Київський район м. Полтави заснований у 1952 році, має територію 5437,8 гектарів, що складає 52,8 % від загальної площі міста Полтави. Станом на січень 2016 року в районі проживає близько 90 тис. осіб.
   
 
Сьогодні:
понеділок, 3 жовтня
   
 

Мешканцям району до відома

Полтавців – мільйонерів збільшилось вдвічі

         Державна податкова інспекція у м. Полтаві повідомляє, що станом на 1 червня 2014 року кількість полтавців, які отримали у минулому році дохід в понад мільйон гривень склала 46 осіб. У своїх деклараціях про майновий стан вони задекларували доходів на загальну суму 138 мільйонів 834 тисячі гривень, з яких до сплати в бюджет узгоджено майже 2,5 мільйони гривень податку на доходи фізичних осіб.

         Порівняно з минулим роком, кількість офіційних полтавських мільйонерів збільшилась у 2 рази. Відповідно до поданих декларацій, доходи вказаної категорії громадян у 2014 році зросли на 25 мільйонів гривень.

         Загалом, полтавцями подано 1667 обов'язкових декларацій про майновий стан і доходи із загальною сумою 260 мільйонів 385 тисяч гривень задекларованого доходу. До бюджету має надійти більше 8 мільйонів гривень податку.

Інформаційно – комунікаційний відділ

Державної податкової

інспекції у м. Полтаві

  Увага! Громадяни можуть придбати державні цінні папери "Військові"

            Міністерство фінансів України відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01 квітня 2014 року №100 «Про випуск казначейських зобов’язань «Військові» з 21 травня 2014 року розпочинає розміщення казначейських зобов’язань «Військові» серії В на пред’явника в документарній формі загальним обсягом 100 млн. гривень із строком обігу 24 місяці, номінальною вартістю 1000 гривень, відсотковою ставкою 7% річних та сплатою купонів кожні шість місяців у розмірі 35 гривень.

           Продаж казначейських зобов’язань фізичним особам буде здійснюватися в понад 2200 установах Публічного акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» на всій території України за продажною вартістю, що встановлена Міністерством фінансів (наказ Міністерства фінансів «Про затвердження Порядку визначення вартості продажу казначейських зобов'язань «Військові» серії В та форми бланка сертифіката казначейського зобов'язання «Військові» серії В» від 17.04.2014 №415, зареєстрований в Міністерстві юстиції від 25.04.2014 за №450/25227).

          З метою забезпечення однакового рівня дохідності для покупців, вартість продажу казначейських зобов’язань змінюється залежно від часу їх розміщення. У перший день казначейські зобов’язання продаються за номінальною вартістю, а в наступні дні їх розміщення здійснюється за вартістю продажу, яка зростає з урахуванням накопиченого доходу, виходячи із встановленого розміру доходу за купоном (чим ближчий час купонної виплати, тим вища ціна продажу).

         Перевагами такого інструменту інвестування коштів, як казначейські зобов’язання України, для населення є: надійність, гарантована державою, доступна номінальна вартість, випуск в документарній формі на пред’явника, що значно спрощує процедуру купівлі, обігу та погашення, відсутність оподаткування доходів, отриманих за казначейськими зобов’язаннями.

 

         Для успішної реалізації проекту випуску казначейських зобов’язань «Військові» чітко визначається мета залучення коштів та формулюється заклик до спільноти щодо об’єднання зусиль, бажань та намірів долучитися до розбудови нової країни шляхом спрямування власних коштів на придбання державних цінних паперів, а також створення можливостей відчути причетність до вирішення загальнонаціональних проблем, об’єднання зусиль та ресурсів, надати фінансову допомогу вітчизняним Збройним Силам з метою підвищення їх боєготовності та зміцнення обороноздатності держави.

Інформаційно – комунікаційний відділ

Державної податкової

інспекції у м. Полтаві

Претендуєте на пільгу по земельному податку – надайте відповідні документи

          Державна податкова інспекція у м. Полтаві нагадує громадянам – власникам земельних ділянок, що відповідно до норм Податкового Кодексу України  нарахування фізичним  особам сум

 

земельного податку проводиться контролюючими органами, які видають платникові до 1 липня поточного року податкове повідомлення – рішення про внесення податку.

         Податковим кодексом також визначено, що від сплати земельного податку звільняються: інваліди першої і другої групи; пенсіонери (за віком); ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України ”Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”; фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок

Чорнобильської катастрофи.

          Звільнення від сплати земельного податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб, поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм.

        Фізичні особи, які вийшли на пенсію не за віком (за вислугу років, по інвалідності, в разі втрати годувальника тощо) після досягнення ними пенсійного віку, мають право на пільгу щодо сплати земельного податку за земельні ділянки, що належать їм на правах приватної власності.

        Для отримання пільги щодо сплати земельного податку фізична особа має подати до податкової інспекції за місцезнаходженням земельної ділянки заяву про надання пільги та документи, що посвідчують право такої особи на пільгу (паспорт, пенсійне посвідчення тощо)

Інформаційно – комунікаційний відділ

Державної податкової

інспекції у м. Полтаві

До уваги громадян – власників земельних ділянок!

          Державна податкова інспекція у м. Полтаві нагадує громадянам – власникам земельних ділянок, що відповідно до норм Податкового Кодексу України нарахування фізичним особам сум земельного податку проводиться контролюючими органами, які видають платникові до 1 липня поточного року податкове повідомлення – рішення про внесення податку.

         Сплачується земельний податок протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення – рішення. У 2014 році граничний строк сплати зобов'язання, вказаного у повідомленні 29 серпня.

Інформаційно – комунікаційний відділ

Державної податкової

інспекції у м. Полтаві

Стали власником земельної ділянки, зверніться до податкової!

         До уваги спадкоємців, правонаступників – власників домоволодінь! З метою упорядкування облікових даних як платника земельного податку, для своєчасного нарахування податку у 2014 році Державна податкова інспекція у м. Полтаві просить надати копії правонаступних документів (договорів даруванн, міни, купівлі – продажу або інше) та технічний паспорт домоволодіння для подальшого обліку та сплати земельного податку. Документи надаються за адресою: м. Полтава вул.Фрунзе, 155, кім.303,307.

        За додатковою інформацією ви можете звернутися зателефонувавши за номерами:

 68-38-32, 59-45-00 .

Інформаційно – комунікаційний відділ

Державної податкової

інспекції у м. Полтаві

Базою оподаткування податком на нерухомість є загальна площа, а не житлова

Державна податкова інспекція у м. Полтаві доводить до відома громадян та юридичних осіб, що Законом України від 27.03.2014 року №1166-VII «Про запобігання фінансовій катастрофі та створення передумов для економічного зростання в Україні» змінено базу оподаткування податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Зокрема, статтею 265 Податкового кодексу України визначено, що базою оподаткування податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки є житлова площа об’єкта житлової нерухомості. Вищезазначеним Законом внесено зміни до статті 265 Податкового кодексу. Відтепер базою оподаткування податку на нерухомість є загальна площа, а не житлова.

Для обрахування сум податку для громадян відповідні зміни будуть враховуватися лише починаючи з наступного року. Адже у 2014 році громадяни сплачують податок на нерухомість за базовий 2013 рік. У 2013 році базою оподаткування була житлова площа об’єкта нерухомості за вирахуванням пільгових метрів.

Отже, починаючи з 1 січня 2015 року при нарахуванні сум податку на нерухоме майно, які громадяни повинні сплатити до бюджету, за основу буде братися загальна площа об’єкта нерухомості, зменшена на пільгові метри.

В той же час, юридичні особи до 20 лютого поточного року подали розрахунок по податку на нерухомість за 2014 рік та згідно цього розрахунку поквартально сплачують до бюджету суми податку.

Зважаючи на зміни, внесені Законом №1166-VII, юридичним особам необхідно подати уточнюючий розрахунок, перерахувавши суми податку, беручи за базу оподаткування загальну площу об'єкта нерухомості, а не житлову. Починаючи з ІІ кварталу 2014 року юридичні особи повинні сплачувати податок на нерухоме майно згідно поданого уточнюючого розрахунку. Зробити це необхідно до закінчення граничного терміну сплати авансових внесків з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за ІІ квартал 2014 року, тобто до 30 липня 2014 року.

Інформаційно – комунікаційний відділ

Державної податкової

інспекції у м. Полтаві

 

Пенсія і зарплата одночасно: податкова соціальна пільга є

Державна податкова інспекція у м. Полтаві повідомляє, що громадянин, який одночасно з доходами у вигляді пенсії з Пенсійного фонду України отримує доходи у вигляді заробітної плати, має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги за умови дотримання вимог статті 169 Податкового кодексу України. При цьому заробітна плата платника податку, нарахована протягом звітного податкового місяця, не повинна перевищувати граничний розмір доходу, який дає право на отримання податкової соціальної пільги. У 2014 році розмір заробітної плати, що дає право на податкову соціальну пільгу, становить – 1710 грн.

Податкова соціальна пільга застосовується до нарахованого платнику податку місячного доходу у вигляді заробітної плати тільки за одним місцем його нарахування (виплати).

Платник податку на доходи фізичних осіб подає роботодавцю заяву про самостійне обрання місця застосування податкової соціальної пільги.

Водночас, згідно зі статтею 169 Податкового кодексу України податкова соціальна пільга не може бути застосована до:

– доходів платника податку, інших ніж заробітна плата;

– заробітної плати, яку платник податку протягом звітного податкового місяця отримує одночасно з доходами у вигляді стипендії, грошового чи майнового (речового) забезпечення учнів, студентів, аспірантів, ординаторів, ад’юнктів, військовослужбовців, що виплачуються з бюджету;

– доходу самозайнятої особи від провадження підприємницької діяльності, а також іншої незалежної професійної діяльності.

Інформаційно – комунікаційний відділ

Державної податкової

інспекції у м. Полтаві

Сплатили мито помилково або надміру – подайте заяву на повернення

            Державна податкова інспекція у м.Полтаві нагадує, що платниками державного мита на території України є фізичні та юридичні особи за вчинення в їхніх інтересах дій та видачу документів, які мають юридичне значення, уповноваженими на те органами.

           Органами уповноваженими справляти державне мито є нотаріальні контори, виконавчі комітети сільських, селищних, міських рад, органи Державної міграційної служби, Державного агентства лісових ресурсів, відділи державної реєстрації актів цивільного стану, біржі та інші.

            У випадку, коли державне мито було сплачено помилково або надміру органи Державної казначейської служби України здійснюють повернення таких сум за поданням органів, що контролюють справляння надходжень до бюджету. Для цього платнику необхідно подати заяву до відповідної установи, що справляє мито, протягом року з дня зарахування платежу до бюджету.

Інформаційно – комунікаційний відділ

Державної податкової

інспекції у м. Полтаві

 

Інші повідомлення:

18.01.2017
У зв’яку з надмірними снігопадами та внаслідок різкого перепаду температур на покрівлях будинків утворилися бурульки, які при падінні становлять загрозу для життя людей.Шановні полтавці! Звертаємося до вас з проханням уникати небезпечних ділянок зі скупченням снігових брил та бурульок на покрівлях будинків! Будьте уважними та обережними!Якщо ви виявили на дахах будівель бурульки, які несуть загрозу життю та здоров'ю громадян, повідомляйте про небезпеку за телефоном 15-80.
17.02.2015
Рішенням позачергової сорок восьмої сесії Полтавської міської ради надано субвенцію Київській районній в м. Полтаві раді для фінансування діяльності органів самоорганізації населення на 2015 рік. На підставі цього рішення у ході проведення 59-ї сесії Київської районної в м. Полтаві ради шостого скликання при затвердженні заходів Програми сприяння діяльності органів самоорганізації населення у Київському районі м. Полтави на 2015 рік передбачено напрямки використання цих коштів. Одним з таких напрямків є заохочення легалізованих органів самоорганізації населення, що працюють на території Київського району м. Полтави, за добросовісне виконання власних повноважень відповідно до Закону України «Про органи самоорганізації населення».
30.09.2014
Постановою Київської районної у місті Полтаві виборчої комісії Полтавської області від 25 вересня 2014 року № 64 зареєстровано депутатами Київської районної в м. Полтаві ради по багатомандатному виборчому округу наступних за черговістю кандидатів у депутати у виборчому списку Полтавської міської організації Партії регіонів:Ткачука Олександра Костянтиновича, 1976 року народження, громадянина України, освіта вища, являється заступником директор фірми ТОВ «Полтава- Автосвіт», проживає у м.Полтаві, вул. Баленка, буд.13, кв. 84;Сливкіну Віру Іванівну, 1968 року народження, громадянку України, освіта вища, працює головним спеціалістом відділу інформаційно-комп’ютерного забезпечення Полтавської ОДА, проживає в м.Полтаві , вул. Шевченка, 96, кв.45.Повноваження депутатів Київської районної в м. Полтаві ради шостого скликання Ткачука О.К., Сливкіної В.І. починаються з 30 вересня 2014 року