Київський район м. Полтави заснований у 1952 році, має територію 5437,8 гектарів, що складає 52,8 % від загальної площі міста Полтави. Станом на січень 2016 року в районі проживає близько 90 тис. осіб.
   
 
Сьогодні:
четвер, 19 липня
   
 

Мешканцям району до відома

Новий Закон України “Про зайнятість населення” - гарант ефективної зайнятості громадян

З 1 січня 2013 року набуває чинності Закон України “Про зайнятість населення”, який визначає правові, економічні й організаційні засади реалізації державної політики у сфері зайнятості населення, а також гарантії держави стосовно реалізації права громадян на соціальний захист від безробіття та права на працю.

Статтею 14 Закону визначено категорії громадян, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, зокрема: одинокі батьки, які виховують дітей до 6 років, дітей-інвалідів, утримують інваліда з дитинства (незалежно від віку) та/або інваліда І групи (незалежно від причин інвалідності), інваліди, які не досягли пенсійного віку, діти-сироти, молодь на перше робоче місце, безробітні віком від 50 років та осіб, звільнені після відбуття покарання.

В основу Закону України „Про зайнятість населення” покладено стимулювання роботодавців та найманих робітників до розвитку через фінансову, податкову та іншу підтримку:

роботодавці отримають річну стовідсоткову компенсацію зі сплати єдиного соціального внеску за працевлаштування на новостворені робочі місця громадян, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці та мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню;

роботодавці, які протягом року забезпечували створення нових робочих місць, працевлаштовували на них працівників та забезпечували щомісячну виплату заробітної плати у розмірі не нижче трьох мінімальних заробітних плат, у наступному році мають право на зменшення розміру єдиного соціального внеску (компенсація 50% суми нарахованого єдиного соціального внеску за відповідну особу за місяць); 

суб'єктам малого підприємництва, які працевлаштовують безробітних строком не менше ніж на два роки на нові робочі місця в пріоритетних видах економічної діяльності, щомісяця протягом року компенсуються фактичні витрати у розмірі єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за відповідну особу за місяць, за який він сплачений;

для підвищення конкурентоспроможності громадян на ринку праці Законом передбачено надання одноразової адресної допомоги в розмірі десяти мінімальних заробітних плат і забезпечення житлом молодих працівників, які працевлаштовуються в селах і селищах;

громадяни старше 45 років, які мають страховий стаж не менше 15 років матимуть право на отримання ваучера (у розмірі не більше десяти прожиткових мінімумів для працездатних осіб) для перепідготовки, спеціалізації, підвищення кваліфікації за професіями та спеціальностями для пріоритетних видів економічної діяльності.

У новому Законі закладено взаємовигідні договірні відносини: для роботодавця – при оплаті за навчання перспектива отримання кваліфікованого робітника (спеціаліста), для особи – безоплатне навчання, гарантоване працевлаштування.

Професійне навчання безробітних здійснюватиметься на замовлення роботодавців під конкретне робоче місце або в інтересах відкриття власної справи. Запроваджується також навчання безробітних за інтегрованими (суміжними) робітничими професіями, такі професії будуть включатися до планів навчання безробітних.

Новим Законом передбачено, що будь-яка особа, у тому числі безробітна, яка отримала професійні знання та вміння через практичний досвід роботи, самоосвіти, може підтвердити свою кваліфікацію.

Статус безробітного буде надаватися з першого дня реєстрації в службі зайнятості (в даний час для отримання певного виду послуг необхідно чекати 7 днів пошукового періоду). Це надає громадянам переваги: всі передбачені чинним законодавством соціальні послуги, зокрема участь в тимчасових та громадських роботах, проходження професійного навчання, незайняті особи зможуть отримати з першого дня звернення до служби зайнятості. Збільшено максимальний розмір допомоги по безробіттю, який дорівнюватиме чотирикратному розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Окрім того, Законом установлено гарантії прав громадян від дискримінаційних проявів на ринку праці – забороняється розміщувати в рекламі про вакансії вимог щодо віку, статі, сімейного стану, тощо.

Слова, якими можна характеризувати перспективи впровадження Закону України „Про зайнятість населення” – стабільність, стимулювання та розвиток.

 

 

Інші повідомлення:

18.01.2017
У зв’яку з надмірними снігопадами та внаслідок різкого перепаду температур на покрівлях будинків утворилися бурульки, які при падінні становлять загрозу для життя людей.Шановні полтавці! Звертаємося до вас з проханням уникати небезпечних ділянок зі скупченням снігових брил та бурульок на покрівлях будинків! Будьте уважними та обережними!Якщо ви виявили на дахах будівель бурульки, які несуть загрозу життю та здоров'ю громадян, повідомляйте про небезпеку за телефоном 15-80.
19.11.2015
Внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятих на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану, а також працівникам, які були призвані на військову службу під час мобілізації, на особливий період та які підлягають звільненню з військової служби у зв’язку з оголошенням демобілізації, але продовжують військову службу у зв’язку з прийняттям на військову службу за контрактом ”
17.02.2015
Рішенням позачергової сорок восьмої сесії Полтавської міської ради надано субвенцію Київській районній в м. Полтаві раді для фінансування діяльності органів самоорганізації населення на 2015 рік. На підставі цього рішення у ході проведення 59-ї сесії Київської районної в м. Полтаві ради шостого скликання при затвердженні заходів Програми сприяння діяльності органів самоорганізації населення у Київському районі м. Полтави на 2015 рік передбачено напрямки використання цих коштів. Одним з таких напрямків є заохочення легалізованих органів самоорганізації населення, що працюють на території Київського району м. Полтави, за добросовісне виконання власних повноважень відповідно до Закону України «Про органи самоорганізації населення».
30.09.2014
Постановою Київської районної у місті Полтаві виборчої комісії Полтавської області від 25 вересня 2014 року № 64 зареєстровано депутатами Київської районної в м. Полтаві ради по багатомандатному виборчому округу наступних за черговістю кандидатів у депутати у виборчому списку Полтавської міської організації Партії регіонів:Ткачука Олександра Костянтиновича, 1976 року народження, громадянина України, освіта вища, являється заступником директор фірми ТОВ «Полтава- Автосвіт», проживає у м.Полтаві, вул. Баленка, буд.13, кв. 84;Сливкіну Віру Іванівну, 1968 року народження, громадянку України, освіта вища, працює головним спеціалістом відділу інформаційно-комп’ютерного забезпечення Полтавської ОДА, проживає в м.Полтаві , вул. Шевченка, 96, кв.45.Повноваження депутатів Київської районної в м. Полтаві ради шостого скликання Ткачука О.К., Сливкіної В.І. починаються з 30 вересня 2014 року