Київський район м. Полтави заснований у 1952 році, має територію 5437,8 гектарів, що складає 52,8 % від загальної площі міста Полтави. Станом на січень 2016 року в районі проживає близько 90 тис. осіб.
   
 
Сьогодні:
вівторок, 26 жовтня
   
 

Мешканцям району до відома

До уваги громадян - умови декларування доходів отриманих у 2010 році!

Декларування доходів фізичних осіб за 2010 рік пов’язано з виконанням платниками податку вимог Закону України “Про податок з доходів фізичних осіб”, згідно положень якого платники податку у відповідних випадках зобов’язані подати річну податкову декларацію або мають право подати декларацію з метою отримання податкового кредиту.

Декларацію про доходи зобов’язані подати громадяни, які протягом року отримували доходи, що підлягають оподаткуванню згідно зазначеного Закону, але не були оподатковані при їх виплаті, тобто такі доходи були отримані не від податкового агента. Податковим агентом, відповідно до Закону, є юридична або фізична особа - суб’єкт підприємницької діяльності, які незалежно від їх організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками, зобов’язані нараховувати, утримувати та сплачувати податок з доходів фізичних осіб до бюджету від імені та за рахунок платника податку - фізичної особи.

Зокрема, це такі випадки отримання доходів:

· від здійснення операцій з інвестиційними активами (продаж цінних паперів, корпоративних прав тощо);

· у вигляді вартості успадкованого (подарованого) майна (коштів, майнових чи немайнових прав) у межах, що підлягає оподаткуванню;

·  від здачі в оренду нерухомого майна, якщо орендар є фізична особа, яка не є суб‘єктом господарювання;

· у вигляді призів, подарунків, коштів, отриманих при проведенні рекламних акцій, виграші у гральних закладах, недержавну лотерею;

· іноземні доходи;

· отримані від надання різного виду послуг фізичним особам;

· у вигляді нецільової благодійної допомоги, якщо загальна сума отриманої допомоги протягом звітного року перевищує 1220 грн.;

· у вигляді коштів або майна (немайнових активів), отриманих платником податку як хабар, викрадені чи знайдені як скарб, не зданий державі згідно із законом, у сумах, підтверджених обвинувальним вироком суду;

· сума заборгованості платника податку, за якою минув строк позовної давності, яка перевищує суму 434 грн.50 коп.

· та інші.

           Загальні умови щодо податкового кредиту і порядку його надання

Відповідно до Закону України від 22.05.2003 р.№889- IV” Про податок з доходів фізичних осіб“ податковий кредит - сума (вартість) витрат, понесених платником податку - резидентом у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів - фізичних або юридичних осіб протягом звітного року (крім витрат на сплату податку на додану вартість та акцизного збору), на суму яких дозволяється зменшення суми його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року, у випадках, визначених вищезазначеним Законом.

Згідно з статтею 5 Закону право платника податку на податковий кредит виникає за наслідками звітного податкового року. Підстави для нарахування податкового кредиту із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації.

Отже, платник податку, який бажає скористатися правом на податковий кредит за підсумками 2010 року, повинен у 2011 році подати річну податкову декларацію до податкової інспекції за місцем своєї податкової адреси (місце постійного або переважного проживання платника податку) про суму свого загального річного оподатковуваного доходу та вказати в ній підстави, суми та підтвердні документи щодо податкового кредиту. Декларації громадян у зв’язку з реалізацією права на податковий кредит органи державної податкової служби прийматимуть до 1 травня поточного року (відповідно до Податкового кодексу України від 02.12.2010 р.№2755-VI).

Згідно п.п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» до складу податкового кредиту включаються фактично понесені витрати протягом 2010 року (підтверджені документально), а саме:

·             частина суми процентів за іпотечним кредитом, сплачених платником податку, яка розраховується за правилами, визначеними згідно з ст.10 Закону);

·             сума коштів або вартість майна, переданих громадянином у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям;

·             сума, сплачена за власний рахунок, страхових внесків, страхових премій та пенсійних внесків страховику–резиденту, недержавному пенсійному фонду, установі банку за договорами довгострокового страхування життя, недержавного пенсійного забезпечення, за пенсійним контрактом з недержавним пенсійним фондом, а також внесків на банківський пенсійний депозитний рахунок, на пенсійні вклади як самого громадянина (не більше 1220 грн. у розрахунку за кожний місяць) так і члена його сім’ї першого ступеня споріднення (не більше 610 грн.);

·             суми витрат із штучного запліднення;

·             оплата вартості державних послуг, пов’язаних з усиновленням дитини;

·             сума коштів, сплачена закладам освіти за навчання як самого громадянина так і члена його сім’ї першого ступеня споріднення (не більше 1220 грн. у розрахунку на кожний повний або неповний місяць навчання у 2010 році).

·             на суму коштів, сплачених платником податку у зв’язку із переобладнанням транспортного засобу, що належить платникові податку, з використанням у вигляді палива моторного сумішевого, біоетанолу, біодизелю, стиснутого або скрапленого газу, інших видів біопалива;

·               на суму витрат платника податку на будівництво ( придбання) доступного житла, у тому числі на погашення пільгового іпотечного кредиту, наданого на такі цілі, та процентів за ним .

Для цілей Закону «Про податок з доходів фізичних осіб» членами сім'ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки та батьки її чоловіка або дружини, її чоловік або дружина, діти як такої фізичної особи, так і її чоловіка або дружини, у тому числі усиновлені ними діти. Інші члени сім'ї фізичної особи вважаються такими, що мають другий ступінь споріднення.

      Слід зазначити, що витрати, фактично понесені платником податку мають бути підтверджені фіскальним або товарним чеком. касовим ордером, товарною накладною, іншими розрахунковими документами або договором, які ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) та визначають суму таких витрат.

Щодо обмежень на отримання податкового кредиту

      Законом встановлено обмеження права на нарахування податкового кредиту, а саме: податковий кредит може бути нарахований виключно резидентом, що має індивідуальний ідентифікаційний номер, і загальна сума нарахованого податкового кредиту не може перевищувати суми загального оподатковуваного доходу платника податку, одержаного протягом звітного року як заробітна плата (п.5.4. ст. 5 Закону).

      Якщо сума нарахованого платником податку податкового кредиту перевищує суму загального оподатковуваного доходу платника податку, одержаного протягом звітного року як заробітна плата, податковий кредит надається такому платнику податку в розмірі суми загального оподатковуваного доходу платника податку, одержаного протягом звітного податкового року як заробітна плата.

      Тобто податковий кредит нараховується тільки в межах розміру заробітної плати, одержаної протягом звітного 2010 року. Інші суми доходів (прибутків), одержаних платником податку, в розрахунок для визначення суми податку, що підлягає поверненню у зв’язку з наданням податкового кредиту, не приймаються.

      Якщо платник податку не скористався правом на нарахування податкового кредиту за наслідками звітного податкового року, то таке право на наступні податкові роки не переноситься.

       Крім того правом на податковий кредит не можуть скористатися самозайняті особи - платники податку, які є суб'єктами підприємницької діяльності або здійснюють незалежну професійну діяльність та не є найманою особою у межах такої підприємницької чи незалежної професійної діяльності.

      Також податковий кредит не можуть одержати військовослужбовці та інші особи, які згідно із умовами оплати праці одержують доходи, відмінні від заробітної плати.

Декларація про доходи та майновий стан громадян, подається до податкової інспекції за місцем проживання. В зв’язку з прийняттям Податкового кодексу України термін подання громадянами декларації про доходи продовжено до 1 травня. Громадяни, які проживають у м. Полтаві звертаються до податкової інспекції у м. Полтаві за адресою Фрунзе 155, к. 420.

Режим роботи з врахуванням подовженого дня (березень-квітень 2011 року):

З 900 до 1900 понеділок-четвер;

З 900 до 1800 п'ятниця;

Перерва з 1300 до 1400.

Та вихідних днів: щосуботи з 900 до 1300 (березень 2011 року);

Щосуботи та неділі: з 900 до 1300 (квітень 2011 року).

Податок з доходів фізичних осіб надходить до місцевого бюджету. Декларуючи доходи громадяни не тільки виконують конституційний обов’язок, а також проявляють свій патріотизм, адже сплачені податки будуть використані місцевими громадами на розвиток освіти, медицини, підвищення соціального захисту незаможних верств населення. ДПІ у м. Полтаві запрошує мешканців міста проявити громадянську свідомість і задекларувати доходи, отримані у 2010 році.

                 Відділ масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян ДПІ у м. Полтаві

 

Інші повідомлення:

18.01.2017
У зв’яку з надмірними снігопадами та внаслідок різкого перепаду температур на покрівлях будинків утворилися бурульки, які при падінні становлять загрозу для життя людей.Шановні полтавці! Звертаємося до вас з проханням уникати небезпечних ділянок зі скупченням снігових брил та бурульок на покрівлях будинків! Будьте уважними та обережними!Якщо ви виявили на дахах будівель бурульки, які несуть загрозу життю та здоров'ю громадян, повідомляйте про небезпеку за телефоном 15-80.
17.02.2015
Рішенням позачергової сорок восьмої сесії Полтавської міської ради надано субвенцію Київській районній в м. Полтаві раді для фінансування діяльності органів самоорганізації населення на 2015 рік. На підставі цього рішення у ході проведення 59-ї сесії Київської районної в м. Полтаві ради шостого скликання при затвердженні заходів Програми сприяння діяльності органів самоорганізації населення у Київському районі м. Полтави на 2015 рік передбачено напрямки використання цих коштів. Одним з таких напрямків є заохочення легалізованих органів самоорганізації населення, що працюють на території Київського району м. Полтави, за добросовісне виконання власних повноважень відповідно до Закону України «Про органи самоорганізації населення».
30.09.2014
Постановою Київської районної у місті Полтаві виборчої комісії Полтавської області від 25 вересня 2014 року № 64 зареєстровано депутатами Київської районної в м. Полтаві ради по багатомандатному виборчому округу наступних за черговістю кандидатів у депутати у виборчому списку Полтавської міської організації Партії регіонів:Ткачука Олександра Костянтиновича, 1976 року народження, громадянина України, освіта вища, являється заступником директор фірми ТОВ «Полтава- Автосвіт», проживає у м.Полтаві, вул. Баленка, буд.13, кв. 84;Сливкіну Віру Іванівну, 1968 року народження, громадянку України, освіта вища, працює головним спеціалістом відділу інформаційно-комп’ютерного забезпечення Полтавської ОДА, проживає в м.Полтаві , вул. Шевченка, 96, кв.45.Повноваження депутатів Київської районної в м. Полтаві ради шостого скликання Ткачука О.К., Сливкіної В.І. починаються з 30 вересня 2014 року
 

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz