Київський район м. Полтави заснований у 1952 році, має територію 5437,8 гектарів, що складає 52,8 % від загальної площі міста Полтави. Станом на січень 2016 року в районі проживає близько 90 тис. осіб.
   
 
Сьогодні:
середа, 25 листопада
   
 

ГРАФІК особистого прийому громадян керівним складом відділення поліції № 1 Полтавського відділу поліції ГУ Національної поліції в Полтавській області


 

«ТЕЛЕФОН ДОВІРИ» (TELEPHONES OF TRUST)

відділення поліції №1 міста Полтави   53-00-31  
ТЕЛЕФОН ЧЕРГОВОЇ ЧАСТИНИ
  відділення поліції №1 міста Полтави  

56-65-87  


Начальник відділення поліції №1 міста Полтави Махно Сергій Анатолійович 56-78-60

                                                 

Історична довідка Київського відділення поліції міста Полтава

Новітня історія підрозділу починається з 8 червня 1949 року, коли начальником 2-го міського відділення міліції Полтави, як колись називалось Київське відділення поліції, був призначений колишній співробітник ВЧК майор Приходько Василь Сергійович, 12.10.1904 року народження, уродженець селища Великий Поділ Семенівського ра­йону Полтавської області. Як на той час, він мав дуже непогану освіту: 6 класів неповної середньої школи та дворічні агрокурси.

Роботі у правоохоронних органах Василь Сергійович присвятив 25 років свого життя. Починав у 1932 році співробітником ВЧК, на пенсію вийшов 13 грудня 1957 року з посади начальника 2-го міського відділення міліції. Оперативна обстановка, у якій прийшлося працювати В.С.Приходьку, була дуже складною, адже в повоєнні ро­ки на території України ще залишалося багато бандитських формувань, а в лісах було для них чимало схованок та складів зі зброєю.

Того ж таки 13 грудня 1957 року на посаду начальника 2-го відділення міліції виконкому Київської районної ра­ди депутатів трудящих Полтави був призначений майор міліції Львов Микола Миколайович, 15 грудня 1918 року народження. У 1951 році він закінчив школу Міністерства Державної Безпеки СРСР. У НКВС з 22 жовтня 1937 року по 15 серпня 1943 року. За час служби мав чимало державних нагород. В органи внутрішніх справ був призначений 8 березня 1944 року. Службу розпочав на посаді оперуповноваженого карного розшуку по боротьбі з бандформуваннями. М.М.Львов тривалий час працював у 2-му міському відділенні міліції, тож закономірно, що після виходу на пенсію начальника РВ майора міліції Приходька, саме його й було призначено на цю посаду.

Після того, як 28 листопада 1961 року М.М.Львов пішов на заслужений відпочинок, на по­саду начальника 2-го міського відділення міліції виконавчого комітету Київської районної ради депутатів трудя­щих Полтави був призначений працівник, який розпочав свій шлях правоохоронця з 1945 року на посаді оперуповноваженого карного розшуку Великобагачанського районного відділення міліції – майор міліції Кулик Петро Васильович, 4 жовтня 1921 року народження, уродженець селища Вороненців Черкаської область У 1946 році він закінчив Львівську школу міліції МВС СРСР.

1963 року 2-е міське відділення міліції виконавчого комітету районної ради депутатів трудящих Полтави було реорганізоване у відділення міліції виконавчого комітету Київської районної ради народних депутатів Полтави. У цей час збільшується штатна чисельність співробітників відділення, особливо оперативної служби та дільничних інспекторів, які безпосередньо займалися профілактикою, попередженням та розкриттям злочинів. П.В.Кулик пройшов шлях від оперуповноваженого карного розшуку до началь­ника відділення міліції, від лейтенанта до майора міліції. Будучи на пенсії, він тривалий час підтримував зв'язки з підрозділом, надавав допомогу в професійному становленні молодим працівникам.

У грудні 1969 року, на зміну Кулику П.В., начальни­ком відділення був призначений підполковник міліції Струков Іван Митрофанович, 26 лютого 1926 року народження, освіта вища, у 1962 році закінчив Харківський юридичний інститут. Після демобілізації з лав Збройних сил у вересні 1950 року за направлениям райкому комсомолу він розпочав свою службу в міліції. 3 1951 року, перебуваючи на по­саді оперуповноваженого обласного відділу карного розшуку, брав участь в знищенні бандформувань у Полтаві та в Полтавській області.

У 1961 році Іван Митрофанович був переведений старшим оперуповноваженим карного розшуку 2-го міського відділення міліції Полтави, де працював до січня 1963 року. У цей час був створений міський відділ міліції Полтави. Відбувалися різні кад­рові перестановки. Струкова І.М. переводять до відділення дізнання обласного управління на посаду слідчого. Після утворення слідчого відділу в обласному управлінні, з 1 червня 1964 року його призначають слідчим СВ УВС.

Коли Івана Митрофановича 1 грудня 1969 року призначили на посаду начальни­ка відділення міліції Київського районного виконавчого комітету Полтави, у відділенні був такий штат співробітників: начальник відділення; 1-й заступник началь­ника відділення; 3 заступники начальника відділення; 6 дільничних інспекторів міліції; 2 працівники карного розшуку; 1 слідчий; начальник паспортного столу; 2 паспортиста; 3 оперативні чергові; 3 чергові офіцери; 3 помічники чергового; 2 во­дії; 2 прибиральниці. Ці люди й забезпечували охорону громадського порядку на території району, площа якого складала тоді 55% від площі міста Полтави. На цій території знаходилося 70% промислових підприємств. Розкриття злочинів на той час досягало 98 %.

За час, коли відділенням керував Іван Митрофанович, не було жодного нерозкритого вбивства. Особливо небезпечні злочини завжди розкривалися 100-відсотково.

На початку 70-х років на території відділення було створено 6 громадських пунк­тів охорони правопорядку, де на досить високому рівні була організована робота добровільних народних дружин та поставлена робота з громадськістю району. Все це мало позитивний вплив на профілактику і розкриття злочинів, адже лише з одно­го ГПОП на чергування по охороні громадського порядку щовечора виходило близько 20-25 дружинників.

У 1975-1978 роках відділення було базовим в питаниях підготовки кадрів для управління внутрішніх справ Полтавської області. 3 нього вийшли: Стороженко В.П. - 1-й заступник начальника УМВС,          Степанюк М. - заступник начальника УКР УМВС, Черних СП. - начальник УМВС, Черновський О.Д. - начальник Полтавського міського управління УМВС, Крюк В. - начальник відділення відділу карно­го розшуку УМВС області та інші працівники.

У вересні 1981 року на посаду начальника відділення внутрішніх справ Київського райвиконкому Полтави був призначений полковник міліції Кушнір Станіслав Павлович. Народився 30 квітня 1936 року. В 1970 році здобув вищу юридичну освіту, закінчивши Київську вищу школу міліції Міністерства внутрішніх справ СРСР.

Трудовий шлях в органах правопорядку Станіслав Пав­лович розпочав 10 березня 1964 року з посади оперуповноваженого карного розшуку Жовтневого районного відділення міліції Кривого Рогу Дніпропетровської області, в званні молодшого лейтенанта міліції.

На момент призначення Станіслава Павловича началь­ником відділення старе приміщення РВ, яке знаходилось в одноповерховому будинку по вул. Ленінградській 8/1 (зараз вул. Сінна 8/1) вже не відповідало вимогам сьогодення. Саме завдяки намаганням Кушніра С.П. та усім тодішнім працівникам районного відділу, які у вільний від роботи час, у вихідні та святкові дні, допомагали будівельникам, у 1988 році було побудовано та здано в експлуатацію новий адмінбудинок райвідділу, який знаходиться в Полтаві по вулиці маршала Маршала Бірюзова, 30.

Але не лише будівництвом нового приміщення адмінбудинку запам'ятався Станіслав Павлович. За часів його керівництва районний відділ міліції завжди мав високі показники з профілактики та розкриття злочинів, багато співробітників отримали окремі квартири.

25 березня 1993 року, маючи майже 30 років вислуги, Кушнір С.П. вийшов на пенсію.

У березні 1993 року начальником відділу внутрішніх справ Київського району міста Полтави був призначений майор міліції Львовський Михайло Алікович, 19 квітня 1958 року народження, уродженець села Буланаш Артемівського району Свердловської області. Він розпочав свій трудовий шлях правоохоронця 11 грудня 1978 року в званні старшого сержанта, на посаді міліціонера взводу супроводження спеціальних вантажів. У 1989 році закінчив Омську вищу школу МВС СРСР, а в 1992 році - академію МВС у Москві.

Під керівництвом Михайла Аліковича відділ здобув звання кращого підрозділу в системі УМВС області. При ньому була закуплена найсучасніша на той час комп'ютерна техніка, був створений обліково-реєстраційний центр із внутрішньовідділовою комп'ютерною мережею. Були одержані нові службові автомобілі, перебудовані внутрішні приміщення РВ, ство­рений ізолятор тимчасового тримання. З ініціативи Михайла Аліковича та під безпосереднім його керівництвом у підвальному приміщенні райвідділу було побудовано тир. Це дозволило суттєво підвищити рівень вогневої підготовки особового складу, у практику було введено проведення змагань із влучності стрільби з табельної зброї між підрозділами райвідділу, а також змагання між міськими підрозділами міліції. Михайло Алікович завжди сам показував приклад своїм підлеглим у стрільби з ПМ, стріляв з однаковою влучністю з обох рук. Саме завдяки такому підходу до занять з вогневої підготовки, Київський РВ неодноразово займав перші місця при проведенні загальнообласних змагань.

21 грудня 1998 року М.А.Львовський у званні підполковника пішов на відпочинок за станом здоров'я.

Того ж дня на посаду начальника Київського районно­го відділу міліції був призначе­ний підполковник міліції Сокол Василь Михайлович, 15 серпня 1954 року народження, уродженець села Крутий Берег Лубенського району Полтавської області. Під його керівництвом районний відділ також неодноразово досягав високих показників в оперативно-службовій діяльності. 28 грудня 1999 року В.М.Со­кол звільнився з органів внутрішніх справ за вислугою років на пенсію.

В грудні цього ж року на посаду начальника Київського райвідділу міліції нашого міста було призначено полковника міліції Решітника Василя Володимировича, який пропрацював на ній до 01 грудня 2001 року. На цю посаду Василь Володимирович прийшов з посади начальника Ленінського РВ, до цього також багато років очолював колективи різних міліцейських підрозділів міста, тому з його приходом у райвідділі налагодився тісний зв'язок та передача досвіду між ветеранами райвідділу та молодим поколінням, традиції чого і дотримуються по сьогоднішній час.

Його наступником став полковник міліції Здор Анатолій Андрійович, який до цього працював начальником ВДСБЕЗ УМВС, а потім
начальником Лубенського МРВ.

20 травня 2005 року на посаду начальника Київського РВ ПМУ був призначений підполковник міліції Кудин Анатолій Григорович. На службу в Київський райвідділ він прийшов у погонах офіцера Збройних Сил, тут пройшло його становлення як працівника ОВС, тут він пройшов шлях від дільничного інспектора до начальника райвідділу. Завдяки цьому Анатолій Григорович мав беззаперечний авторитет серед своїх підлеглих та товаришів. На цій посаді він пропрацював до серпня 2005 року.

Із 30 серпня 2005 року по 28 травня 2010 року Київський районний відділ Полтавського МУ ГУМВС України в Полтавській області очолював підполковник міліції Рудь Ігор Миколайович. Молодий керівник підрозділу (на момент призначення йому було лише тридцять років), який вже мав за плечима досвід керівництва Ленінським райвідділом міліції міста Полтави, приніс у новий колектив нове дихання і нові підходи до організації служби. Маючи досвід оперативної роботи, володіючи високими професійними та моральними якостями, він зумів підняти на суттєво вищий рівень роботу оперативних служб райвідділу. При Ігореві Миколайовичу була налагоджена продуктивна робота ради ветеранів, яку очолив колишній начальник штабу підполковник міліції Назаренко Іван Миколайович. Ветерани стали частими гостями в райвідділі, і не лише у святкові дні – їх почали залучати до проведення занять з професійної підготовки.

За короткий термін приміщення Київського райвідділу міліції практично повністю змінило свій інтер'єр – було проведено сучасний ремонт на всіх трьох поверхах та в кабінетах працівників. Для ефективного контролю за несенням служби добовим нарядом чергової частини та працівниками, які входять до складу слідчо-оперативної групи були встановлені камери спостереження у черговій частині, кімнаті для проведення слідчих дій та приміщенні міліції громадської безпеки.

У червні 2010 року колектив отримав нового керівника. Ним став підполковник міліції Гасан Юрій Вікторович, який до цього очолював один із міліцейських підрозділів міста Рівне.  Незважаючи на значні кадрові зміни, які відбулись у підрозділі в цей період, він зміг згуртувати навколо себе підлеглих та націлити їх на якісне виконання поставлених завдань. Керував підрозділом Юрій Вікторович менше року – 2 березня 2011 року він звільнився з ОВС за вислугою років на пенсію.

23 лютого 2011 року, на урочистих зборах з нагоди святкування Дня захисника Вітчизни, особовому складу райвідділу представили нового начальника – підполковника міліції Плахова Ігора Ігоровича. Ігор Ігорович є вихованцем «кримської школи» міліції: з 1994 по 1997 роки основи міліцейської професії здобував у Сімферопольському училищі міліції, у період з 1997 по 2005 роки проходив службу на посадах оперуповноваженого, старшого оперуповноваженого, заступника начальника та начальника сектору карного розшуку Залізничного та Центрального РВ міста Сімферополя. У вересні 2005 року був призначений на посаду першого заступника начальника Сімферопольського РВ ГУМВС України в АР Крим, а у грудні 2006 року – Київського районного відділу міліції міста Сімферополя.

Ігор Ігорович народився та виріс в сім'ї інженерів-будівельників, які віддано і чесно працювали для розбудови держави та добробуту людей. З цими принципами крокує по житті і сам - це відразу відчули на собі його підлеглі та колеги по роботі у Київському райвідділі міліції міста Полтави. Незважаючи на досить молодий вік, в особі свого керівника вони побачили мудру та виважену людину, професіонала міліцейської справи з яким приємно працювати і разом будувати майбутнє підрозділу.

У липні 2012 року колектив райвідділу отримав нового керівника – ним став полковник міліції Ліщенко Владислав Миколайович. До Полтави Владислав Миколайович прибув із міста Києва - саме у столиці нашої держави проходило його становлення як офіцера міліції, саме там він утверджувався та ставав професіоналом міліцейської справи. Свою кар'єру тоді ще лейтенант міліції Ліщенко В.М. розпочав у 1994 році на посаді оперуповноваженого відділу Державної служби по боротьбі з економічними злочинами Печерського районного управліня міліції міста Києва. Наполегливість, розсудливість та грамотність молодого правоохоронця у розкритті непростих справ у сфері економічних злочинів не залишились поза увагою міліцейського керівництва, тож уже через три роки, у 1997 році, Владислава Миколайовича призначають начальником одного з відділень ДСБЕЗ даного райуправління.

У 2001 році розпочався новий етап міліцейського життя Владислава Миколайовича: із районного управління міліції він переходить на службу до Головного управління МВС України у місті Києві. Спочатку обіймає посаду заступника начальника одного з відділів ДСБЕЗ Головного управління, а у 2003 році – очолює його. У 2008 році, на той час уже підполковника міліції Ліщенко В.М. було призначено на посаду заступника начальника управління ДСБЕЗ Головного управління МВС України у місті Києві.

Набутий за роки служби великий практичний досвід роботи по розкриттю економічних злочинів, спонукав Владислава Миколайовича до розуміння необхідності передати його не лише своїм підлеглим та колегам, але й великій кількості правоохоронців, які стоять на охороні економічної безпеки нашої держави. У зв'язку з цим, у 2010 році він стає ад'юнктом кафедри кримінального процесу Національної академії внутрішніх справ України та повністю віддає себе науковій діяльності. Кандидатська дисертація Владислава Миколайовича на тему „Доказування на досудових стадіях кримінального процесу у справах про одержання хабара" є надзвичайно актуальною на сьогоднішньому етапі розвитку українського суспільства та правоохоронної системи нашої держави і вже стала настільною книгою багатьох працівників міліції.

У колектив Київського райвідділу міліції міста Полтави Владислав Миколайович приніс багато нового в організації службової діяльності, але в першу чергу – у налагодженні взаємовідносин у колективі. Будучи сам високоосвіченою, толерантною та культурною особистістю, подібного почав вимагати і від підлеглого особового складу. „Свої вимоги до підлеглих, - говорить Владислав Миколайович, - формулюю трьома словами – порядність, професійність, патріотизм. Розумію, що це – ідеал, досягти якого зовсім непросто, але мій досвід показав, що дуже важко працювати з людьми у яких він відсутній. На мою думку, його повинен мати міліціонер будь-якого рівня для подальшого самовдосконалення та розвитку".

У серпні 2014 року відповідно до наказу МВС України Київський РВ Полтавського МУ УМВС України в Полтавській області очолив підполковник міліції Махно Сергій Анатолійович. Для проходження служби до Полтави Сергій Анатолійович прибув із Нових Санжар – там протягом останніх п'яти років очолював місцевий райвідділ міліції. Свого часу працював і в Полтаві – обіймав посаду заступника начальника Октябрського районного відділу міліції – начальника міліції громадської безпеки.

Керівники полтавського обласного та міського управлінь міліції, які прибули до Київського РВ, щоб представити особовому складу нового начальника, відрекомендували підполковника міліції Сергія Махна як високопрофесійного міліціонера, мудру та виважену людину, яка за своїми і діловими, і моральними якостями гідна очолити один із найбільших підрозділів міліції Полтавщини. Під час подальшої спільної роботи, працівники райвідділу досить швидко переконались у правдивості цих слів та зрозуміли, що сказані вони були не «авансом», а як характеристика уже повністю сформованого і готового до виконання своїх обов'язків керівника підрозділу.

Одним із основних завдань, які новий начальник у перші дні своєї роботи поставив перед особовим складом, поряд із боротьбою зі злочинністю та охороною громадського порядку, стало налагодження тісної взаємодії з громадськістю. Працювати для людей – це той основний принцип роботи, який Сергія Анатолійовича почав цілеспрямовано і наполегливо впроваджувати у роботу кожної служби і окремо кожного працівника райвідділу. У зв'язку з цим, за досить короткий час у Київському РВ змінились підходи до організації та оцінки діяльності працівників. «Я хотів би, щоб усі розуміли і пам'ятали, що розкриття злочинів та правопорушень у нашій діяльності – це не кінцева мета. Це є лише спосіб, яким ми допомагаємо людям, - заявив особовому складу підполковник міліції Сергій Махно на одній із перших своїх нарад. - Допомога людині у вирішенні конкретної проблеми – саме це повинно бути кінцевою метою роботи кожного із нас».

Подібне ставлення до людей та організації служби досить швидко відчули мешканці Київського району Полтави. Двері кабінету начальника райвідділу практично не зачинялись від відвідувачів та громадських активістів, які хотіли особисто поспілкуватись з керівником, розповісти про свої проблеми і отримати підтримки у їх вирішенні. Особисте спілкування з Сергієм Анатолійовичем для людей стало гарантією того, що для вирішення питань, з якими вони звертаються, буде докладено максимум сил та засобів, а також, що вони будуть вирішені лише з дотриманням «букви» Закону.          

Саме у цей час працівники райвідділу, разом із правоохоронцями з інших підрозділів міліції Полтавщини, беруть активну участь у підтриманні громадського порядку в зоні проведення антитерористичної операції на сході України. Загалом протягом 2014 року свій конституційний обов'язок по захисту держави у зоні АТО з честю та гідністю виконали близько 40 міліціонерів з Київського РВ. Ризикуючи своїм життям та здоров'ям, вони несли службу на блок-постах, здійснювали патрулювання в містах та селах, звільнених від сепаратистів, а також боролись із злочинністю у східних регіонах нашої країни. Виконуючи завдання по охороні громадського порядку та захисту громадян в зоні АТО, працівники райвідділу заслужили вдячність тамтешніх мешканців та отримали безцінний досвід, який допоможе їм у подальшому з більшою ефективністю стояти на сторожі інтересів полтавців.

У листопаді 2015 року відповідно до державних заходів щодо створення Національної поліції України, Київський РВ Полтавського міського управління ГУ МВС України в Полтавській області став Київським відділенням поліції Октябрського відділу Головного управління Національної поліції в Полтавській області.

Незважаючи на значні зміни, пов'язані зі створенням Національної поліції, Київське відділення поліції сьогодні з впевненістю дивиться у майбутнє. Підрозділ має славну історію та гордиться людьми, які в ньому проходили службу. За роки існування в ньому сумлінно і чесно працювала велика кількість правоохоронців, які зараз знаходяться на заслуженому відпочинку та являються ветеранами органів внутрішніх справ. Більше 20 працівників Київського райвідділу міліції свого часу брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЄС, близько 10 чоловік пройшли пекло Афганської війни. За свою багаторічну працю в ім'я українського народу багатьох з них нагороджено орденами та медалями, відзнаками Міністерства внутрішніх справ. Для гідного вшанування ветеранів підрозділу, наказом начальника Київського РВ ПМУ від 06.06.2008 року № 87 у райвідділі було запроваджено нове свято – День Київського райвідділу, який щороку відзначається 8 червня.

 

Назаренко Іван Миколайович -

голова ради ветеранів Київського РВ ПМУ

 

майор міліції Пасічко Володимир Сергійович -

помічник начальника Київського РВ ПМУ

по взаємодії з громадськістю та ЗМІ

 

 

 

 

                                                                                             

 


 

 

 

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz