.     Економічні права

(держави-сторони повинні вживати всіх необхідних заходів для реалізації прав дітей в т. ч. і економічних).

4.     Соціальні права

(право на освіту, право на охорону здоров’я, право на соціальне забезпечення).

5.     Культурні права

(право на відпочинок і дозвілля, залучення до гри та участі в культурному й мистецькому житті).

           Найважливішим аспектом Конвенції ООН про права дитини є визначення дитини як людської істоти віком до 18 років, при цьому кожна дитина незалежно від раси, кольору шкіри, статі, мови, релігії, політичних або інших переконань, майнового стану, стану здоров’я та народження дитини, її батьків чи законних опікунів або яких-небудь інших обставин має рівні права з усіма іншими дітьми.

           Відповідно до положень Конвенції держави зобов’язані поважати права та обов’язки батьків (опікунів), щоб ті належним чином спрямовували зусилля на реалізацію дітьми їхніх прав. Наголошується, що батьки несуть однакову відповідальність за виховання і розвиток дитини, а держава зобов’язана надавати їм необхідну допомогу у виконанні своїх обов’язків стосовно дітей.

           Ряд статей Конвенції спрямовані на боротьбу проти використання праці дітей, на захист дітей від економічної експлуатації, виконання будь-якої роботи, бути перешкодою в одержанні нею освіти чи завдати шкоди її здоров’ю, фізичному, розумовому, духовному та соціальному розвиткові. Ст. 34 вимагає захисту дітей від сексуальної експлуатації, а ст. 35 – від викрадення дітей, торгівлі ними. У документі спеціально виділені питання захисту прав дітей у разі вчинення злочину, запобігання вживанню наркотичних засобів та ін.

           Конвенція закріплює нове сприйняття дітей. Дитина визначається тут як суб’єкт права, здатний формулювати й висловлювати думки, брати участь в ухваленні рішень і впливати на події, бути партнером у процесах соціальних перетворень і побудові демократії.

           Конвенція ООН про права дитини, будучи ратифікована Верховною Радою України 27 лютого 1991 р., для нашої країни набула чинності з 27 вересня 1991 р. Її виконання контролюється ст. 9 Конституції України, де визначено, що чинні міжнародні договори, згоду на обов’язковість яких затверджено Верховною Радою України, є частиною національного законодавства України. Держави-сторони не мають права змінювати законодавство або ухвалювати нові закони, якщо це суперечить даній Конвенції.

           У зв’язку з цим та з метою об’єднання зусиль органів державної влади, органів місцевого самоврядування, громадських організацій щодо створення належних умов для забезпечення прав дітей, підвищення їх правової освіти, протягом листопада поточного року, службою у справах дітей виконавчого комітету Київської районної в м. Полтаві ради проведено:

1. Зустріч з учнівською молоддю 9-х – 11-х класів гімназії № 9   м. Полтави щодо адміністративної та кримінальної відпвідальності підлітків, а також про сучасне українське законодавство, яке передбачає соціально-правовий захист дітей.

         2. Засідання круглого столу за участю учнів старших класів гімназії     № 30 м. Полтави про відповідальність дітей за адміністративні порушення та кримінальні злочини, роз’яснення оснвоположних прав відповідно до конвенції ООН про права дитини.

         3. Засідання батьківського комітету ЗОШ № 7 м. Полтави про відповідальність батьків за неналежне виконання батьківських обов’язків по вихованню дітей.

         4. Взято участь у передачі “Відверто про …” телерадіокомпанії “Лтава” про доцільність впровадження ювенальної юстиції в Україні.

Інші повідомлення:

18.01.2017
У зв’яку з надмірними снігопадами та внаслідок різкого перепаду температур на покрівлях будинків утворилися бурульки, які при падінні становлять загрозу для життя людей.Шановні полтавці! Звертаємося до вас з проханням уникати небезпечних ділянок зі скупченням снігових брил та бурульок на покрівлях будинків! Будьте уважними та обережними!Якщо ви виявили на дахах будівель бурульки, які несуть загрозу життю та здоров'ю громадян, повідомляйте про небезпеку за телефоном 15-80.
17.02.2015
Рішенням позачергової сорок восьмої сесії Полтавської міської ради надано субвенцію Київській районній в м. Полтаві раді для фінансування діяльності органів самоорганізації населення на 2015 рік. На підставі цього рішення у ході проведення 59-ї сесії Київської районної в м. Полтаві ради шостого скликання при затвердженні заходів Програми сприяння діяльності органів самоорганізації населення у Київському районі м. Полтави на 2015 рік передбачено напрямки використання цих коштів. Одним з таких напрямків є заохочення легалізованих органів самоорганізації населення, що працюють на території Київського району м. Полтави, за добросовісне виконання власних повноважень відповідно до Закону України «Про органи самоорганізації населення».
30.09.2014
Постановою Київської районної у місті Полтаві виборчої комісії Полтавської області від 25 вересня 2014 року № 64 зареєстровано депутатами Київської районної в м. Полтаві ради по багатомандатному виборчому округу наступних за черговістю кандидатів у депутати у виборчому списку Полтавської міської організації Партії регіонів:Ткачука Олександра Костянтиновича, 1976 року народження, громадянина України, освіта вища, являється заступником директор фірми ТОВ «Полтава- Автосвіт», проживає у м.Полтаві, вул. Баленка, буд.13, кв. 84;Сливкіну Віру Іванівну, 1968 року народження, громадянку України, освіта вища, працює головним спеціалістом відділу інформаційно-комп’ютерного забезпечення Полтавської ОДА, проживає в м.Полтаві , вул. Шевченка, 96, кв.45.Повноваження депутатів Київської районної в м. Полтаві ради шостого скликання Ткачука О.К., Сливкіної В.І. починаються з 30 вересня 2014 року