Київський район м. Полтави заснований у 1952 році, має територію 5437,8 гектарів, що складає 52,8 % від загальної площі міста Полтави. Станом на січень 2016 року в районі проживає близько 90 тис. осіб.
   
 
Сьогодні:
четвер, 1 грудня
   
 

Мешканцям району до відома

Стартувала кампанія декларування доходів громадян

Державна податкова інспекція у м. Полтаві повідомляє, що з 1 січня  2014 року розпочалась кампанія декларування доходів громадян. Декларація про майновий стан і доходи подається до податкової інспекції за місцем реєстрації (прописки). Громадянам, які проживають у м. Полтаві, до 1 травня 2014 року необхідно звернутися до Центру обслуговування платників Державної податкової інспекції у м. Полтаві за адресою вул. Фрунзе, 155 для подання річної декларації про майновий стан і доходи.

Обов'язок з подання річної декларації про майновий стан і доходи виникає у разі отримання:

·  доходу від здійснення  операцій з інвестиційними активами (продаж цінних паперів, корпоративних прав тощо) ;

·  доходу, отриманого в результаті прийняття у спадщину чи дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав;

·  доходу від надання нерухомості в оренду, житловий найм (піднайм);

·  доходу, отриманого від двох і більше податкових агентів, якщо загальна сума такого доходу за 2013 рік перевищує 137640,00 грн.;

·  іноземних доходів;

·  доходу у вигляді дивідендів, виграшів, призів, процентів;

·  інших доходів, з яких протягом 2013 року податок не утримувався.

Платнику податку не потрібно подавати декларацію, якщо він отримував доходи виключно від податкових агентів чи від операцій продажу (обміну) майна, дарування при нотаріальному посвідченні договорів, за якими був сплачений податок на доходи фізичних осіб.

Крім того, подати декларацію можуть фізичні особи, які мають право на податкову знижку. У 2014 році платники податку на доходи фізичних осіб, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2013 року, податкову декларацію можуть подати упродовж всього року.

Шановні громадяни! Державна податкова інспекція у м. Полтаві закликає полтавців сумлінно виконати свій громадянський обов'язок та своєчасно подати декларації про майновий стан і доходи.

Інформаційно – комунікаційний відділ

Державної податкової

інспекції у м. Полтаві

 

Скористайтеся своїм правом на отримання податкової знижки

Державна податкова інспекція у м. Полтаві нагадує, що відповідно до статті 166 Податкового кодексу України платники податків можуть скористатися правом отримати податкову знижку на навчання за наслідками звітного 2013 року до кінця поточного 2014 року, подавши до органу Міндоходів за місцем своєї податкової адреси декларацію і копію підтвердних документів, а саме:

- паспорт (оригінал, копія);

- ідентифікаційний номер (оригінал, копія);

- довідку з роботи про отриманий у минулому році дохід і сплачені податки (немає вимоги щодо форми довідки, головне, щоб було вказано загальний нарахований дохід за 2013 рік, єдиний соціальний внесок, податкова соціальна пільга у разі застосування, податок на доходи фізичних осіб);

- довідку про вартість навчання в звітному році (якщо не вказано у договорі);

- копію свідоцтва про народження дитини (для батьків студента), копія свідоцтва про одруження (для чоловіка чи дружини студента);

- оригінал та копію договору з навчальним закладом;

- довідку з навчального закладу про кількість навчальних місяців у звітному році (якщо неповний навчальний рік);

- довідку про термін навчання в навчальному закладі (якщо не вказано у договорі);

- оригінали та копії платіжних документів, що підтверджують сплату за навчання (сплачені у 2013 році).

Інформаційно – комунікаційний відділ

Державної податкової

інспекції у м. Полтаві

 

Шановні громадяни! Погасіть заборгованість по земельному податку!

Державна податкова інспекція у м. Полтаві нагадує, що використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати за землю.

Шановні мешканці міста Полтави, якщо Ви вчасно не сплатили земельний податок чи орендну плату за землю, звертаємося до Вас з проханням погасити заборгованість по зазначених платежах. За несвоєчасну сплату земельного податку у встановлені законом терміни, чинним законодавством передбачена відповідальність у вигляді штрафних санкцій і пені. Тож не зволікайте зі сплатою податку.

Крім того, нагадуємо  громадянам, хто звільняється від сплати земельного податку:

        інваліди І та ІІ груп;

        громадяни, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;

        пенсіонери (за віком);

        особи, які користуються пільгами згідно з Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

        фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

При виникненні будь-яких питань щодо сплати земельного податку звертайтеся Державної податкової інспекціїї у м. Полтаві в каб. 303, 307, тел. 59-45-00, 68-38-32.

Інформаційно – комунікаційний відділ

Державної податкової

інспекції у м. Полтаві

 

Особливості нарахування та сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

З 1 січня 2013 року набрала чинності стаття 265 Податкового кодексу України – податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Перелік платників податків на нерухомість, визначений пунктом 265.1 ПКУ, а саме, ними є власники об'єктів житлової нерухомості (фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти).

До об'єктів житлової нерухомості відносяться будівлі, віднесені відповідно до законодавства до житлового фонду, дачні та садові будинки або їх частки.

Базою оподаткування є житлова площа об'єкта житлової нерухомості, в тому числі його часток. У разі наявності у платника податку-фізичної особи більше одного об'єкта оподаткування, в тому числі різних видів (квартир, житлових будинків або квартир і житлових будинків), база оподаткування обчислюється виходячи з сумарної житлової площі таких об'єктів.

Податок на нерухомість фізичних осіб обчислюється Міністерством доходів і зборів за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника житлової нерухомості на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком) за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) платника податку надсилається податкове повідомлення-рішення про суму податку, що підлягає сплаті, а також платіжні реквізити.

Сплачується податок фізичними особами протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

Податок на нерухомість обчислюється юридичними особами самостійно виходячи з житлової площі об'єкта оподаткування на підставі документів на право власності об'єкта станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подається до органу Міндоходів за місцезнаходженням об'єкта оподаткування декларація з розбивкою річної суми рівними частинами поквартально.

Сплачується податок  юридичними особами авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що настає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації. Юридичними особами база оподаткування за кожен об'єкт нерухомості обчислюється окремо.

Пільги з податку на нерухомість встановлені тільки для фізичних осіб та становлять:

 для квартири/квартир незалежно від їх кількості – 120 кв. м;

 для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – 250 кв. м.

– для різних видів об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток) - 370 кв. м.

База оподаткування зменшується на вказану кількість квадратних метрів. При цьому, таке зменшення надається один раз за кожний базовий податковий (звітний) період (рік).

Ставка податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки встановлюється за 1 кв.м житлової площі об'єкта житлової нерухомості у таких розмірах:

- для квартири/квартир, житлова площа яких не перевищує 240 кв.м, та житлового будинку/будинків, житлова площа яких не перевищує 500 кв.м, ставка податку становить 1% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року;

- для квартир, житлова площа яких перевищує 240 кв.м, та житлових будинків, житлова площа яких перевищує 500 кв.м, ставка податку становить 2,7% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року.

Податковий період становить календарний рік (тобто триває з 1 січня по 31 грудня).

Платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних щодо кількості об'єктів житлової нерухомості (її часток), розміру житлової площі, права на пільгу, тощо. Запрошуємо громадян для проведення такої звірки до Центру обслуговування платників Державної податкової інспекції у м. Полтаві за адресою вул. Фрунзе, 155, тел. 59-30-93.

Додаткову інформацію можна отримати: офіційний веб-портал Міністерства доходів і зборів України: : www.minrd.gov.ua

інформаційно-довідковий департамент Міністерства доходів і зборів України:  0-800-501-007 (багатоканальна безкоштовна лінія зі стаціонарних телефонів) з 8 до 20 год., щодня, крім вихідних.

Інформаційно – комунікаційний відділ

Державної податкової

інспекції у м. Полтаві


Інші повідомлення:

18.01.2017
У зв’яку з надмірними снігопадами та внаслідок різкого перепаду температур на покрівлях будинків утворилися бурульки, які при падінні становлять загрозу для життя людей.Шановні полтавці! Звертаємося до вас з проханням уникати небезпечних ділянок зі скупченням снігових брил та бурульок на покрівлях будинків! Будьте уважними та обережними!Якщо ви виявили на дахах будівель бурульки, які несуть загрозу життю та здоров'ю громадян, повідомляйте про небезпеку за телефоном 15-80.
17.02.2015
Рішенням позачергової сорок восьмої сесії Полтавської міської ради надано субвенцію Київській районній в м. Полтаві раді для фінансування діяльності органів самоорганізації населення на 2015 рік. На підставі цього рішення у ході проведення 59-ї сесії Київської районної в м. Полтаві ради шостого скликання при затвердженні заходів Програми сприяння діяльності органів самоорганізації населення у Київському районі м. Полтави на 2015 рік передбачено напрямки використання цих коштів. Одним з таких напрямків є заохочення легалізованих органів самоорганізації населення, що працюють на території Київського району м. Полтави, за добросовісне виконання власних повноважень відповідно до Закону України «Про органи самоорганізації населення».
30.09.2014
Постановою Київської районної у місті Полтаві виборчої комісії Полтавської області від 25 вересня 2014 року № 64 зареєстровано депутатами Київської районної в м. Полтаві ради по багатомандатному виборчому округу наступних за черговістю кандидатів у депутати у виборчому списку Полтавської міської організації Партії регіонів:Ткачука Олександра Костянтиновича, 1976 року народження, громадянина України, освіта вища, являється заступником директор фірми ТОВ «Полтава- Автосвіт», проживає у м.Полтаві, вул. Баленка, буд.13, кв. 84;Сливкіну Віру Іванівну, 1968 року народження, громадянку України, освіта вища, працює головним спеціалістом відділу інформаційно-комп’ютерного забезпечення Полтавської ОДА, проживає в м.Полтаві , вул. Шевченка, 96, кв.45.Повноваження депутатів Київської районної в м. Полтаві ради шостого скликання Ткачука О.К., Сливкіної В.І. починаються з 30 вересня 2014 року