Київський район м. Полтави заснований у 1952 році, має територію 5437,8 гектарів, що складає 52,8 % від загальної площі міста Полтави. Станом на січень 2016 року в районі проживає близько 90 тис. осіб.
   
 
Сьогодні:
четвер, 19 липня
   
 

Мешканцям району до відома

Чисельність інвалідів за останні роки в Україні зросла. Майже половина з них – працездатного віку і мають бажання працювати в міру сил, здібностей та можливостей. На сьогодні в системі Мінсоцполітики функціонує 12 центрів, які проводять навчання інвалідів за конкурентними на ринку праці спеціальностями:

- Кримська республіканська установа „Міжрегіональний центр трудової, медико-соціальної та професійної реабілітації інвалідів” (м.Євпаторія);

- Всеукраїнський центр професійної реабілітації інвалідів (Київська обл., с.Лютіж);

- Міжрегіональний центр соціально-трудової, професійної та медичної реабілітації інвалідів (м.Львів);

- Вінницький міжрегіональний Центр професійної реабілітації інвалідів „Поділля” (м.Вінниця);

- Східний центр професійної реабілітації інвалідів (Донецька обл., м.Дружківка);

- Донбаський міжрегіональний центр професійної реабілітації інвалідів (Донецька обл., м.Краматорськ);

- Запорізький обласний центр професійної реабілітації інвалідів (м.Бердянськ);

- Міжрегіональний центр професійної, медико-фізичної та соціальної реабілітації інвалідів (м.Луганськ);

- Одеський центр професійної реабілітації інвалідів (Одеська обл., с.Холодна Балка);

- Рівненський обласний центр професійної реабілітації інвалідів (Рівненська обл., с.Олександрія);

- Уманський центр професійної реабілітації інвалідів (Черкаська обл., м.Умань);

- Буковинський міжрегіональний центр професійної реабілітації інвалідів (м.Чернівці).

Тут навчаються, проходять професійну реабілітацію інваліди 1-3 груп працездатного віку (від 16 до 60 років), які не мають професії, або в результаті хвороби не можуть працювати за раніше набутим фахом. Навчання здійснюється за робітничими професіями.

До центів не приймаються особи, стан здоров”я, фізичні й сенсорні вади яких унеможливлюють їх навчання та які мають медичні протипоказання.

В центрах професійної реабілітації інвалідів створені всі необхідні умови для навчання.

Програма за професією “Вишивальник” включає 5 -місячний термін навчання, дає змогу навчити слухачів найпоширеніших технік української вишивки. Вивчаються теми: історія виникнення та розвитку промислу, інструменти та матеріали для вишивання, способи перенесення малюнку на тканину та зміни його розмірів, підготовка до вишивки, початок та закінчення вишивання, композиції. Вивчається до 40 технік вишивки.

Професійна реабілітація з робітничої професії “Бджоляр” триває 2 місяці. За цей термін слухачі оволодівають знаннями та навичками щодо утримання та розведення бджіл, підготовки пасіки до зими, нарощування сили сім”ї до головних медоносів, розмноження бджолиних сімей, відкачування меду, навчились майструвати рамки та вулики, вести боротьбу з хворобами бджіл тощо. Заняття бджільництвом особливо корисна справа людям з підвищенною нервовою збудженістю, із захворюванням легенів, суглобів, а також для тих, кому непосильна важка фізична праця.

Сучасна соціальна ситуація в країні потребує осмислення, аналізу та узагальнення. Для цього потрібні люди особливої професії, саме цим зумовлене впровадження у центрах навчання за робітничою професією “Соціальний робітник”.

Соціальні робітники опікують пенсіонерів, інвалідів, людей похилого віку, осіб, які потребують сторонньої уваги і допомоги. Протягом 5 місяців слухачі вивчають крім предмету “Соціальна робота” такі дисципліни, як “Основи медичних знань”, “Основи домоведення”, “Основи ринкової економіки”, “Основи трудового законодавства”, “Професійна етика та психологія спілкування”.

В центрах ведеться підготовка спеціалістів з інших робітничих професій:

- оператор комп”ютерного набору,                     - молодша медична сестра,

- оператор комп”ютерної верстки,                       - лицювальник-плиточник,

- манікюрниця,                                                      - живописець,

- педікюрниця,                                                       - різьбяр по дереву та бересту

- візажист,                                                              - живописець,

- перукар,                                                               - лицювальник-мозаїст,

- взуттьовик,                                                          - тесляр,

- автослюсар,                                                          - квіткар-флорист,

- столяр-будівельник,                                           

- радіомеханік з обслуговування та ремонту радіотелевізійної апаратури,

- обліковець з реєстрації бухгалтерських даних.

Учбовий курс містить теоретичне та виробниче навчання плюс виробнича практика на підприємстві.

У центрах поряд з навчанням проводяться безкоштовні реабалатаційні заходи. Медичний супровід навчання включає комплекс оздоровчо-реабілітаційних заходів із фізіотерапевтичними бальнео та гідрокінезопроцедурами, масажем та ін. Працюють зали лікувальної фізкультури. Проводиться комплекс соціально-психологічної реабілітації, що включає заняття-тренінги, індивідуальні бесіди з психологом, роботу із соціальним працівником. Культурно-організаційна робота включає проведення екскурсії, дискотеки, концерти, та ін. Слухачі Кримського Центру, в літній період, мають можливість у рамках комплексної реабілітації відвідувати особистий пляж Центру.

Початок учбових занять здійснюється по мірі комплектації груп.

Для проживання слухачеві надається безкоштовно харчування та місце у гуртожитку. Після закінчення курсу навчання випускникові присвоюється освітньо-кваліфікаційний рівень “кваліфікований робітник” з набутої професії відповідного розряду (категорії) та видається свідоцтво державного зразка. Слухачам, які не завершили повного курсу навчання в Центрі, або не опанували навчальну програму, видається довідка встановленого зразка.

Проїзд інвалідів до Центру для проходження професійної реабілітації і після її завершення у зворотному напрямку, здійснюється за їх власний рахунок.

Працевлаштування слухачів — невід”ємна підсумкова складова професійної реабалітації інвалідів. Центри активно співпрацюють з Державними центрами зайнятості. Як тільки слухач починає навчання в Центрі, служба зайнятості за місцем проживання починає шукати для нього роботу. І як результат — половина випускніків працевлаштовані або самозайняті.

 Більш детальну інформацію про місцезнаходження найближчого Центру професійної реабілітації інвалідів, про умови направлення та навчання, спеціальності підготовки, строки навчання можна дізнатись у спеціаліста управління праці та соціального захисту населення Київської районної в м. Полтаві ради, вул. Ст.Халтурина, 13, каб. 22, або зателефонувавши за тел. 2-78-29.

Інші повідомлення:

18.01.2017
У зв’яку з надмірними снігопадами та внаслідок різкого перепаду температур на покрівлях будинків утворилися бурульки, які при падінні становлять загрозу для життя людей.Шановні полтавці! Звертаємося до вас з проханням уникати небезпечних ділянок зі скупченням снігових брил та бурульок на покрівлях будинків! Будьте уважними та обережними!Якщо ви виявили на дахах будівель бурульки, які несуть загрозу життю та здоров'ю громадян, повідомляйте про небезпеку за телефоном 15-80.
19.11.2015
Внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятих на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану, а також працівникам, які були призвані на військову службу під час мобілізації, на особливий період та які підлягають звільненню з військової служби у зв’язку з оголошенням демобілізації, але продовжують військову службу у зв’язку з прийняттям на військову службу за контрактом ”
17.02.2015
Рішенням позачергової сорок восьмої сесії Полтавської міської ради надано субвенцію Київській районній в м. Полтаві раді для фінансування діяльності органів самоорганізації населення на 2015 рік. На підставі цього рішення у ході проведення 59-ї сесії Київської районної в м. Полтаві ради шостого скликання при затвердженні заходів Програми сприяння діяльності органів самоорганізації населення у Київському районі м. Полтави на 2015 рік передбачено напрямки використання цих коштів. Одним з таких напрямків є заохочення легалізованих органів самоорганізації населення, що працюють на території Київського району м. Полтави, за добросовісне виконання власних повноважень відповідно до Закону України «Про органи самоорганізації населення».
30.09.2014
Постановою Київської районної у місті Полтаві виборчої комісії Полтавської області від 25 вересня 2014 року № 64 зареєстровано депутатами Київської районної в м. Полтаві ради по багатомандатному виборчому округу наступних за черговістю кандидатів у депутати у виборчому списку Полтавської міської організації Партії регіонів:Ткачука Олександра Костянтиновича, 1976 року народження, громадянина України, освіта вища, являється заступником директор фірми ТОВ «Полтава- Автосвіт», проживає у м.Полтаві, вул. Баленка, буд.13, кв. 84;Сливкіну Віру Іванівну, 1968 року народження, громадянку України, освіта вища, працює головним спеціалістом відділу інформаційно-комп’ютерного забезпечення Полтавської ОДА, проживає в м.Полтаві , вул. Шевченка, 96, кв.45.Повноваження депутатів Київської районної в м. Полтаві ради шостого скликання Ткачука О.К., Сливкіної В.І. починаються з 30 вересня 2014 року