Київський район м. Полтави заснований у 1952 році, має територію 5437,8 гектарів, що складає 52,8 % від загальної площі міста Полтави. Станом на січень 2016 року в районі проживає близько 90 тис. осіб.
   
 
Сьогодні:
вівторок, 26 жовтня
   
 

Мешканцям району до відома

Грип та його лікування

Грип є складним захворюванням, вірус якого дуже мінливий. Відповідно, імунітет - недієвий, бо новий штам може спричинювати щороку нове захворювання. Інфекція передається повітряно-крапельним шляхом. Також імовірна передача інфекції за допомогою побутових предметів. Під час епідемії грипу найчастіше хворіють діти від п’яти до 14 років.

Більшість захворювань на грип викликають три типи вірусів: А, В, С. Епідемія типу А виникає зазвичай кожні 2-3 роки, типу В - кожні 4-5 років. Небезпечним є те, що людина, яка щойно перехворіла грипом А, може відразу ж захворіти грипом В і С. Захворювання здебільшого розпочинається гостро, з проявів загальної інтоксикації (лихоманка, відчуття жару, сильний головний біль, біль в очах). Хворий відчуває загальну слабкість, ломоту в попереку, суглобах, біль м’язів. Змінюється вигляд обличчя хворого: воно червоніє, набрякає, очі блищать.

Здебільшого на другий день хвороби з’являється сухий кашель, починають турбувати важкість та біль у грудях. На третю-п’яту добу кашель м’якшає, з’являється незначна кількість мокротиння. Носове дихання порушене через набряк слизової оболонки. Вже в перші години захворювання температура тіла може сягати 39-40о С, триматися може дві-три доби.

Якщо ж гарячка не минає на четвертий-п’ятий день, це свідчить про ускладнення. Найчастіше - це пневмонія та менінгіт. У таких випадках слід якнайшвидше звернутися до лікаря, інакше людина може померти.

Грип, власне, й небезпечний тим, що призводить до тяжких ускладнень. Він може зумовити пневмонію, отит, менінгіт, фронтит, міокардит, ларингіт, фарингіт, загострення хронічних захворювань легень, особливо бронхіальної астми. Ускладнення після грипу серед дітей, найбільш вразливого контингенту, становить десять відсотків.

Варто знати, що грип, окрім ускладнень, має ще одну неприємну особливість - обтяжує перебіг хронічних недуг, з якими людина жила до цього. Вірус пригнічує імунітет і порушує рівновагу в діяльності основних систем організму.

Бронхіт  - гостре запалення слизової оболонки бронхів. Основні симптоми: біль у грудях, сухий (іноді мокрий) кашель. При кашлі виділяється багато мокротиння та гною. Слабкість, загальне нездужання. Якщо перебіг хвороби важкий, може бути висока температура, сильний сухий кашель із задухою. Дихання важке, чути хрипіння.

Пневмонія - запалення легень. Симптоми пневмонії: висока температура, лихоманка, кашель і біль у грудях. У людини розвивається задуха, їй не вистачає повітря. Може бути відкашлювання мокротинням рожевого кольору чи з вкрапленням крові. У хворого немає апетиту, а після їжі може бути блювання. Дихання і пульс часті.

Міокардит - запалення серцевого м’яза. Є різні види міокардиту, але після грипу загрожує вірусний. Хвороба починається на фоні інфекції. Симптоми: загальне нездужання, біль у серці, швидке серцебиття й задуха, іноді біль у суглобах. Температура тіла нормальна.

 Менінгіт - запалення мозкової оболонки. Основний симптом - головний біль, який посилюється з підвищенням температури. Часте блювання. При підозрі на менінгіт хворого госпіталізують.

Отит - гостре запалення вуха. Симптоми: біль у вусі, зазвичай сильний, який віддає у тім’яно-скроневу чи потиличну ділянку голови, іноді в зуби. Є відчуття закладеності вуха. Висока температура.

Штам вірусу грипу, який чекають цього року, спричиняє саме тяжкі ускладнення. Найпоширеніші з-поміж них - пневмонія та загострення хронічних недуг.

Загрозливим для життя людини, передусім дітей, є таке ускладнення грипу, як синдром токсичного шоку. У деяких випадках, особливо тоді, коли температуру знижують за допомогою ацетилсаліцилової кислоти (аспірину), у хворого на грип може розвинутися синдром Рея: жирова дистрофія печінки, яка поєднується з токсичною енцефалопатією - тяжким ушкодженням нервової системи. Цей синдром має високу смертність - іноді до 40 %.

Як стверджують лікарі, важливим фактором, який допоможе вберегтися від ускладнень, є правильне лікування грипу. Одним із основних принципів лікування є постільний режим, також людина повинна багато пити. Хворого необхідно ізолювати в окремій кімнаті, виділити йому окремий посуд і рушник. Члени сім’ї повинні одягти марлеву пов’язку, що закриває рот і ніс, кожні чотири години їх потрібно прасувати. Протягом всього періоду високої температури потрібно дотримуватися постільного режиму. Не варто в цей період вживати гострі приправи, консерви, копчену їжу. Найнеобхіднішими продуктами в щоденному раціоні в період лікування є чай з малиною, медом, лимоном, молоко з мінеральною водою, кислі фруктові соки, морси - до трьох літрів на добу, вітаміни, фрукти. Під час лікування доцільним є призначені лікарем різноманітні інгаляції, жарознижуючі засоби, полоскання горла дезинфікуючими розчинами.

Часто буває, що після того, як людина перехворіла грипом, ще близько тижня відчуває слабкість. Такий стан називається астенією. Навіть якщо лікуватися „правильно”, дотримуючись всього вищезазначеного, повне одужання настає не відразу. У молоді повна реабілітація, відновлення сил та повернення енергії настає за п’ять-сім днів. Літні ж люди повністю одужують лише через місяць.

Тому, щоб організм почав нормально функціонувати, необхідно поберегти сили, адже людина витратила багато енергії для подолання хвороби. Не варто відразу після хвороби перенапружуватися, потрібно частіше відпочивати. Слід остерігатися протягів, переохолодження.

Песимістично, але водночас і правдиво. Взимку організм людини через недостатність вітамінів послаблюється, послаблюється відповідно й імунна система. А це призводить до всіляких захворювань. Епідемія грипу стається кожного року, зазвичай, в холодну пору року, і зачіпає до 15% населення Землі. У 2007 році ГРВЗ в Україні захворіли 12 мільйонів людей. Цього ж року очікують ще більш масову епідемію. Адже інфекція буде представлена комбінацією вірусних штамів, два з яких - Брисбен -2 і Флорида, вже „гостювали” у нас, а ще один - Брисбен-1 - для нашої країни новий. А це означає, що в українців ще немає до нього імунітету.

Однак є й люди, які майже не хворіють на грип. Це ті, у кого ІІІ і ІУ групи крові, але таких - не більше 25-30%. Хоча вони й не хворіють, але можуть бути носіями вірусів. А люди з І-ою групою крові, а особливо з ІІ-ою, дуже чутливі до інфекції грипу та хворіють майже кожен рік.

Як повідомив керівник Центру грипу, пік епідемії грипу в Україні очікується на січень. Саме тому необхідно зробити щеплення від грипу. Мінімальний термін проходження вакцинації - за два тижні до початку епідемії, а оптимальний - за два місяці. Бо імунітет людини починає виробляти антитіла лише через 10-15 днів. А вакцина має дію впродовж 12 місяців.

У першу чергу щеплення потрібне людям із запаленням дихальних шляхів, з наявністю синдрому імунодефіциту, а також тим, які часто контактують із різними людьми на роботі. Зробити щеплення радять також тим, які мають проблеми з верхніми дихальними шляхами, оскільки якраз там розвиваються небезпечні віруси. За відсутності протипоказань, дітей можна щеплювати вже з шестимісячного віку.

Зараз в Україні зареєстровано чотири вакцини проти грипу: Ваксі-грип (виробництво Франції), Інфлувак (Нідерланди), Інфлексал (Швейцарія), Флуарікс (Німеччина). На препарати організм може відреагувати простудою в легкій формі або легким нездужанням. Однак вже через кілька днів усе це минає. Самостійно вакцинуватися не можна, щеплення потрібно робити лише після огляду лікаря. Робити щеплення не можна тим, хто має хвороби нирок, серця, а також особам, яким за 65 років. Не можна щеплюватися у період загострення хронічних хвороб, вагітним, а також тим, у кого є алергія на курячий білок.

Проте захворіти можуть навіть до 20% прищеплених, але вони дуже легко переносять грип а також не мають ускладнень. Хоча є й випадки, коли не дивлячись на щеплення людина може захворіти на грип. Такі нетипові реакції бувають через збій в імунній системі.

Якщо ж людина не хоче робити вакцинацію, то їй необхідно якомога менше бувати в громадських місцях. Головний імунолог Києва радить не забувати і про вітаміни. Як стверджує імунолог, найбільше імунітет зміцнюють вітаміни групи А та В і вітамін С (аскорбінова кислота). Тому щодня необхідно їсти капусту, перець, моркву, квасолю, часник, цибулю, цитрусові, печінку, сир, яйця, рибу, молоко, висівковий хліб. У цих продуктах багато вітамінів, які підвищують захисні ресурси організму. Не забувайте їсти білок, бо він сприяє підвищенню в організмі імуноглобуліну - молекул, які нейтралізують більшість інфекційних збудників і токсинів. І звичайно ж, на столі повинні бути цитрусові, овочі та фрукти червоного кольору, цибуля порей, цвітна капуста, квасоля, зелений горошок. У цих продуктах багато вітаміну С, який підвищує захисні ресурси організму.

           КОРИСНІ ПОРАДИ ЩОДО ЗМІЦНЕННЯ ІМУННОЇ СИСТЕМИ

Потрібно більше перебувати на свіжому повітрі. Біг нормалізує циркуляцію крові, позитивно впливає на легені і покращує загальний психічний стан.

Два рази на тиждень варто відвідувати сауну. Підвищена температура організму допомагає імунній системі боротися з інфекціями.

Контрастний душ укріпляє м’язи і покращує циркуляцію крові, а також оздоровлює нервову систему.

Слід якомога довше перебувати на сонці. Світло позитивно діє на імунну систему.

В щоденному раціоні мають бути овочі і фрукти, що містять багато вітамінів. Обмежити вживання алкоголю.

Восени і взимку організм потребує великої кількості енергії. Сон добре зміцнює імунну систему.

Щоб покращити процес обміну речовин в організмі, треба пити багато води.

Артезіанська вода є більш безпечною для приготування їжі, на відміну від водопровідної, бо не містить хлоровмісних сполук. Проте далеко не кожен знає, що вода артезіанських свердловин містить бактерії і органічні речовини, які роблять її непридатною для тривалого зберігання.

Здорова людина - це щаслива людина. Тому варто берегти своє здоров’я. Адже хворобу краще й, головне, безпечніше попередити, ніж лікувати. А якщо ви все ж захворіли, то не зволікайте з лікуванням, бо це може призвести до небезпечних, а інколи й трагічних, наслідків.

"Надзвичайна ситуація", 11/2008, 12/2008

Інші повідомлення:

18.01.2017
У зв’яку з надмірними снігопадами та внаслідок різкого перепаду температур на покрівлях будинків утворилися бурульки, які при падінні становлять загрозу для життя людей.Шановні полтавці! Звертаємося до вас з проханням уникати небезпечних ділянок зі скупченням снігових брил та бурульок на покрівлях будинків! Будьте уважними та обережними!Якщо ви виявили на дахах будівель бурульки, які несуть загрозу життю та здоров'ю громадян, повідомляйте про небезпеку за телефоном 15-80.
17.02.2015
Рішенням позачергової сорок восьмої сесії Полтавської міської ради надано субвенцію Київській районній в м. Полтаві раді для фінансування діяльності органів самоорганізації населення на 2015 рік. На підставі цього рішення у ході проведення 59-ї сесії Київської районної в м. Полтаві ради шостого скликання при затвердженні заходів Програми сприяння діяльності органів самоорганізації населення у Київському районі м. Полтави на 2015 рік передбачено напрямки використання цих коштів. Одним з таких напрямків є заохочення легалізованих органів самоорганізації населення, що працюють на території Київського району м. Полтави, за добросовісне виконання власних повноважень відповідно до Закону України «Про органи самоорганізації населення».
30.09.2014
Постановою Київської районної у місті Полтаві виборчої комісії Полтавської області від 25 вересня 2014 року № 64 зареєстровано депутатами Київської районної в м. Полтаві ради по багатомандатному виборчому округу наступних за черговістю кандидатів у депутати у виборчому списку Полтавської міської організації Партії регіонів:Ткачука Олександра Костянтиновича, 1976 року народження, громадянина України, освіта вища, являється заступником директор фірми ТОВ «Полтава- Автосвіт», проживає у м.Полтаві, вул. Баленка, буд.13, кв. 84;Сливкіну Віру Іванівну, 1968 року народження, громадянку України, освіта вища, працює головним спеціалістом відділу інформаційно-комп’ютерного забезпечення Полтавської ОДА, проживає в м.Полтаві , вул. Шевченка, 96, кв.45.Повноваження депутатів Київської районної в м. Полтаві ради шостого скликання Ткачука О.К., Сливкіної В.І. починаються з 30 вересня 2014 року
 

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz