Київський район м. Полтави заснований у 1952 році, має територію 5437,8 гектарів, що складає 52,8 % від загальної площі міста Полтави. Станом на січень 2016 року в районі проживає близько 90 тис. осіб.
   
 
Сьогодні:
четвер, 25 лютого
   
 

Мешканцям району до відома

Зміни у пенсійному забезпеченні з 01.04.2015  

           Верховною радою України 02.03.2015р. Прийнято Закон № 213-VІІІ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення", яким змінено порядок виплати працюючим пенсіонерам з 01.04.2015.

           По-перше, у змінах до Законів України "Про прокуратуру, "Про державну службу", "Про наукову і науково – технічну діяльність", "Про статус народного депутата", "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи", "Про судоустрій і статус суддів", "Про внесення змін та визнання таким, що втратили чинність деяких законодавчих актів України" встановлено максимальний розмір пенсій (щомісячного довічного грошового утримання) на рівні десяти прожиткових мінімумів. З 1 квітня 2015 року це складатиме 9490 грн. (949 х 10 = 9490), а з 1 грудня, коли прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність складе 1074 грн., максимальний розмір пенсії (щомісячного довічного грошового забезпечення) становитиме 10740 грн.

           По–друге, Законом № 213 виписано новий порядок виплати пенсій працюючим пенсіонерам, згідно якого:

           Законом захищені у виплаті пенсій працюючі інваліди І та ІІ груп незалежно від причини інвалідності, інваліди війни ІІІ групи, учасники бойових дій, особи, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (це члени сімей загиблих (померлих) військовослужбовців), працюючі пенсіонери, у яких розмір пенсії менший 1423 грн. 50 коп. (150% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність) та пенсіонери, пенсії яким призначені відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (крім тих, хто працює на посадах, що дають право на призначення пенсій за спецзаконами).

           Якщо у працюючого пенсіонера розмір пенсійної виплати складає понад 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, тобто понад 1423,50 грн., (і вони не захищені законом), отримуватиме лише 85 відсотків призначеного розміру пенсійної виплати. Також працюючі пенсіонери – науковці, які працюють на посадах, що дають право на призначення спеціальних пенсій, отримуватимуть пенсію у розмірі, обчисленому відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», тобто 85% розміру цієї пенсії до виплати.

           Якщо пенсіонер працює на умовах цивільно-правового договору або займається підприємницькою діяльністю, то він вважається працюючим.

           Не матимуть право отримувати пенсію особи, які працюють на посадах, що дають право на призначення пенсії за спецзаконами.

           Після звільнення з роботи виплата пенсії відповідно до законодавства поновлюється у тих же розмірах і за тими ж правовими нормами, що були до 1 квітня 2015 року.

           Особам, які працюють на посадах, що дають право на призначення спеціальних пенсій (народні депутати, державні службовці та прирівняні до них особи, прокурори, судді, яким пенсії призначаються відповідно до законів України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів», «Про статус народного депутата»), пенсії, призначені відповідно до чинного законодавства України, не виплачуватимуться взагалі. Тобто, при проведенні виплати пенсій з 1 квітня 2015 р. буде аналізуватись закон, згідно якого особа отримує пенсію та посада, на якій працює пенсіонер.

        У період роботи зазначених осіб на інших посадах, призначені їм пенсії будуть виплачуватись в розмірі 85% призначеного розміру, але не менше 150% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (1423,50 грн.).

           Обмеження діятиме лише в період з 1 квітня 2015 р. по 31 грудня 2015 року

           Після звільнення з роботи виплата пенсії проводиться у повному розмірі.

Виплата пенсій призначених відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність"  

        Статтею 24 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" в редакції, чинній з 1 квітня 2015 року, передбачено, що пенсія, призначена особі відповідно цієї статті (крім осіб, які мають право на виплату пенсії в повному обсязі), в період роботи, зокрема на науковій посаді, виплачується в розмірі, обчисленому відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (далі - Закон).

           Згідно зі статтею 47 Закону, тимчасово, у період з 1 квітня 2015 року по 31 грудня 2015 року, під час роботи особи на інших посадах/роботах, в тому числі на науковій посаді, пенсія, призначена відповідно до цієї статті (крім осіб, які мають право на виплату пенсії в повному обсязі), розмір якої перевищує 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, виплачується в розмірі 85 відсотків призначеного розміру, але не менше 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність тобто не нижче 1423,50 грн.

Порядок сплати податку на доходи фізичних осіб і військового збору по пенсіях працюючих пенсіонерів з 1 квітня 2015 року.

           Базою для оподаткування є розмір пенсій та щомісячного довічного грошового утримання, який після визначення 85 відсотків призначеного розміру пенсії працюючих пенсіонерів перевищує 3654,00 грн. на місяць – у частині такого перевищення.

           Наприклад, розмір пенсії з урахуванням надбавок, підвищень відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» становить 5000,00 грн. Якщо пенсіонер працює не на посадах, які дають право на призначення пенсії/щомісячного довічного грошового утримання у порядку та на умовах, передбачених законами України "Про державну службу", "Про прокуратуру", "Про статус народного депутата України", "Про судоустрій і статус суддів", пенсія виплачується в розмірі 85 відсотків призначеного розміру, але не менше 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, тобто 1423,50 грн.

           Оскільки розмір пенсії перевищує 3654,00 грн. на місяць, то розмір пенсії в частині 596,00 грн. підлягає оподаткуванню. Податок на доходи фізичних осіб становить 15 відсотків – 89,40 грн., військовий збір – 8,94 грн.

           До виплати пенсіонер отримає 4151,66 грн.

           Крім того, обмеження щодо виплати пенсії,  щомісячного довічного грошового утримання не застосовуються:

  протягом особливого періоду до військовослужбовців, які проходять військову службу або займають посади державних службовців у Міністерстві оборони України, Збройних силах України, інших військових формуваннях і правоохоронних органах;

  до військовослужбовців, які беруть безпосередню участь в антитерористичних операціях, здійсненні заходів із забезпечення правопорядку на державному кордоні.

Право пенсіонерів на перерахунок пенсії.

           Так, пенсіонери будуть мати право на перерахунок, оскільки зміни не стосуються визначення права на призначення/перерахунок пенсії.

       Механізм перерахунку пенсії з дорахуванням стажу залишається без змін: можна дорахувати стаж як повних 24 місяці, так і стаж меншої тривалості.

         За бажанням пенсіонер може перерахувати пенсію із заробітку, починаючи з 1 липня 2000 року. При цьому в усіх випадках перерахунок проводиться із середньої заробітної плати, з якої призначено (перераховано) пенсію.

Щодо до умов дострокового призначення пенсій за віком на пільгових умовах і за вислугу років  

по – перше, з 1 квітня 2015 року поетапно змінюється вік жінок, необхідний для призначення пенсій на пільгових умовах (з 45 до 50 років, з 50 до 55 років) та поетапно на 6 місяців за рік збільшується загальний стаж роботи для призначення пенсій на пільгових умовах, при цьому тривалість необхідного пільгового стажу залишається без змін;

по – друге, на 5 років поетапно змінюється тривалість загального стажу роботи, необхідного для призначення пенсій за вислугу років, а для окремих категорій працівників (лікарів, вчителів тощо) – необхідної вислуги років.

Зміни, що стосуються інших категорій працівників при визначенні їм права на пенсію на пільгових умовах.  

        Відповідно до п. «з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» правом пільгового пенсійного забезпечення користуються водії міського пасажирського транспорту та великовагових автомобілів, зайнятих у технологічному процесі важких та шкідливих виробництв. Їм пенсії на сьогоднішній день призначаються після  досягнення чоловіками віку 55 років і при 25 – річному стажі роботи, в тому числі на пільговій роботі не менше 12 років 6 місяців та жінкам після досягнення віку 50 років і наявності стажу роботи 20 років, з них не менше 10 років на пільговій роботі.

        З 1 квітня 2015 року встановлено єдиний вік виходу на таку пенсію як для жінок так і для чоловіків – 55 років. Крім того, зросте на 5 років необхідна тривалість страхового стажу, тобто чоловікам - до 30 років, а жінкам – до 25 років.    

        З 1 квітня 2015 року підвищується також на 5 років вік виходу на пенсію жінок з числа працівників текстильного виробництва.

        Збільшення як пенсійного віку, так і страхового стажу для вказаних категорій буде відбуватись не одночасно, а поступово до 1 квітня 2024  року. Вимога щодо пільгового стажу для них не зміниться.

Норми виходу на пенсію для шахтарів.

         Пільгові умови призначення пенсії за віком шахтарям передбачені статтею 14 Закону України «Про пенсійне забезпечення». Зміни в цю статтю не вносились, тому працівники, які повний робочий день працювали в підземних умовах користуються правом на пенсію на пільгових умовах в залежності від наявного пільгового стажу роботи.

        Зокрема, якщо пільговий стаж в підземних умовах становить не менше 25 років, а для працівників провідних професій – не менше 20 років, то такі особи мають право на пенсію незалежно від віку.

        Якщо стажу підземної роботи менше як 10 років у чоловіків і менше як        7 років 6 місяців у жінок, то при визначенні права на пенсію відбувається зменшення загальновстановленого пенсійного віку на 1 рік за кожний повний рік роботи в підземних умовах. Це означає, що при наявності навіть 1 року роботи під землею чоловік має можливість вийти на пенсію із зниженням віку на 1 рік, тобто в 59 років

Пенсійне забезпеченні багатодітних матерів та матерів інвалідів з дитинства.

        Норми щодо призначення пенсій на пільгових умовах багатодітним матерям і матерям інвалідів з дитинства врегульовані Прикінцевими положеннями Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

        З 1 квітня 2015 року, вимоги щодо віку та стажу, які дають право на пенсію на пільгових умовах зазначеним матерям, залишилися незмінними, тобто жінкам, які народили п'ятеро або більше дітей і виховали їх до шестирічного віку, та матері інвалідів з дитинства, які виховали їх до цього віку, мають право на призначення дострокової пенсії за віком після досягнення 50 років та за наявності не менше 15 років страхового стажу.

           Також надана можливість призначення дострокової пенсії за віком багатодітному батьку, але не раніше ніж за 5 років до досягнення пенсійного віку, та наявності не менше 20 років страхового стажу, але за вибором матері або в разі її відсутності, якщо виховання п'ятьох або більше дітей здійснюється батьком.

Зміни у пенсійному забезпеченні вчителів та лікарів.

        Для педагогічних та медичних працівників, які виявлять бажання оформити пенсію за вислугу років у період до 1 квітня 2024 року відбуватиметься поступове збільшення тривалості спеціального стажу з 25 до 30 років з добавленням кожного року по 6 місяців.

        Так, при зверненні за призначенням пенсії за вислугу років після 1 квітня 2015 року необхідний спеціальний стаж в закладах освіти чи охорони здоров'я   має становити:

до 1 квітня 2015 року - 25 років;

з 1 квітня 2015 року по 31 березня 2016 року - не менше 25 років 6 місяців;

з 1 квітня 2016 року по 31 березня 2017 року - не менше 26 років;

з 1 квітня 2017 року по 31 березня 2018 року - не менше 26 років 6 місяців;

з 1 квітня 2018 року по 31 березня 2019 року - не менше 27 років;

з 1 квітня 2019 року по 31 березня 2020 року - не менше 27 років 6 місяців;

з 1 квітня 2020 року по 31 березня 2021 року - не менше 28 років;

з 1 квітня 2021 року по 31 березня 2022 року - не менше 28 років 6 місяців;

з 1 квітня 2022 року по 31 березня 2023 року - не менше 29 років;

з 1 квітня 2023 року по 31 березня 2024 року - не менше 29 років 6 місяців;

з 1 квітня 2024 року або після цієї дати - не менше 30 років.

           Пенсія за вислугу років таким працівникам призначається, як і раніше, незалежно від віку.

        Скількох пенсіонерів Київського району міста Полтави торкнуться зміни у виплаті пенсій?

           Серед 29,7тис. пенсіонерів Київського району міста Полтави 7586 (25,5% від загалу) є працюючими пенсіонерами. З них, із врахуванням норм правового захисту 940 (або 12,4% від кількості працюючих пенсіонерів) нові правила виплати пенсій не торкнуться, так як 865 мають інвалідність (І, ІІ груп та інваліди війни ІІІ групи), 65 мають статус учасника бойових дій, 10 мають статус загиблих (померлих) військовослужбовців. Але найчисельнішою є кількість працюючих пенсіонерів з розміром пенсійної виплати менше 1423 грн. 50 коп., яких в районі 4321 (57% від усіх працюючих пенсіонерів).

Кожен бажаючий може отримати більш детальну інформацію звернувшись до управління Пенсійного фонду Київського району в м.Полтаві за адресою вул.Червоноармійська,3, зателефонувавши на "гарячу" лінію за тел.56 59 75.

Інші повідомлення:

18.01.2017
У зв’яку з надмірними снігопадами та внаслідок різкого перепаду температур на покрівлях будинків утворилися бурульки, які при падінні становлять загрозу для життя людей.Шановні полтавці! Звертаємося до вас з проханням уникати небезпечних ділянок зі скупченням снігових брил та бурульок на покрівлях будинків! Будьте уважними та обережними!Якщо ви виявили на дахах будівель бурульки, які несуть загрозу життю та здоров'ю громадян, повідомляйте про небезпеку за телефоном 15-80.
17.02.2015
Рішенням позачергової сорок восьмої сесії Полтавської міської ради надано субвенцію Київській районній в м. Полтаві раді для фінансування діяльності органів самоорганізації населення на 2015 рік. На підставі цього рішення у ході проведення 59-ї сесії Київської районної в м. Полтаві ради шостого скликання при затвердженні заходів Програми сприяння діяльності органів самоорганізації населення у Київському районі м. Полтави на 2015 рік передбачено напрямки використання цих коштів. Одним з таких напрямків є заохочення легалізованих органів самоорганізації населення, що працюють на території Київського району м. Полтави, за добросовісне виконання власних повноважень відповідно до Закону України «Про органи самоорганізації населення».
30.09.2014
Постановою Київської районної у місті Полтаві виборчої комісії Полтавської області від 25 вересня 2014 року № 64 зареєстровано депутатами Київської районної в м. Полтаві ради по багатомандатному виборчому округу наступних за черговістю кандидатів у депутати у виборчому списку Полтавської міської організації Партії регіонів:Ткачука Олександра Костянтиновича, 1976 року народження, громадянина України, освіта вища, являється заступником директор фірми ТОВ «Полтава- Автосвіт», проживає у м.Полтаві, вул. Баленка, буд.13, кв. 84;Сливкіну Віру Іванівну, 1968 року народження, громадянку України, освіта вища, працює головним спеціалістом відділу інформаційно-комп’ютерного забезпечення Полтавської ОДА, проживає в м.Полтаві , вул. Шевченка, 96, кв.45.Повноваження депутатів Київської районної в м. Полтаві ради шостого скликання Ткачука О.К., Сливкіної В.І. починаються з 30 вересня 2014 року
 

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz