Київський район м. Полтави заснований у 1952 році, має територію 5437,8 гектарів, що складає 52,8 % від загальної площі міста Полтави. Станом на січень 2016 року в районі проживає близько 90 тис. осіб.
   
 
Сьогодні:
вівторок, 28 вересня
   
 

Мешканцям району до відома

 

Шановні полтавці! Задекларуйте успадковане майно до 1 травня!

Державна податкова інспекція у м. Полтаві нагадує, що відповідно до положень Податкового кодексу України спадщина та подарунки, якщо вони отримані від члена сім’ї першого ступеня споріднення (чоловік, дружина, батьки та діти) або ж отримані інвалідом І групи чи особою, яка має статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, чи дитиною-інвалідом, оподатковуються за нульовою ставкою. У інших випадках ставка оподаткування становить 5%.

Якщо ж спадщину чи подарунок отримує резидент від нерезидента або навпаки, ставка податку буде становити 15 або 17% в залежності від вартості таких доходів.

Громадяни, які отримали спадщину чи подарунок, зобов’язані задекларувати такі доходи до 1 травня року наступного за тим, у якому отримано дохід у вигляді спадщини-подарунка та до 1 серпня сплатити з таких доходів відповідну суму податку.

Проте звертаємо увагу, що спадкоємці, які отримали у спадщину об’єкти, що оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб, не подають річну податкову декларацію про майновий стан і доходи, якщо відсутні інші підстави для обов’язкового декларування доходів.

Інформаційно – комунікаційний відділ

Державної податкової

інспекції у м. Полтаві

  До відома полтавців, які здають власне житло у найм

Державна податкова інспекція у м. Полтаві нагадує мешканцям міста, що відповідно до Податкового Кодексу України громадяни, які надають своє житло у найм і отримують доходи, зобов’язані сплачувати податок та декларувати доходи шляхом подання декларації про майновий стан і доходи.

Відповідно до статті 170 Податкового Кодексу якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб'єктом господарювання, то особою, відповідальною за нарахування та сплату податку до бюджету, є платник податку – орендодавець, тобто особа, яка надає житло у найм та отримує доходи.

При цьому, такий орендодавець самостійно нараховує та сплачує податок до бюджету в строки, встановлені цим Кодексом для квартального звітного періоду, а саме: протягом 40 календарних днів, після останнього дня такого кварталу. Ставка податку на доходи з фізичних осіб від надання в найм власного житла становить 15 відсотків від суми отриманого орендодавцем доходу у вигляді орендної плати або суми комунальних платежів, сплачених орендарем.

Сума отриманого доходу, сума сплаченого протягом звітного податкового року податку  відображаються у річній податковій декларації. Податкова декларація згідно зі статтею 49 Податкового Кодексу України подається до податкової інспекції за місцем податкової адреси до 1 травня року, що настає за звітним.

За неподання податкової декларації, порушення порядку заповнення, порушення строків її подання, недостовірність інформації, наведеної у декларації, відповідно статті 47 Податкового Кодексу передбачається відповідальність, яку несуть платники податків.

Відповідно до статті 164-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення неподання або несвоєчасне подання громадянами декларацій про доходи чи включення до декларацій перекручених даних тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Крім того, згідно зі статтею 127 Податкового Кодексу, несплата податку громадянами, які отримували доходи від надання житлової площі у найм іншим громадянам, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 25 відсотків суми податку, що підлягає сплаті до бюджету.

Враховуючи вищевикладене, Державна податкова інспекція у м. Полтаві звертається до громадян, які надають власну житлову площу у найм, з проханням дотримуватись податкового законодавства та до 1 травня 2014 року звернутися до Центру обслуговування платників за адресою вул. Фрунзе, 155 та подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи.

Інформаційно – комунікаційний відділ

Державної податкової

інспекції у м. Полтаві

 

Розмір мінімальної заробітної плати до кінця року не змінюватиметься

Як відомо, Законом України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» було встановлено розмір мінімальної заробітної плати з 1 січня по 30 червня 2014 року – 1218 грн. на місяць, з 1 липня по 30 вересня 2014 – 1250 грн. на місяць, з 1 жовтня по 31 грудня 2014 року – 1301 грн. на місяць.

Проте, Державна податкова інспекція у м. Полтаві повідомляє, що Законом України від 27.03.2014 року №1165-VII «Про внесення змін до Закону України «Про державний бюджет України на 2014 рік» заморожено зростання мінімальної заробітної плати протягом 2014 року на рівні 1218 гривень.

Закон опубліковано у офіційному виданні Верховної ради «Голос України» №62 від 02.04.2014 року та набирає чинності з 3 квітня 2014 року.

Інформаційно – комунікаційний відділ

Державної податкової

інспекції у м. Полтаві

 

Важливі зміни в оподаткуванні

Державна податкова інспекція у м. Полтаві повідомляє, що Законом України від 27.03.2014 року №1166-VII «Про запобігання фінансовій катастрофі та створення передумов для економічного зростання в Україні» прийнято ряд важливих змін у сфері оподаткування.

Цей закон вводить на постійних засадах основі застосування головної ставки податку на прибуток підприємств на рівні 18% та податку на додану вартість на рівні 20%.

Також збільшено ставки плати за користування надрами: на газовий конденсат ставка підвищена до 42%, на нафту збережена на попередньому рівні 39%. Також розширено коло платників збору у вигляді цільової надбавки до чинного тарифу на природний газ.

Удвічі збільшено ставки збору за користування радіочастотним ресурсом України.

Удвічі зростають і ставки на нові автомобілі та мотоцикли з об'ємом двигуна понад 0,5 л; встановлено ставки акцизу на мотоцикли з об'ємом двигуна до 0,5 л на рівні 0,06 євро за 1 куб. см. і підвищено удвічі ставки акцизного податку на автомобільні кузови.

Також скасовано відшкодування ПДВ для експортерів зернових культур не з 1 січня 2014 р., а з 1 жовтня 2014. Однак сільгоспвиробників не обкладають ПДВ, вони залишаються на спеціальному режимі оподаткування.

Також установлено прогресивну шкалу оподаткування податком на доходи фізичних осіб за ставкою 15%, 17%, 20% і 25% (25%, якщо дохід перевищує 1 млн. грн.) для всіх доходів, включно, зокрема, з дивідендами, відсотками, роялті, інвестиційним прибутком, з уведенням обов'язку для платника податку здійснювати за результатами року перерахунок нарахованого (утриманого) податку. Цей податок не стосується доходів від зарплати, а стосується лише пасивних доходів.

 

 

Крім того, Закон збільшує ставки акцизного податку на алкогольні напої та тютюнові вироби на 25%, пиво - на 42,5%. Отже, сукупне підвищення ставок на спирт та алкогольні напої 2014 р. становитиме 39%, на тютюнові вироби - 31,5%, на пиво - 42,5%.

Інформаційно – комунікаційний відділ

Державної податкової

інспекції у м. Полтаві

Консультації з питань заповнення декларацій про майновий стан і доходи можна отримати у Центрі обслуговування платників

Державна податкова інспекція у м. Полтаві повідомляє, що кожен платник може звернутися до податкових інспекцій і отримати роз’яснення щодо заповнення річної податкової декларації про майновий стан та доходи. Послуги за таким зверненням надаються безкоштовно.

Нагадуємо, що кампанія декларування доходів громадян за минулий 2013 рік, триватиме до 1-го травня 2014 року. Декларації про доходи можна подавати особисто платником або уповноваженою особою, завітавши до Центру обслуговування платників, який знаходиться за адресою вул. Фрунзе, 155. За вибором платника податку декларацію також можна надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення на адресу місцевих податкових інспекцій. Для електронного звітування зручний сервіс «Декларування он-лайн» розміщено на офіційному порталі Міндоходів за адресою www.minrd.gov.ua.

При цьому поштове відправлення слід здійснити не пізніше, ніж за десять днів до закінчення граничного терміну подання декларації, (граничний термін подання річної декларації для громадян 30 квітня 2014), а при поданні в електронній формі – не пізніше закінчення останньої години дня, у якому минає такий граничний термін.

 

Змінився об’єкт оподаткування податку на нерухоме майно

Державна податкова інспекція у м. Полтаві доводить до відома громадян та юридичних осіб, що Законом України від 27.03.2014 року №1166-VII «Про запобігання фінансовій катастрофі та створення передумов для економічного зростання в Україні» змінено базу оподаткування податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Зокрема, статтею 265 Податкового кодексу України визначено, що базою оподаткування податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки є житлова площа об’єкта житлової нерухомості. Вищезазначеним Законом внесено зміни до статті 265 Податкового кодексу. Відтепер базою оподаткування податку на нерухомість є загальна площа, а не житлова.

Для обрахування сум податку для громадян відповідні зміни будуть враховуватися лише починаючи з наступного року. Адже у 2014 році громадяни сплачують податок на нерухомість за базовий 2013 рік. У 2013 році базою оподаткування була житлова площа об’єкта нерухомості за вирахуванням пільгових метрів.

Отже, починаючи з 1 січня 2015 року при нарахуванні сум податку на нерухоме майно, які громадяни повинні сплатити до бюджету, за основу буде братися загальна площа об’єкта нерухомості, зменшена на пільгові метри.

В той же час, юридичні особи до 20 лютого поточного року подали розрахунок по податку на нерухомість за 2014 рік та згідно цього розрахунку поквартально сплачують до бюджету суми податку.

Зважаючи на зміни, внесені Законом №1166-VII, юридичним особам необхідно подати уточнюючий розрахунок, перерахувавши суми податку, беручи за базу оподаткування загальну площу об'єкта нерухомості, а не житлову. Починаючи з ІІ кварталу 2014 року юридичні особи повинні сплачувати податок на нерухоме майно згідно поданого уточнюючого розрахунку.

Інформаційно – комунікаційний відділ

Державної податкової

інспекції у м. Полтаві

 

 

Інші повідомлення:

18.01.2017
У зв’яку з надмірними снігопадами та внаслідок різкого перепаду температур на покрівлях будинків утворилися бурульки, які при падінні становлять загрозу для життя людей.Шановні полтавці! Звертаємося до вас з проханням уникати небезпечних ділянок зі скупченням снігових брил та бурульок на покрівлях будинків! Будьте уважними та обережними!Якщо ви виявили на дахах будівель бурульки, які несуть загрозу життю та здоров'ю громадян, повідомляйте про небезпеку за телефоном 15-80.
17.02.2015
Рішенням позачергової сорок восьмої сесії Полтавської міської ради надано субвенцію Київській районній в м. Полтаві раді для фінансування діяльності органів самоорганізації населення на 2015 рік. На підставі цього рішення у ході проведення 59-ї сесії Київської районної в м. Полтаві ради шостого скликання при затвердженні заходів Програми сприяння діяльності органів самоорганізації населення у Київському районі м. Полтави на 2015 рік передбачено напрямки використання цих коштів. Одним з таких напрямків є заохочення легалізованих органів самоорганізації населення, що працюють на території Київського району м. Полтави, за добросовісне виконання власних повноважень відповідно до Закону України «Про органи самоорганізації населення».
30.09.2014
Постановою Київської районної у місті Полтаві виборчої комісії Полтавської області від 25 вересня 2014 року № 64 зареєстровано депутатами Київської районної в м. Полтаві ради по багатомандатному виборчому округу наступних за черговістю кандидатів у депутати у виборчому списку Полтавської міської організації Партії регіонів:Ткачука Олександра Костянтиновича, 1976 року народження, громадянина України, освіта вища, являється заступником директор фірми ТОВ «Полтава- Автосвіт», проживає у м.Полтаві, вул. Баленка, буд.13, кв. 84;Сливкіну Віру Іванівну, 1968 року народження, громадянку України, освіта вища, працює головним спеціалістом відділу інформаційно-комп’ютерного забезпечення Полтавської ОДА, проживає в м.Полтаві , вул. Шевченка, 96, кв.45.Повноваження депутатів Київської районної в м. Полтаві ради шостого скликання Ткачука О.К., Сливкіної В.І. починаються з 30 вересня 2014 року
 

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz