Київський район м. Полтави заснований у 1952 році, має територію 5437,8 гектарів, що складає 52,8 % від загальної площі міста Полтави. Станом на січень 2016 року в районі проживає близько 90 тис. осіб.
   
 
Сьогодні:
середа, 24 липня
   
 

Начальникам управлінь соціального захисту населення райдержадміністрацій, виконкомів міських, районних у містах рад

 

                                                                
  

 

 

Постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 № 300 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» (набрала чинності 01.05.2017) внесено зміни до:

-        Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 22.09.1997 року                № 1050, зі змінами);

-        постанови Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 409 „Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування";

-        постанови Кабінету Міністрів України від 23.08.2016 № 534 „Деякі питання надання субсидій для відшкодування витрат на оплату послуги з централізованого опалення (теплопостачання), послуг з газо- та електропостачання для індивідуального опалення".

    Починаючи з травня 2017 року призначення субсидій (у тому числі без звернення громадян) здійснюється з урахуванням внесених змін.

Просимо забезпечити проведення відповідної інформаційно-роз'яснювальної роботи серед населення.

Враховуючи вищевикладене направляємо для врахування та використання в роботі Методичні рекомендації до постанови Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 № 300 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України».

        

         Додаток: методичні рекомендації на 3 аркушах.

        

 

   Заступник директора Департаменту                                               С. В. Матуйзо

 

Методичні рекомендації

до постанови Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 № 300

„Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України"

 

Зміни до порядку надання субсидії

Стосовно періоду врахування доходів для призначення субсидії та порядку отримання інформації про доходи

Постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 № 300 „Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України" (далі – Постанова) передбачено врахування доходів для призначення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг за чотири квартали, що передують місяцю, попередньому до місяця, з якого призначається субсидія. Тобто при здійсненні розрахунку субсидії на наступний період у травні для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому періоді, враховуються доходи за період з квітня попереднього року по березень поточного року включно.

Таким чином, враховуватимуться більш актуальні доходи, а не за попередній календарний рік.

Інформація про доходи отримуватиметься, як і раніше, від ДФС у порядку, що діє зараз.

Крім того запроваджується обмін інформацією на центральному рівні з Пенсійним фондом України з Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування. Відповідний порядок опрацьовується Державним підприємством «Інформаційно-обчислювальний центр Мінсоцполітики» з Пенсійним фондом України.

ДП ІОЦ розробляє програмне забезпечення для підвантаження отриманої інформації про доходи в базу даних отримувачів субсидії, на підставі якої визначатиметься середньомісячний сукупний дохід.

Органи соціального захисту населення, які користуються іншим програмним забезпеченням, мають забезпечити його доопрацювання з урахуванням зазначених змін.

Звертаємо увагу, що змінюється період отримання доходів лише при призначенні субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг. При призначенні субсидії для відшкодування витрат на придбання твердого палива і скрапленого газу та субсидії для відшкодування витрат на придбання твердого палива, скрапленого газу і оплату житлово-комунальних послуг враховуються доходи за попередній календарний рік.

Монетизація залишків невикористаних коштів субсидії на опалення

Невикористані суми субсидії для відшкодування витрат на оплату послуг з газо- та електропостачання для індивідуального опалення в обсягах, що не перевищують вартості 100 куб. метрів природного газу або вартості 150 кВт•г електричної енергії, відтепер не залишатимуться на рахунках отримувачів в організаціях, а перераховуватимуться на особовий рахунок одержувача субсидії в банківській установі або виплачуватимуться через поштові відділення.

Списки осіб, у яких зазначаються відповідні суми невикористаної субсидії, подаються до 1 червня управлінню соціального захисту населення підприємствами – надавачами послуг.

Управління соціального захисту має повідомити зазначених осіб про необхідність подання до 1 вересня заяви, в якій вказується спосіб виплати (банк або пошта) та необхідні реквізити, зокрема, особовий рахунок одержувача в банківській установі.

Стосовно обрахування доходу для призначення субсидії

Районним державним адміністраціям, виконавчим органам міських, районних у містах рад або утвореним ними комісіям надано право приймати рішення щодо врахування при призначенні субсидії фактичних розмірів доходів для працездатних громадян, середньомісячний сукупний дохід яких менший прожиткового мінімуму і які не отримують ні один із видів доходу, зазначених у абзаці четвертому пункту 12 Положення. Такі рішення доцільно приймати в першу чергу щодо осіб, які надають соціальні послуги.

Стосовно призначення субсидії за наявності заборгованості з оплати послуг

При призначенні субсидії на наступний термін враховуватиметься наявність простроченої понад два місяці заборгованості з оплати послуг. Інформацію про суму такої заборгованості надаватимуть підприємства-надавачі послуг на запит органу соціального захисту населення (пункт 13 Положення).

За наявності такої заборгованості субсидія на наступний термін не призначається, про що управління соціального захисту населення має поінформувати громадянина. Якщо протягом двох місяців з дати інформування громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, субсидія призначається з дати закінчення дії попередньої субсидії, в іншому випадку – з місяця, в якому громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору. Зазначений термін може бути продовжений на підставі рішення комісії за наявності поважних причин.

Стосовно призначення субсидії за зареєстрованим місцем перебування

У разі реєстрації місця перебування особи субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається з місяця звернення на термін, що не перевищує шести місяців з дати реєстрації місця перебування. На наступний строк субсидія призначається за особистим зверненням громадянина після продовження реєстрації місця перебування.

Щодо повернення залишків невикористаних сум субсидій

Постановою передбачено повернення до державного бюджету після закінчення опалювального сезону надавачами послуг сум невикористаних субсидій на оплату послуг з централізованого постачання холодної та гарячої води і водовідведення за термін отримання останньої субсидії конкретним одержувачем.

Про повідомлення про призначення субсидії

Повідомлення про призначення субсидії може надсилатись електронною поштою (за наявності відповідного реквізиту). Заявник може бути поінформований про призначення (непризначення) субсидії засобами мобільного зв'язку (смс-повідомлення).

Стосовно термінів опалювального періоду для індивідуального опалення:

Передбачено розраховувати розмір субсидії на опалювальний сезон для домогосподарств, які використовують природний газ або електричну енергію для індивідуального опалення, з урахуванням тривалості опалювального періоду з 16 жовтня по 15 квітня включно без подальшого перерахунку.

 

 

Зміни до соціальних нормативів

 

Постановою внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 409 „Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування" в частині встановлення соціальної норми житла для домогосподарств, що складаються з однієї-двох непрацездатних осіб у розмірі 75 кв. м на домогосподарство. При цьому комісії матимуть право, як і раніше, призначати субсидію на понаднормову площу.

 

 

Зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 23.08.2016 № 534

Деякі питання надання субсидій для відшкодування витрат на оплату послуги з централізованого опалення (теплопостачання) та послуг з газо- та електропостачання для індивідуального опалення"

 

Постановою внесено наступні зміни до Порядку розрахунку та повернення до бюджету невикористаних сум субсидії на оплату опалення:

–    порядок застосовується для розрахунку невикористаної суми субсидії на оплату послуг з централізованого постачання холодного і гарячого водопостачання та водовідведення;

–     розрахунок невикористаних сум субсидій проводиться організаціями-надавачами послуг до 1 червня;

–     скориговано формулу, за якою проводиться розрахунок, у зв'язку з тим, що повертається загальна сума невикористаних субсидій на індивідуальне опалення, частина якої потім монетизується.

 

 

   


З 1 травня 2017 року діє оновлена програма житлових субсидій

 

Постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 №300 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», яка набрала чинності                   з 1 травня 2017 року, впроваджено оновлену програму житлових субсидій.

З урахуванням  прийнятих змін  у травні поточного року органами соціального захисту населення буде проведено перепризначення субсидій на наступний 12-ти місячний термін, яка буде розрахована на неопалювальний сезон, а з жовтня – на новий опалювальний сезон.

Сім'ям, які вже отримували субсидію повторно звертатися до органів соціального захисту населення та подавати документи не потрібно.

Звертаємо увагу, що заяву і декларацію про доходи необхідно повторно подавати  лише сім'ям, які:

-        орендують помешкання;

-        мають зміни у складі сім'ї: ( хтось прописався чи виписався);

-        звертаються за отриманням субсидії на тверде паливо та скраплений газ;

-        виявили бажання отримувати субсидію за зареєстрованим місцем перебування.

 

ЧИ ВПЛИВАЄ НАЯВНІСТЬ ПРОСТРОЧЕНОЇ ЗАБОРГОВАНОСТІ З ОПЛАТИ ЗА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНІ ПОСЛУГИ

НА ПРИЗНАЧЕННЯ СУБСИДІЇ?

Після закінчення строку отримання субсидії органи соціального захисту населення самостійно здійснюють розрахунок субсидії на наступний період для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому періоді.

У разі отримання від організацій-надавачів житлово-комунальних послуг інформації про прострочену понад два місяці заборгованість з оплати послуг субсидія на наступний строк не призначається, про що органи соціального захисту населення інформують особу.

Субсидія буде призначена з дати закінчення дії попередньої субсидії, якщо протягом двох місяців з дати інформування про непризначення субсидії на наступний строк громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію.

Зазначений строк може бути продовжений на підставі рішення райдержадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її створення) ради або комісії, яка ними утворюється, за наявності поважних причин.

 

ЗМІНЕНО ПІДХІД ЩОДО ВРАХУВАННЯ ДОХОДІВ ДЛЯ ПРИЗНАЧЕННЯ СУБСИДІЇ .

До внесення змін субсидія на оплату житлово-комунальних послуг розраховувалась виходячи з нарахованих особам доходів без урахування податку з доходів фізичних осіб, за попередній календарний рік.

Відтепер субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається виходячи із середньомісячного сукупного доходу осіб без урахування податку з доходів фізичних осіб за чотири квартали, що передують місяцю, що передує місяцю, з якого призначається субсидія, а субсидія на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива - виходячи з розміру доходу за попередній календарний рік.

Під час здійснення розрахунку субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг на наступний період у травні для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому періоді, будуть враховані доходи за період з квітня попереднього року по березень поточного року, включно.

ОСОБЛИВОСТІ ВРАХУВАННЯ ДОХОДІВ

НЕПРАЦЮЮЧИМ ПЕНСІОНЕРАМ

   У разі коли на час звернення за призначенням субсидії особа є непрацюючим пенсіонером, який декларує відсутність в останньому місяці періоду, за який враховуються доходи, інших доходів, крім пенсії, до її середньомісячного сукупного доходу враховується розмір пенсії за такий місяць. Під час призначення субсидії на наступний період такій особі не враховуються її доходи у вигляді заробітної плати та доходи від підприємницької діяльності, якщо вона була непрацюючим пенсіонером на кінець періоду, за який враховуються доходи.

 

ДОПОВНЕНО ПЕРЕЛІК ДОХОДІВ, ЯКІ НЕ ВРАХОВУЮТЬСЯ

ПРИ ПРИЗНАЧЕННІ СУБСИДІЇ

     З 1 травня поточного року при призначенні субсидії не враховується  до доходу сім'ї державна допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування.

 
 

 

ВИЗНАЧЕНО  ТЕРМІН  ОПАЛЮВАЛЬНОГО ПЕРІОДУ ДЛЯ ДОМОГОСПОДАРСТВ З ІНДИВІДУАЛЬНИМ ОПАЛЕННЯМ

Якщо раніше субсидія на опалювальний сезон призначалася з 1 жовтня до 30 квітня і перераховувалася відповідно до прийнятого рішення органів місцевого самоврядування або органів виконавчої влади про дату початку та закінчення опалювального сезону, то в опалювальний сезон  2017/2018рр. для сімей, які користуються індивідуальним опаленням, субсидія на послугу опалення буде нараховуватись  з 16 жовтня до 15 квітня.

Для тих же, хто користується централізованим опаленням, субсидія й надалі призначатиметься на період з 1 жовтня до 30 квітня та буде перераховуватись в залежності від прийнятих рішень органів місцевого самоврядування про початок/закінчення опалювального періоду.

 

ЗБІЛЬШУЄТЬСЯ СОЦІАЛЬНА НОРМА ЖИТЛА ДЛЯ НЕПРАЦЕЗДАТНИХ ОСІБ ПРИ ПРИЗНАЧЕННІ СУБСИДІЇ

Відтепер розмір субсидії для пенсіонерів, інвалідів та інших непрацездатних осіб буде більшою, адже соціальна норма для них збільшена майже в два рази.

Якщо в помешканні проживає одна-дві непрацездатні людини, соціальна норма, за якою їм рахуватиметься розмір субсидії, збільшується з 48,87 кв. м. (на одну особу)   до 75 кв. м (на одну-дві особи).

 

МОЖЛИВІСТЬ ПРИЗНАЧЕННЯ СУБСИДІЇ

ЗА ЗАРЕЄСТРОВАНИМ МІСЦЕМ ПЕРЕБУВАННЯ

     У разі реєстрації місця перебування особи субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається з місяця звернення на строк, що не перевищує шести місяців з дати реєстрації місця перебування.

    На наступний строк субсидія призначається за особистим зверненням громадянина після продовження строку реєстрації місця перебування.

 

 

 

ПРО ЩО НЕОБХІДНО ПОВІДОМЛЯТИ

 УПРАВЛІННЯ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ ШЛЯХОМ ПОДАННЯ ВІДПОВІДНИХ ДОКУМЕНТІВ?

  Протягом місяця отримувачі субсидії повинні повідомити управління соціального захисту населення, шляхом подання відповідних документів, про наступні зміни:

      - складу зареєстрованих у житлі: хтось виписався чи прописався (у такому випадку подаються також нові заява і декларація);

      - соціального статусу членів сім'ї: хтось звільнився або влаштувався на роботу, став пенсіонером;

      - про здійснення одноразової покупки, яка перевищує 50 тисяч гривень;

        - набору комунальних послуг: відмовилися від централізованого опалення і перейшли на індивідуальне чи навпаки.

        Сума субсидії, перерахованої (виплаченої) надміру внаслідок свідомого подання громадянином документів з недостовірними відомостями або неповідомлення громадянином про вищевказані зміни повертається за вимогою органу, що призначив субсидію, або безпосередньо отримувачем, або шляхом зняття відповідних сум з особових рахунків отримувачів субсидії на підприємствах –надавачах житлово-комунальних послуг.

       

ПОВЕРНЕННЯ НЕВИКОРИСТАНОЇ

СУМИ СУБСИДІЙ ДО БЮДЖЕТУ

Після закінчення опалювального сезону невикористана сума субсидії для відшкодування витрат на оплату послуги з централізованого опалення (теплопостачання), постачання холодної та гарячої води і водовідведення, послуг з газо- та електропостачання для індивідуального опалення повертається підприємствами-надавачами такої послуги до бюджету в повному обсязі на підставі акта розрахунку загального обсягу невикористаних сум субсидії.

При цьому передбачено монетизацію частини невикористаної суми субсидії для відшкодування витрат на оплату послуг з газо-, електропостачання для індивідуального опалення. Виплата буде проведена у грошовому еквіваленті вартості (станом на 1 травня) зекономлених 100 кубів газу або 150 кіловат електроенергії, якщо цей ресурс використовується для опалення.

 

04.05.2017

02.2-28/2562

 

На №

 

від

 

                                                                                

 

Начальникам управлінь соціального захисту населення райдержадміністрацій, виконкомів міських, районних у містах рад

 

Центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат в Полтавській області

 
                                                                  

 

           
 
 
          В додаток до листа 27.04.2017 №02.2-28/2435 повідомляємо.

        Постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 №300 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», яка набрала чинності                   з 1 травня 2017 року, впроваджено оновлену програму житлових субсидій (додається).

Просимо забезпечити проведення інформаційно-роз'яснювальної роботи серед населення щодо внесених змін.  З цією метою направляємо для розміщення в друкованих ЗМІ зразок інформаційних матеріалів «З 1 травня 2017 року діє оновлена програма житлових субсидій».

Наголошуємо, що внесеними змінами розширено перелік підстав, за яких субсидія може бути призначена як виняток на підставі рішення районної комісії. У зв'язку з цим необхідно внести відповідні зміни до Положення про районні комісії.

Крім того, відповідно до пункту 14 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива (з урахуванням внесених змін) після закінчення строку отримання субсидії органи соціального захисту населення самостійно здійснюють розрахунок субсидії на наступний період для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому періоді.

У разі отримання від організацій-надавачів житлово-комунальних послуг інформації про прострочену понад два місяці заборгованість з оплати послуг субсидія на наступний строк не призначається, про що органи соціального захисту населення інформують особу.

   Оскільки субсидія призначається з дати закінчення дії попередньої субсидії за умови документального підтвердження громадянином сплати заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію протягом двох місяців з дати інформування про непризначення субсидії на наступний термін, звертаємо увагу на обов'язкову реєстрацію в журналі вихідної кореспонденції повідомлень про не призначення субсидії у зв'язку з наявністю простроченої заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг.

    Одночасно зазначаємо, що з 1 травня поточного року надана можливість призначення субсидії за зареєстрованим місцем перебування особи.

Відповідно до пункту 9 Правил реєстрації місця проживання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 2 березня 2016 р. № 207, відомості про реєстрацію місця перебування вносяться до довідки про звернення за захистом в Україні та довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи шляхом проставлення в них відповідного штампа реєстрації місця проживання/перебування особи за формою згідно з додатком 1. Згідно пункту 2 Правил реєстрація/зняття з реєстрації місця проживання/перебування здійснюється виконавчим органом сільської, селищної або міської ради, сільським головою (у разі коли відповідно до закону виконавчий орган сільської ради не утворено) на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, на яку поширюються повноваження відповідної сільської, селищної або міської ради. В такому випадку субсидія призначається з місяця звернення на строк, що не перевищує шести місяців з дати реєстрації місця перебування.  На наступний строк субсидія призначається за особистим зверненням громадянина після продовження строку реєстрації місця перебування.

 

 

        Додаток: на 8-ми арк. в електронному вигляді.

 

 

Заступник директора Департаменту                                                 С.В.Матуйзо

 

 

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 26 квітня 2017 р. № 300

Київ

Про внесення змін до деяких 
постанов Кабінету Міністрів України

Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Внести до постанов Кабінету Міністрів України зміни, що додаються.

2. Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям за участю органів місцевого самоврядування забезпечити інформування населення про зміни у порядку надання субсидій.

3. Ця постанова набирає чинності з 1 травня 2017 року.

 

 

Прем'єр-міністр України

 

 

В. ГРОЙСМАН

 

 

Інд. 37

 

 


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 26 квітня 2017 р. № 300

ЗМІНИ,
що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України

1. У Положенні про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. № 848 "Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива" (ЗП України, 1996 р., № 2, ст. 76; Офіційний вісник України, 1997 р., число 39, с. 17; 2006 р., № 50, ст. 3327; 2007 р., № 39, ст. 1552; 2009 р., № 37, ст. 1251; 2015 р., № 22, ст. 607, № 55, ст. 1791, № 78, ст. 2614; 2016 р., № 35, ст. 1368, № 75, ст. 2501):

1) абзац перший пункту 1 після слів "або його утримання" доповнити словами ", послуг з транспортування та розподілу природного газу";

2) пункт 51 доповнити абзацом такого змісту:

"Районні, районні у містах Києві і Севастополі держадміністрації, виконавчі органи міських, районних у містах (у разі їх створення) рад або утворені ними комісії можуть приймати рішення щодо призначення субсидії у випадках, не передбачених цим Положенням. Фінансування таких субсидій здійснюється за рахунок коштів місцевих бюджетів.";

3) в абзаці першому пункту 8 цифру і слова "1 січня року" замінити словами "початок періоду", а після слів "батьківського піклування" доповнити словами ", допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування";

4) пункт 12 викласти в такій редакції:

"12. Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається виходячи із середньомісячного сукупного доходу осіб, зазначених у пункті 7 цього Положення, за чотири квартали, що передують місяцю, що передує місяцю, з якого призначається субсидія, а субсидія на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива — виходячи з розміру доходу за попередній календарний рік.

Під час здійснення розрахунку субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг на наступний період у травні для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому періоді, враховуються доходи за період з квітня попереднього року по березень поточного року включно.

Якщо в особи, яка досягла 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення субсидії, середньомісячний сукупний дохід менший від прожиткового мінімуму, встановленого для

 працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи, або в якої відсутні доходи, але вона навчалася за денною формою навчання у загальноосвітньому, професійно-технічному, вищому навчальному закладі, для розрахунку субсидії середньомісячний дохід такої особи визначається на рівні одного прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи для призначення субсидії.

Якщо в особи, яка досягла 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення субсидії, середньомісячний сукупний дохід менший від прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи, але яка протягом зазначеного періоду отримувала хоча б один із таких видів доходу: пенсію, стипендію, допомогу при народженні (усиновленні) дитини, допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, допомогу по догляду за інвалідом I та II групи внаслідок психічного розладу, допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам, допомогу по безробіттю, або особа не досягла 18-річного віку станом на кінець періоду, за який враховуються доходи, то у розрахунок субсидії включаються фактичні розміри отриманих такою особою доходів. Районні, районні у містах Києві і Севастополі держадміністрації, виконавчі органи міських, районних у містах (у разі їх створення) рад або утворені ними комісії можуть приймати рішення щодо врахування фактичних розмірів доходів для інших категорій громадян під час призначення субсидії.

Якщо в особи, яка досягла 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення субсидії, відсутні доходи, для розрахунку субсидії середньомісячний дохід такої особи визначається на рівні двох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи для призначення субсидії. В окремих випадках за рішенням районних, районних у містах Києві і Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх створення) рад або комісій, які ними утворюються, для осіб, які проживають у сім'ях, що опинилися у складних життєвих обставинах, у розрахунок субсидії може включатися середньомісячний сукупний дохід на рівні одного прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи.

Для фізичних осіб — підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку першої групи, незалежно від отриманих (неотриманих) доходів до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід на рівні двох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи, для фізичних осіб — підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку другої групи, — трьох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, для фізичних осіб — підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку третьої групи, — чотирьох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб. При цьому не враховується дохід, отриманий самозайнятою особою, та дохід від підприємницької діяльності, інформацію про які подано ДФС на запит структурного підрозділу з питань соціального захисту населення. Система оподаткування та група платника єдиного податку для спрощеної системи оподаткування визначається на початок місяця, з якого призначається субсидія.

Для осіб, які протягом періоду, за який враховуються доходи для призначення субсидії, перебували на строковій військовій службі, середньомісячний сукупний дохід незалежно від отриманих (не отриманих) такими особами доходів визначається на рівні половини розміру прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи.

У разі коли на час звернення за призначенням субсидії особа є непрацюючим пенсіонером, який декларує відсутність в останньому місяці періоду, за який враховуються доходи, інших доходів, крім пенсії, до її середньомісячного сукупного доходу враховується розмір пенсії за такий місяць. Під час призначення субсидії на наступний період такій особі не враховуються її доходи у вигляді заробітної плати та доходи від підприємницької діяльності, якщо вона була непрацюючим пенсіонером на кінець періоду, за який враховуються доходи.";

5) у пункті 13:

в абзаці одинадцятому слова "— житлово-експлуатаційними організаціями, житлово-будівельними (житловими) кооперативами, об'єднаннями співвласників багатоквартирного будинку та організаціями, що надають житлово-комунальні послуги, органами самоорганізації населення" замінити словами "а також сума простроченої понад два місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, — підприємствами — виробниками/виконавцями житлово-комунальних послуг";

абзац тринадцятий викласти в такій редакції:

"доходи осіб з Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування — Пенсійним фондом України у порядку, встановленому Пенсійним фондом України та Мінсоцполітики;";

абзац чотирнадцятий виключити;

абзац дев'ятнадцятий викласти в такій редакції:

"Рішення про призначення (непризначення) субсидії приймається протягом десяти днів після подання заяви та отримання відомостей, визначених абзацами дев'ятим — тринадцятим цього пункту. При цьому структурним підрозділом з питань соціального захисту населення повідомляється заявнику про призначення (непризначення) субсидії. Повідомлення про призначення субсидії може надсилатися електронною поштою (за наявності відповідного реквізиту). Заявник може бути поінформований про призначення (непризначення) субсидії за допомогою засобів мобільного зв'язку (смс-повідомленням).";

6) у пункті 14:

абзац четвертий замінити абзацами такого змісту:

"При цьому розмір субсидії на опалювальний сезон для домогосподарств, які використовують природний газ/електричну енергію для індивідуального опалення, розраховується з 16 жовтня по 15 квітня включно.

Для орендарів житлового приміщення (будинку) субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається за наявності договору найму (оренди) з місяця звернення до дати закінчення опалювального сезону, але не більше ніж на 12 місяців та до кінця місяця, в якому закінчується строк дії договору найму (оренди). На наступний строк субсидія призначається за особистим зверненням орендаря.".

У зв'язку з цим абзаци п'ятий — двадцять дев'ятий вважати відповідно абзацами шостим — тридцятим;

абзац восьмий викласти в такій редакції:

"У разі реєстрації місця перебування особи субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається з місяця звернення на строк, що не перевищує шести місяців з дати реєстрації місця перебування. На наступний строк субсидія призначається за особистим зверненням громадянина після продовження строку реєстрації місця перебування.";

абзац одинадцятий замінити абзацами такого змісту:

"Після закінчення строку отримання субсидії структурні підрозділи з питань соціального захисту населення самостійно здійснюють розрахунок субсидії на наступний період для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому періоді (крім орендарів житлового приміщення, осіб, яким субсидія була призначена за зареєстрованим місцем перебування, та осіб, які звертаються за субсидією на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива). Для цього структурні підрозділи з питань соціального захисту населення збирають необхідну інформацію у порядку, передбаченому пунктом 13 цього Положення, без звернення громадян і протягом десяти днів після отримання зазначеної інформації приймають рішення про призначення (непризначення) субсидії та інформують про прийняте рішення громадян. У разі отримання інформації про прострочену понад два місяці заборгованість з оплати послуг субсидія на наступний строк не призначається, про що структурний підрозділ з питань соціального захисту населення інформує особу. Якщо протягом двох місяців з дати інформування про непризначеннясубсидії на наступний строк громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, субсидія призначається з дати закінчення дії попередньої субсидії, в іншому випадку — з місяця, в якому громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору. Зазначений строк може бути продовжений на підставі рішення районної, районної у містах Києві і Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її створення) ради або комісії, яка ними утворюється, за наявності поважних причин.

Якщо отримати інформацію про доходи, необхідну для проведення автоматичного розрахунку субсидії, неможливо внаслідок помилки, виявленої в персональних даних особи під час обміну інформацією, структурний підрозділ з питань соціального захисту населення повідомляє особу про необхідність виправлення помилки і проводить розрахунок субсидії протягом десяти днів після подання особою оновлених даних та отримання інформації про доходи.".

У зв'язку з цим абзаци дванадцятий — тридцятий вважати відповідно абзацами тринадцятим — тридцять першим;

абзац сімнадцятий викласти в такій редакції:

"Громадянин, якому призначено субсидію, зобов'язаний протягом місяця поінформувати структурний підрозділ з питань соціального захисту населення про зміну складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб (орендар — про осіб, які фактично проживають), їх соціального статусу, переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання, підприємств — виробників/виконавців житлово-комунальних послуг, купівлю товарів або оплату послуг, передбачених підпунктом 5 пункту 5 цього Положення, шляхом подання відповідних документів. У разі зміни складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб подаються також нові заява і декларація.";

абзац двадцять перший після слів "визначеної цим пунктом" доповнити словами "(у разі користування послугою з централізованого опалення)";

доповнити пункт після абзацу двадцять п'ятого новими абзацами такого змісту:

"нарахування плати за послугу з централізованого опалення відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2016 р. № 865 "Про особливості нарахування плати за надану послугу з централізованого опалення населенню у разі відсутності у квартирі (будинку садибного типу) та на вводах у багатоквартирний будинок засобів обліку теплової енергії в опалювальний сезон 2016/17 року" (Офіційний вісник України, 2016 р., № 98, ст. 3189);

зміни підприємства — виробника/виконавця житлово-комунальної послуги на окремій території (на підставі списків підприємства —виробника/виконавця житлово-комунальної послуги).".

У зв'язку з цим абзаци двадцять шостий — тридцять перший вважати відповідно абзацами двадцять восьмим — тридцять третім;

доповнити пункт після абзацу двадцять восьмого новим абзацом такого змісту:

"У разі необхідності проведення перерахунку за минулі періоди не обмежується строк, за який здійснюється перерахунок.".

У зв'язку з цим абзаци двадцять дев'ятий — тридцять третій вважати відповідно абзацами тридцятим — тридцять четвертим;

7) у пункті 15:

абзаци третій — сьомий замінити абзацами такого змісту:

"Громадяни, яким призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, зобов'язані щомісяця сплачувати вартість фактично спожитої послуги з урахуванням розміру призначеної субсидії (крім випадків нарахування плати за послугу з централізованого опалення за відсутності засобів обліку теплової енергії з урахуванням фактичної температури зовнішнього повітря відповідно до пунктів 40—48 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 р. № 630 (Офіційний  вісник України, 2005 р., № 30, ст. 1811), коли одержувач субсидії повинен щомісяця сплачувати за централізоване опалення обов'язкову частку платежу). Сума субсидії, яку структурними підрозділами з питань соціального захисту населення було переказано на рахунки підприємств — виробників/виконавців житлово-комунальних послуг для оплати їх вартості в розмірі соціальних нормативів і яка не використана домогосподарством внаслідок економії споживання послуг, зараховується підприємством — виробником/виконавцем як оплата послуг, у тому числі обов'язкової частки платежу домогосподарства, на наступні розрахункові періоди. Підприємство — виробник/виконавець послуги зобов'язане зазначати суму переплати за послугу у платіжних документах одержувачам субсидії.

Після закінчення опалювального сезону невикористана сума субсидії для відшкодування витрат на оплату послуги з централізованого опалення (теплопостачання), постачання холодної та гарячої води і водовідведення, послуг з газо- та електропостачання для індивідуального опалення (в разі використання природного газу/електричної енергії для індивідуального опалення) повертається підприємством — виробником/виконавцем такої послуги до бюджету в повному обсязі на підставі акта розрахунку загального обсягу невикористаних сум субсидії.

Частина невикористаної суми субсидії для відшкодування витрат на оплату послуг з газо-, електропостачання для індивідуального опалення, що в еквіваленті не перевищує вартості (станом на 1 травня нового неопалювального сезону) 100 куб. метрів природного газу або вартості 150 кВт•г електричної енергії (в разі використання природного газу/електричної енергії для індивідуального опалення), перераховується на особовий рахунок одержувача субсидії в банківській установі або виплачується через відділення поштового зв'язку ПАТ "Укрпошта" на підставі списків таких осіб, які подаються до 1 червня поточногороку підприємствами — виробниками/виконавцями послуг з газо-, електропостачання в паперовому та електронному вигляді структурному підрозділу з питань соціального захисту населення та в яких зазначається сума невикористаної субсидії. Перерахування частини невикористаної субсидії на особовий рахунок одержувача субсидії в банківській установі або виплата її через відділення поштового зв'язку ПАТ "Укрпошта" здійснюється структурним підрозділом з питань соціального захисту населення на підставі особистої заяви одержувача, поданої до 1 вересня поточного року. Структурний підрозділ з питань соціального захисту населення повідомляє одержувачу субсидії про необхідність подання зазначеної заяви.

Розрахунок та повернення до бюджету невикористаних сум субсидії для відшкодування витрат на оплату послуги з централізованого опалення (теплопостачання), постачання холодної та гарячої води і водовідведення та послуг з газо-, електропостачання для індивідуального опалення здійснюються у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.";

8) у пункті 20:

в абзаці третьому після слів "недостовірні дані" доповнити словами ", у тому числі", а після слів "вплинули на встановлення права на субсидію" — словами і цифрами ", або не повідомив про купівлю товарів або оплату послуг, передбачених підпунктом 5 пункту 5 цього Положення";

абзац шостий виключити;

абзац десятий викласти в такій редакції:

"Сума субсидії, перерахованої (виплаченої) надміру внаслідок свідомого подання громадянином документів з недостовірними відомостями або неповідомлення громадянином про зміни, зазначені у пункті 14 цього Положення, повертається за вимогою органу, що призначив субсидію, або безпосередньо отримувачем, або шляхом зняття відповідних сум з особових рахунків отримувачів субсидії на підприємствах — виробниках/виконавцях житлово-комунальних послуг.";

в абзаці одинадцятому слова "перераховану (виплачену)" замінити словом "виплачену".

2. У постанові Кабінету Міністрів України від 6 серпня 2014 р. № 409 "Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування" (Офіційний вісник України, 2014 р., № 73, ст. 2064; 2016 р., № 35, ст. 1367):

1) пункт 1 доповнити абзацом такого змісту:

"Для домогосподарств, що складаються з однієї або двох непрацездатних осіб, зазначена норма становить 75 кв. метрів на домогосподарство.";

2) пункт 31 доповнити абзацом такого змісту:

"Цей пункт не застосовується до громадян, які відмовилися від встановлення приладів обліку за рахунок місцевих бюджетів або підприємств — виробників/виконавців послуг, що підтверджено документально.".

3. У постанові Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2016 р. № 534 "Деякі питання надання субсидій для відшкодування витрат на оплату послуги з централізованого опалення (теплопостачання) та послуг з газо-, електропостачання для індивідуального опалення" (Офіційний вісник України, 2016 р., № 68, ст. 2286, № 91, ст. 2975):

1) у назві та пункті 1 постанови слова "послуги з централізованого опалення (теплопостачання)" замінити словами "послуг з централізованого опалення (теплопостачання), постачання холодної та гарячої води і водовідведення";

2) у Порядку розрахунку та повернення до бюджету невикористаних сум субсидії для відшкодування витрат на оплату послуги з централізованого опалення (теплопостачання), послуг з газо- та електропостачання для індивідуального опалення, затвердженому зазначеною постановою:

у назві Порядку слова "послуги з централізованого опалення (теплопостачання)" замінити словами "послуг з централізованого опалення (теплопостачання), постачання холодної та гарячої води і водовідведення";

пункт 1 викласти в такій редакції:

"1. Цей Порядок визначає механізм розрахунку та повернення до бюджету невикористаних сум субсидії для відшкодування витрат на оплату послуг з централізованого опалення (теплопостачання), постачання холодної та гарячої води і водовідведення, послуг з газо- та електропостачання для індивідуального опалення (далі — субсидія).";

пункт 2 після слів "централізованого опалення (теплопостачання)" доповнити словами ", постачання холодної та гарячої води і водовідведення";

в абзаці п'ятому пункту 4 слова "за опалювальний сезон" замінити словами "за період отримання субсидії в опалювальний сезон";

доповнити Порядок пунктом 41 такого змісту:

"41. Розрахунок невикористаної суми субсидії для відшкодування витрат на оплату послуг з централізованого постачання холодної та гарячої води і водовідведення за особовим рахунком кожного одержувача субсидії визначається за такою формулою:

Nв = Cв – Hв,

де Nв — невикористана сума субсидії для відшкодування витрат на оплату послуг з централізованого постачання холодної води (гарячої води, водовідведення) за останній період отримання субсидії, гривень;

Cв — загальна сума нарахованої субсидії для відшкодування витрат на оплату послуг з централізованого постачання холодної води (гарячої води, водовідведення) за останній період отримання субсидії, гривень;

Hв — загальна вартість спожитих послуг з централізованого постачання холодної води (гарячої води, водовідведення) за останній період отримання субсидії, гривень.";

у пункті 5:

в абзаці першому формулу "Nг = Cг – Hг – G" замінити такою формулою:

"Nг = Cг – Hг";

в абзаці четвертому слова "за опалювальний сезон" замінити словами "за період отримання субсидії в опалювальний сезон";

абзац п'ятий виключити;

у пункті 6:

в абзаці першому формулу "Nе = Cе – Hе – Е", замінити такою формулою:

"Nе = Cе – Hе";

в абзаці четвертому слова "за опалювальний сезон" замінити словами "за період отримання субсидії в опалювальний сезон";

абзац п'ятий виключити;

в абзаці першому, першому реченні абзацу другого та в абзаці третьому пункту 7 слова "за опалювальний сезон" виключити:

у пункті 8 слово "вересня" замінити словом "червня";

у пункті 9 слово "вересня" замінити словом "травня";

у пункті 10 слово "вересня" замінити словом "червня".

_____________________

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

16061WX486261                                                            № 104(02.06.2016)                        126623

02.06.2016

ЗАПИТ цінових пропозицій

1. Замовник:

1.1. Найменування: Управління праці та соціального захисту населення виконкому Київської районної в м.Полтаві ради

1.2. Код за ЄДРПОУ: 03195240

1.3. Місцезнаходження:  вулиця Ст. Халтуріна, будинок 13, Полтавська область, м. Полтава, Київський район, 36014

1.4. Реєстраційний рахунок замовника: 35215089046737 в ГУДКСУ у Полтавській області

1.5. Посадові особи замовника, уповноважені здійснювати зв'язок з учасниками (прізвище, ім'я, по батькові, посада та адреса, номер телефону та телефаксу із зазначенням коду міжміського телефонного зв'язку, електронна адреса).

Прізвище, ім'я, по батькові: Чайка Тетяна Іванівна

Посада: заступник начальника управління по соціальним питанням

Телефон: (05322) 24954

Тел./факс: (05322)22889

Е-mail: soc1601@kr-pl.gov.ua

2. Розмір бюджетного призначення за кошторисом або очікувана вартість предмета закупівлі: 306548 (триста шість тисяч п'ятсот сорок вісім) грн.

3. Адреса веб-сайту, на якому замовником додатково розміщується інформація про закупівлю: www.kr-pl.gov.ua

4. Інформація про предмет закупівлі:

4.1. Найменування предмета закупівлі: код 86.10.1(85111000-0) - послуги лікувальних закладів (Послуги лікувальних закладів, послуги із санаторно-курортного лікування інвалідів загального захворювання та інвалідів з дитинства) - 63 шт: лот 1 - лот 1 (частина предмета закупівлі): послуги із санаторно-курортного лікування для інвалідів загального захворювання та інвалідів з дитинства, профіль лікування «органи травлення» - 8 шт.; лот 2 - лот 2 (частина предмета закупівлі): послуги із санаторно-курортного лікування для інвалідів загального захворювання та інвалідів з дитинства, профіль лікування «нервова система» - 14 шт.; лот 3 - лот 3 (частина предмета закупівлі): послуги із санаторно-курортного лікування для інвалідів загального захворювання та інвалідів з дитинства, профіль лікування «органи дихання» - 4 шт.; лот 4 - лот 4 (частина предмета закупівлі): послуги із санаторно-курортного лікування для інвалідів загального захворювання та інвалідів з дитинства, профіль лікування «ендокринна система» - 4 шт.; лот 5 - лот 5 (частина предмета закупівлі): послуги із санаторно-курортного лікування для інвалідів загального захворювання та інвалідів з дитинства, профіль лікування «кістково-м'язова система» - 21 шт.; лот 6 - лот 6 (частина предмета закупівлі): послуги із санаторно-курортного лікування для інвалідів загального захворювання та інвалідів з дитинства, профіль лікування «система кровообігу» - 10 шт.; лот 7 - лот 7 (частина предмета закупівлі): послуги із санаторно-курортного лікування для інвалідів загального захворювання та інвалідів з дитинства, профіль лікування «сечостатева система» - 2 шт.

4.2.Опис предмета закупівлі чи його частин (якщо замовник передбачає подання цінових пропозицій за частинами), в тому числі їх необхідні технічні та інші параметри Послуги лікувальних закладів, послуги із санаторно-курортного лікування інвалідів загального захворювання та інвалідів з дитинства - 7 лотів: лот 1 (частина предмета закупівлі): послуги із санаторно-курортного лікування для інвалідів загального захворювання та інвалідів з дитинства, профіль лікування «органи травлення»; лот 2 (частина предмета закупівлі): послуги із санаторно-курортного лікування для інвалідів загального захворювання та інвалідів з дитинства, профіль лікування «нервова система»; лот 3 (частина предмета закупівлі): послуги із санаторно-курортного лікування для інвалідів загального захворювання та інвалідів з дитинства, профіль лікування «органи дихання»; лот 4 (частина предмета закупівлі): послуги із санаторно-курортного лікування для інвалідів загального захворювання та інвалідів з дитинства, профіль лікування «ендокринна система»; лот 5 (частина предмета закупівлі): послуги із санаторно-курортного лікування для інвалідів загального захворювання та інвалідів з дитинства, профіль лікування «кістково-м'язова система»; лот 6 (частина предмета закупівлі): послуги із санаторно-курортного лікування для інвалідів загального захворювання та інвалідів з дитинства, профіль лікування «система кровообігу»; лот 7 (частина предмета закупівлі): послуги із санаторно-курортного лікування для інвалідів загального захворювання та інвалідів з дитинства, профіль лікування «сечостатева система».

4.3. Місце поставки товарів або надання послуг: за місцем знаходження санаторно-курортного закладу; лот 1 - за місцем знаходження санаторно-курортного закладу, лот 2 - за місцем знаходження санаторно-курортного закладу, лот 3 - за місцем знаходження санаторно-курортного закладу, лот 4 - за місцем знаходження санаторно-курортного закладу, лот 5 - за місцем знаходження санаторно-курортного закладу, лот 6 - за місцем знаходження санаторно-курортного закладу, лот 7 - за місцем знаходження санаторно-курортного закладу

4.4. Строк поставки товарів або надання послуг:  лот 1 - липень-жовтень 2016 року, лот 2 - липень-жовтень 2016 року, лот 3 - липень-жовтень 2016 року, лот 4 - липень-жовтень 2016 року, лот 5 - липень-жовтень 2016 року, лот 6 - липень-жовтень 2016 року, лот 7 - липень-жовтень 2016 року; липень-жовтень 2016 року

5. Основні умови договору: Договір про закупівлю укладається в письмовій формі відповідно до положень Цивільного кодексу України та Господарського кодексу України з урахуванням особливостей, визначених Законом України «Про здійснення державних закупівель»

6. Строк дії цінових пропозицій.: 120 днів

7. Подання цінових пропозицій:

7.1. Місце та спосіб: вулиця Ст. Халтуріна, будинок 13, кабінет 21, Полтавська область, м. Полтава, Київський район, 36014; особисто або поштою

7.2. Cтрок: 21.06.2016р. 12.00, лоти 1-7 - 21.06.2016р. 12.00

8. Розкриття цінових пропозицій:

8.1. Місце: вулиця Ст. Халтуріна, будинок 13, кабінет 21, Полтавська область, м. Полтава, Київський район, 36014

8.2. Дата: 21.06.2016, лоти 1-7 - 21.06.2016

8.3. Час: 13:00:00, лоти 1-7 - 13:00:00

9. Додаткова інформація: Додаткова інформація на 27 аркушах: Інструкція з підготовки цінової пропозиції (Додаток №1); Інформація про необхідні кількісні, технічні, якісні характеристики предмета закупівлі (Додаток №2); Форма «Цінова пропозиція» (Додаток №3); Калькуляція вартості послуг за путівкою на 1 особу (Додаток №4); Орієнтовний перелік послуг, які входять до вартості путівки та послуг, які можуть бути додатково надані санаторієм за власні кошти осіб, направлених на санаторно-курортне лікування (Додаток №5); Документи, які вимагаються для підтвердження відповідності пропозиції Учасника вимогам Замовника (Додаток №6); Згода на збір та обробку персональних даних (Додаток №7); Загальні відомості про Учасника цінових пропозицій (Додаток №8); Основні умови договору (Додаток №9).

10. Посада, прізвище та ініціали особи, що підписує оголошення:

Заступник начальника управління - по соціальним питанням – голова комітету з конкурсних торгів, Чайка Тетяна Іванівна

_________________________ (підпис, М. П.)Згідно з пунктом 23 Порядку проведення перевірки достовірності відомостей щодо застосування заборон, передбачених частинами третьою і четвертою статті 1 Закону України "Про очищення влади", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014р. № 563
 
 
 
ПОВІДОМЛЕННЯ
про початок проходження перевірки відповідно до
Закону України "Про очищення влади"
 
Законом України "Про очищення влади" передбачено проведення перевірки достовірності відомостей щодо застосування заборон, передбачених частинами третьою і четвертою статті 1 Закону України "Про очищення влади".
Порядок проведення такої перевірки та перелік органів, що її проводять, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 563 №Деякі питання реалізації Закону України "Про очищення влади".
На виконання вимог Закону України "Про очищення влади" Управління праці та соціального захисту населення виконкому Київської районної в м. Полтаві ради інформує про те, що 17 серпня 2015 року розпочато перевірку стосовно:

№ з/п

П.І.Б.

Посада

Дата початку перевірки

1

ФЕНКО Оксана Володимирівна

Головний спеціаліст відділу обліку, контролю та звітності управління праці та соціального захисту населення виконкому Київської районної в м. Полтаві ради

17.08.2015

 
та оприлюднює відповідні документи, а саме — заяви Фенко О.В. та її декларацію.
 
 
Управління праці та соціального захисту населення виконкому Київської районної в м. Полтаві ради
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 

  


 
 


 ІНФОРМАЦІЯ

 

15042WX366120

№ 232(14.04.2015)

14.04.2015

111810

 

ІНФОРМАЦІЯ

про результати процедури запиту цінових пропозицій

1. Замовник:

1.1. Найменування: Управління праці та соціального захисту населення виконкому Київської районної в м.Полтаві ради

1.2. Код за ЄДРПОУ: 03195240

1.3. Місцезнаходження: вулиця Ст.Халтуріна, будинок 13, Полтавська область, м.Полтава, Київський район, 36014

2. Джерело фінансування закупівлі: кошти державного бюджету України

3. Інформація про предмет закупівлі:

3.1. Найменування предмета закупівлі: код 86.10.19-00.00 - послуги лікувальних закладів, інші (86.10.19-00.00 - Послуги лікувальних закладів, інші (послуги із санаторно-курортного лікування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи), 8 лотів) - 47: лот 1 - Для дорослого, віднесеного до категорії 1, профіль лікування «органи травлення» - 20; лот 2 - Для дорослого, віднесеного до категорії 1, профіль лікування «нервова система» - 7; лот 3 - Для дорослого, віднесеного до категорії 1, профіль лікування «органи дихання» - 4; лот 4 - Для дорослого, віднесеного до категорії 1, профіль лікування «ендокринна система» - 1; лот 5 - Для дорослого, віднесеного до категорії 1, профіль лікування «кістково-м'язова система» - 4; лот 6 - Для дорослого, віднесеного до категорії 1, профіль лікування «система кровообігу» - 9; лот 7 - Для дорослого, віднесеного до категорії 1, профіль лікування «сечостатева система» - 1; лот 8 - Для дитини - інваліда разом з одним з батьків, профіль лікування «ендокринна система» - 1

3.2. Кількість товарів або обсяг надання послуг:

3.3. Місце поставки товарів або надання послуг: за місцем знаходження санаторно-курортного закладу; лот 1 - за місцем знаходження санаторно-курортного закладу, лот 2 - за місцем знаходження санаторно-курортного закладу, лот 3 - за місцем знаходження санаторно-курортного закладу, лот 4 - за місцем знаходження санаторно-курортного закладу, лот 5 - за місцем знаходження санаторно-курортного закладу, лот 6 - за місцем знаходження санаторно-курортного закладу, лот 7 - за місцем знаходження санаторно-курортного закладу, лот 8 - за місцем знаходження санаторно-курортного закладу

3.4. Строк поставки товарів або надання послуг: до грудня 2015 року; лот 1 - до грудня 2015 року, лот 2 - до грудня 2015 року, лот 3 - до грудня 2015 року, лот 4 - до грудня 2015 року, лот 5 - до грудня 2015 року, лот 6 - до грудня 2015 року, лот 7 - до грудня 2015 року, лот 8 - до грудня 2015 року

4. Інформування про процедуру запиту цінових пропозицій:

4.1. Адреса веб-сайта, на якому замовником додатково розміщувалась інформація про процедуру запиту цінових пропозицій: www.kr-pl.gov.ua

4.2. Дата оприлюднення і номер запиту цінових пропозицій, розміщеного на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель: №104515, "ВДЗ" №226(03.04.2015) від 03.04.2015р.

4.3. Дата оприлюднення та номер повідомлення про акцепт цінової пропозиції, розміщеного на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель:

5. Результат проведення процедури запиту цінових пропозицій:

5.1. Дата акцепту цінової пропозиції:

5.2. Сума, визначена в договорі про закупівлю:

5.3. Дата укладення договору про закупівлю:

6. Процедура запиту цінових пропозицій відмінена або визнана такою, що не відбулася:

лот 1 - Невірно визначено предмет закупівлі -

6.1. Дата прийняття рішення: 08.04.2015р.

6.2. Підстава: торги відмінено, тому що неможливо усунути порушення, що виникли через порушення законодавства

лот 2 - Невірно визначено предмет закупівлі -

6.1. Дата прийняття рішення: 08.04.2015р.

6.2. Підстава: торги відмінено, тому що неможливо усунути порушення, що виникли через порушення законодавства

лот 3 - Невірно визначено предмет закупівлі -

6.1. Дата прийняття рішення: 08.04.2015р.

6.2. Підстава: торги відмінено, тому що неможливо усунути порушення, що виникли через порушення законодавства

лот 4 - Невірно визначено предмет закупівлі -

6.1. Дата прийняття рішення: 08.04.2015р.

6.2. Підстава: торги відмінено, тому що неможливо усунути порушення, що виникли через порушення законодавства

лот 5 - Невірно визначено предмет закупівлі -

6.1. Дата прийняття рішення: 08.04.2015р.

6.2. Підстава: торги відмінено, тому що неможливо усунути порушення, що виникли через порушення законодавства

лот 6 - Невірно визначено предмет закупівлі -

6.1. Дата прийняття рішення: 08.04.2015р.

6.2. Підстава: торги відмінено, тому що неможливо усунути порушення, що виникли через порушення законодавства

лот 7 - Невірно визначено предмет закупівлі -

6.1. Дата прийняття рішення: 08.04.2015р.

6.2. Підстава: торги відмінено, тому що неможливо усунути порушення, що виникли через порушення законодавства

лот 8 - Невірно визначено предмет закупівлі -

6.1. Дата прийняття рішення: 08.04.2015р.

6.2. Підстава: торги відмінено, тому що неможливо усунути порушення, що виникли через порушення законодавства

7. Інформація про переможця процедури запиту цінових пропозицій:

8. Посада, прізвище та ініціали особи, що підписує оголошення:

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Міністерства економічного

                                                                                 розвитку і торгівлі України

                                                                                    15 вересня 2014 року №1106

                                                                                вхідний номер реєстрації-

                                                                      15036WX346555   

Запит

цінових пропозицій

 

1.Замовник:

1.1.Найменування: Управління праці та соціального захисту населення виконкому Київської районної в м. Полтаві ради

1.2. Код за ЄДРПОУ:  03195240

1.3. Місцезнаходження : вулиця Ст.Халтуріна, будинок 13, Полтавська область, м. Полтава, Київський район, 36014

1.4. Реєстраційний рахунок замовника: 35218016046737 в ГУДКСУ у Полтавській області

1.5.Посадові особи замовника, уповноважені здійснювати зв'язок з учасниками

        (прізвище, ім'я , по батькові, посада та адреса, номер телефону та телефаксу із

         зазначенням коду міжміського телефонного зв'язку, електронна адреса):

           Прізвище, ім'я , по батькові: Чайка Тетяна Іванівна

           Посада: заступник начальника управління по соціальним питанням

           Телефон: (05322) 24954

           Тел./факс: (05322)22889

           Електронна адреса: soc1601@kr-pl.gov.ua  

2.Розмір бюджетного призначення за кошторисом або очікувана вартість предмета закупівлі – 208 734 (двісті вісім тисяч сімсот тридцять чотири) грн.

3.Адреса веб-сайту, на якому замовником додатково розміщується інформація про закупівлю: www.kr-pl.gov.ua

4.Інформація про предмет закупівлі:

41.Найменування предмета закупівлі: 86.10.19-00.00 - Послуги лікувальних закладів, інші (послуги із санаторно-курортного лікування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи), 8 лотів.

 4.2. Опис предмета закупівлі чи його частин (якщо замовник передбачає подання цінових пропозицій за частинами), у тому числі їх необхідні технічні та інші параметри:

86.10.19-00.00 - Послуги лікувальних закладів, інші (послуги із санаторно-курортного лікування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи), 8 лотів:

лот 1 (частина предмета закупівлі): для дорослого, віднесеного до категорії 1, профіль лікування «органи травлення» - 20 путівок;

лот 2 (частина предмета закупівлі): для дорослого, віднесеного до категорії 1, профіль лікування «нервова система» - 7 путівок ;

лот 3 (частина предмета закупівлі): для дорослого, віднесеного до категорії 1, профіль лікування «органи дихання» - 4 путівки ;

лот 4 (частина предмета закупівлі): для дорослого, віднесеного до категорії 1, профіль лікування «ендокринна система» - 1 путівка;

лот 5 (частина предмета закупівлі): для дорослого, віднесеного до категорії 1, профіль лікування «кістково-м'язова система» - 4 путівки;

лот 6 (частина предмета закупівлі): для дорослого, віднесеного до категорії 1, профіль лікування «система кровообігу» - 9 путівок;

лот 7 (частина предмета закупівлі): для дорослого, віднесеного до категорії 1, профіль лікування «сечостатева система» - 1 путівка;

лот 8 (частина предмета закупівлі): для дитини - інваліда разом з одним з батьків, профіль лікування «ендокринна система» - 1 путівка.

Кількість путівок - 47.      

4.3.Місце поставки товарів або надання послуг: за місцем знаходження санаторно-курортного закладу.

4.4.Строк поставки товарів або надання послуг: до грудня 2015 року

5. Основні умови договору:

              Договір про закупівлю укладається в письмовій формі відповідно до положень Цивільного кодексу України та Господарського кодексу України з урахуванням особливостей, визначених Законом України «Про здійснення державних закупівель».

6. Строк дії цінових пропозицій: 120 днів з дати розкриття пропозицій

7.Подання цінових пропозицій.

7.1.Місце та спосіб подання: : вулиця Ст. Халтуріна, будинок 13, Полтавська область, м. Полтава, Київський район, 36014

Спосіб подання цінових пропозицій: особисто або поштою.

7.2.Строк: 06.05.2015, 11:00

8. Розкриття цінових пропозицій.

8.1.Місце: вулиця Ст. Халтуріна, будинок 13, Полтавська область, м. Полтава, Київський район, 36014

8.2.Дата: 06.05.2015

8.3.Час: 14:00

9.Додаткова інформація: при підготовці цінових пропозицій необхідно врахувати вимоги додатків № 1 -№ 5, які є невід'ємною складовою запиту цінових пропозицій.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 15042WX366120

№ 232(14.04.2015) 14.04.2015 111810 


ІНФОРМАЦІЯ про результати процедури запиту цінових пропозицій

1. Замовник:

1.1. Найменування: Управління праці та соціального захисту населення виконкому Київської районної в м.Полтаві ради

1.2. Код за ЄДРПОУ: 03195240

1.3. Місцезнаходження: вулиця Ст.Халтуріна, будинок 13, Полтавська область, м.Полтава, Київський район, 36014

2. Джерело фінансування закупівлі: кошти державного бюджету України

3. Інформація про предмет закупівлі:

3.1. Найменування предмета закупівлі: код 86.10.19-00.00 - послуги лікувальних закладів, інші (86.10.19-00.00 - Послуги лікувальних закладів, інші (послуги із санаторно-курортного лікування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи), 8 лотів) - 47: лот 1 - Для дорослого, віднесеного до категорії 1, профіль лікування «органи травлення» - 20; лот 2 - Для дорослого, віднесеного до категорії 1, профіль лікування «нервова система» - 7; лот 3 - Для дорослого, віднесеного до категорії 1, профіль лікування «органи дихання» - 4; лот 4 - Для дорослого, віднесеного до категорії 1, профіль лікування «ендокринна система» - 1; лот 5 - Для дорослого, віднесеного до категорії 1, профіль лікування «кістково-м'язова система» - 4; лот 6 - Для дорослого, віднесеного до категорії 1, профіль лікування «система кровообігу» - 9; лот 7 - Для дорослого, віднесеного до категорії 1, профіль лікування «сечостатева система» - 1; лот 8 - Для дитини - інваліда разом з одним з батьків, профіль лікування «ендокринна система» - 1

3.2. Кількість товарів або обсяг надання послуг:

3.3. Місце поставки товарів або надання послуг: за місцем знаходження санаторно-курортного закладу; лот 1 - за місцем знаходження санаторно-курортного закладу, лот 2 - за місцем знаходження санаторно-курортного закладу, лот 3 - за місцем знаходження санаторно-курортного закладу, лот 4 - за місцем знаходження санаторно-курортного закладу, лот 5 - за місцем знаходження санаторно-курортного закладу, лот 6 - за місцем знаходження санаторно-курортного закладу, лот 7 - за місцем знаходження санаторно-курортного закладу, лот 8 - за місцем знаходження санаторно-курортного закладу

3.4. Строк поставки товарів або надання послуг: до грудня 2015 року; лот 1 - до грудня 2015 року, лот 2 - до грудня 2015 року, лот 3 - до грудня 2015 року, лот 4 - до грудня 2015 року, лот 5 - до грудня 2015 року, лот 6 - до грудня 2015 року, лот 7 - до грудня 2015 року, лот 8 - до грудня 2015 року

4. Інформування про процедуру запиту цінових пропозицій:

4.1. Адреса веб-сайта, на якому замовником додатково розміщувалась інформація про процедуру запиту цінових пропозицій: www.kr-pl.gov.ua

4.2. Дата оприлюднення і номер запиту цінових пропозицій, розміщеного на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель: №104515, "ВДЗ" №226(03.04.2015) від 03.04.2015р.

4.3. Дата оприлюднення та номер повідомлення про акцепт цінової пропозиції, розміщеного на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель:

5. Результат проведення процедури запиту цінових пропозицій:

5.1. Дата акцепту цінової пропозиції:

5.2. Сума, визначена в договорі про закупівлю:

5.3. Дата укладення договору про закупівлю:

6. Процедура запиту цінових пропозицій відмінена або визнана такою, що не відбулася:

лот 1 - Невірно визначено предмет закупівлі -

6.1. Дата прийняття рішення: 08.04.2015р.

6.2. Підстава: торги відмінено, тому що неможливо усунути порушення, що виникли через порушення законодавства

лот 2 - Невірно визначено предмет закупівлі -

6.1. Дата прийняття рішення: 08.04.2015р.

6.2. Підстава: торги відмінено, тому що неможливо усунути порушення, що виникли через порушення законодавства

лот 3 - Невірно визначено предмет закупівлі -

6.1. Дата прийняття рішення: 08.04.2015р.

6.2. Підстава: торги відмінено, тому що неможливо усунути порушення, що виникли через порушення законодавства

лот 4 - Невірно визначено предмет закупівлі -

6.1. Дата прийняття рішення: 08.04.2015р.

6.2. Підстава: торги відмінено, тому що неможливо усунути порушення, що виникли через порушення законодавства

лот 5 - Невірно визначено предмет закупівлі -

6.1. Дата прийняття рішення: 08.04.2015р.

6.2. Підстава: торги відмінено, тому що неможливо усунути порушення, що виникли через порушення законодавства

лот 6 - Невірно визначено предмет закупівлі -

6.1. Дата прийняття рішення: 08.04.2015р.

6.2. Підстава: торги відмінено, тому що неможливо усунути порушення, що виникли через порушення законодавства

лот 7 - Невірно визначено предмет закупівлі -

6.1. Дата прийняття рішення: 08.04.2015р.

6.2. Підстава: торги відмінено, тому що неможливо усунути порушення, що виникли через порушення законодавства

лот 8 - Невірно визначено предмет закупівлі -

6.1. Дата прийняття рішення: 08.04.2015р.

6.2. Підстава: торги відмінено, тому що неможливо усунути порушення, що виникли через порушення законодавства

7. Інформація про переможця процедури запиту цінових пропозицій:

8. Посада, прізвище та ініціали особи, що підписує оголошення:

     

Заступник начальника управління

по соціальним питанням — голова

комітету з конкурсних торгів                                                                                       Т.І.Чайка

                                              м.п. 

Законом України «Про внесення змін до статті 5 Закону України «Про психіатричну допомогу» та постановою Кабінету Міністрів України від 28.05.2012 № 477 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 02.08.2000 № 1192» передбачено, що особам, які проживають разом з інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, який за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за ним виплачується державна допомога, розмір якої розраховується як різниця між трьома прожитковими мінімумами на кожного члена сім'ї та середньомісячним сукупним доходом сім'ї за попередні шість місяців, але не може бути більшим ніж мінімальна заробітна плата (з 01.01.2013 - 1147 грн., з 01.12.2013 - 1218 грн.).

Для призначення грошової допомоги на догляд подаються такі документи:

1.     документ, що засвідчує особу заявника та інваліда (паспорт та копія).

2.     довідка з ГЖЕД про склад сім'ї заявника.

3.     копії трудових книжок членів сім'ї заявника (для непрацюючих).

4.     довідки про доходи за попередні шість місяців всіх членів сім'ї заявника.

5.     довідки про наявність і розміри земельних ділянок.

6.     висновок лікарської комісії про необхідність здійснення постійного стороннього догляду.

7.     довідки про присвоєння ідентифікаційного номера всіх членів сім'ї заявника.

8.     соціальний рахунок банку, на який будуть перераховуватись кошти (відкритий на заявника).

Прийом громадян проводиться управлінням праці та соціального захисту населення Київської районної у м. Полтаві ради за попереднім записом по телефону: 2-14-45. 

Інформація сім'ям, які виховують дітей віком до трьох років

Якщо у Вас народилася дитина, або Ви усиновили чи взяли під опіку дитину віком до трьох років, Ви маєте право на отримання допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, що передбачено Законом України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми".

У разі, якщо мама не може здійснювати догляд за дитиною до досягнення нею трирічного віку в зв'язку з навчанням чи виходом на роботу – допомогу може отримувати чоловік, дідусь, бабуся чи інший працездатний родич при умові неотримання пенсії.

Звертаємо Вашу увагу, що період догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та отримання державної допомоги включається до загального трудового стажу при обрахуванні пенсії.

Розмір допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку:

Відповідно до ст. 15 Закону України „Про державну допомогу сім'ям з дітьми" розмір допомоги розраховується як різниця між 100 відсотками прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше ніж 130 гривень.

Якщо вказана різниця буде більшою ніж 130 гривень – виплачується її розрахунковий розмір, якщо ж менша – то допомога виплачується у мінімальній сумі 130 гривень.

Виплата допомоги у розмірі, що перевищує мінімальний, здійснюється протягом шести календарних місяців. Якщо особа, якій призначена допомога, після закінчення зазначеного строку не підтвердила право на призначення допомоги у розмірі, що перевищує мінімальний, допомога виплачується у мінімальному розмірі, тобто у сумі 130 гривень на місяць.

Для призначення допомоги органам праці та соціального захисту населення подаються наступні документи:

заява;

копія свідоцтва про народження дитини;

для працюючих осіб - копія або витяг з наказу про надання відпустки;

для непрацюючих - копія трудової книжки;

для осіб, які навчаються - довідка з місця навчання;

довідка про те, що виплата допомоги по безробіттю або матеріальної допомоги по безробіттю не проводиться, - для непрацюючих осіб, які перебувають на обліку в центрі зайнятості;

опікуни подають копію рішення про встановлення опіки.

Для призначення допомоги у розмірі, що перевищує мінімальний, подається довідка про склад сім'ї та декларація про доходи та майновий стан, яка заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім'ї.

Допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається на кожну дитину.

Додаткову інформацію та роз'яснення Ви можете отримати в кабінеті 16  або за  телефоном - 2 14 45.

Кожна родина, яка має право на субсидію,повинна знати як її отримати

Субсидія – це адресна безготівкова допомога сім'ї, яка надається на погашення витрат з оплати житлово-комунальних послуг.

Субсидія – це розрахункова величина, різниця між розміром плати за житлово-комунальні послуги, в межах норм споживання, з урахуванням пільг, та обов'язковим відсотком платежу.

Сім'ї, які складаються лише з пенсіонерів та інших непрацездатних громадян, сплачують за житлово-комунальні послуги не більше 10 % сукупного доходу.

Таке право також мають сім'ї, у складі яких є діти, інваліди І чи ІІ групи при умові, що середньомісячний сукупний дохід на одного члена сім'ї не перевищує 100% прожиткового мінімуму.

Інші сім'ї, в складі яких є працездатні особи, мають право сплачувати за житлово-комунальні послуги не більше 15 %.

З метою подальшого підвищення ефективності Програми житлових субсидій Кабінетом Міністрів України 6 липня 2011 року прийнято постанову № 774 „Про удосконалення порядку призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива", якою запроваджено подальше спрощення умов призначення житлових субсидій та врегульовано деякі найбільш проблемні питання, які впливали на можливість родин оформити субсидію.

Комісіям при місцевих органах виконавчої влади дозволено приймати безстрокові рішення про призначення житлових субсидій на загальну житлову площу сім'ям, які складаються з непрацездатних осіб, до зміни обставин у таких сім'ях (зміна складу сім'ї осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні, їх сімейного стану, працевлаштування таких осіб або виникнення в них інших джерел доходів). Це дозволить запобігти зайвому обстеженню таких сімей при кожному звернені за призначенням субсидії та спростити роботу комісій.

Врегульовано питання щодо призначення субсидій сім'ям, в яких член родини відсутні тривалий час (працюють або навчаються в іншому регіоні, перебувають на лікуванні чи в місцях позбавлення волі). Відтепер кількість осіб, виходячи з якої призначається субсидія за наявності засобів обліку комунальних послуг, визначається з урахуванням підтверджуючих документів про тимчасову відсутність зареєстрованих осіб, в окремих випадках - на підставі обстеження умов проживання.

Спрощено також деякі питання щодо врахування майнового стан громадян. Зокрема, при призначенні субсидій не будуть враховуватись транспортні засоби вітчизняного виробництва, які перебувають в експлуатації протягом більш як 10 років з дати випуску, та інші транспортні засоби, що перебувають в експлуатації протягом більш як 15 років з дати випуску.

При виникненні будь-яких питань щодо надання житлових субсидій жителів Київського району просимо звертатися до управління праці та соціального захисту населення за адресою: м.Полтава, вул. Ст. Халтуріна, 13 або за телефоном «гарячої» лінії управління 2- 14- 45.

Державна соціальна допомога  інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам

Право на державну соціальну допомогу мають

Інваліди з дитинства і діти-інваліди віком до 18 років.

Інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, які мають одночасно право на державну соціальну допомогу відповідно до цього Закону, на пенсію та на державну соціальну допомогу згідно із Законом України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам», призначається за вибором інвалідів з дитинства (законних представників інвалідів з дитинства, визнаних недієздатними, та дітей-інвалідів) державна соціальна допомога відповідно до цього Закону або пенсія чи державна соціальна допомога згідно із законом України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам». При цьому, якщо інвалід з дитинства або дитина-інвалід має право на пенсію у зв'язку з втратою годувальника і державну соціальну допомогу відповідно до цього Закону, ці виплати призначаються одночасно.

Для призначення державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам подаються такі документи:

- заява за формою, що затверджується наказом Мінпраці;

- паспорт або інший документ, що засвідчує особу, яка подає заяву;

- довідка про реєстраційний номер облікової картки платника податків;

- оригінал та копія свідоцтва про народження дитини-інваліда;

- довідка з місця навчання із зазначенням факту перебування на повному державному утриманні;

- довідка про місце проживання інваліда з дитинства або дитини-інваліда;

- довідка про місце проживання законного представника, піклувальника, який подав заяву, чи копія паспорта з відомостями про місце проживання;

     Іноземці та особи без громадянства додатково подають копію посвідки на постійне або тимчасове проживання.

     Якщо з заявою звертається опікун або піклувальник, то подається копія рішення про встановлення опіки чи піклування.

Державна соціальна допомога призначається у таких розмірах:

інвалідам з дитинства І групи - 100% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;

інвалідам з дитинства ІІ групи 80% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;

інвалідам з дитинства ІІІ групи 60% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;

на дітей-інвалідів віком до 18 років - 70% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Інвалідам з дитинства І групи встановлюється надбавка на догляд за ним в розмірі:

- інваліду І групи підгрупи А в розмірі 75% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (з 01.01.2013 – 670,50 грн.; з 01.12.2013 – 711.75 грн.);

- інваліду І групи підгрупи Б - 50% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (з 01.01.2013 – 447 грн.; з 01.12.2013 – 474.50грн.).

Одиноким інвалідам з дитинства ІІ і ІІІ груп, які за висновком лікарсько-консультативної комісії потребують   постійного стороннього догляду, встановлюється надбавка на догляд за ними в розмірі 15% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (з 01.01.2013 – 134.10 грн.; з 01.12.2013 – 142,35 грн.).

Надбавка на догляд за дитиною-інвалідом установлюється в розмірі 50% прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку:

- для дитини віком до 6 років: з 01.01.2013 – 486 грн.; з 01.12.2013 – 516 грн.;

- для дитини віком від 6 до 18 років: з 01.01.2013 – 605 грн.; з 01.12.2012 – 643 грн.

Надбавка на догляд за дитиною-інвалідом віком до 18 років призначається:

 - одному з батьків, усиновителів,  опікуну, піклувальнику, які не працюють, не навчаються (крім заочної форми навчання), не проходять службу, не займають виборну посаду і здійснюють догляд за дитиною-інвалідом, а також особам які перебувають у відпустці по догляду за дитиною до 3-х років, у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами, у відпустці без збереження заробітної плати, у разі якщо дитина-інвалід, згідно довідку лікарсько-консультативної комісії потребує домашнього догляду, за умови фактичного догляду за нею.

- одинокій матері (батьку) незалежно від  факту  роботи, навчання, служби.

Мінімальний розмір державної соціальної допомоги встановлюється на рівні прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Розмір допомоги (без надбавки на догляд) інвалідам I групи, ІІ групи, ІІІ групи та дітям – інвалідам становить: з 01.01.2013 – 894 грн.; з 01.12.2013 – 949 грн. на місяць.

Розмір допомоги з надбавкою на догляд становить:

інвалідам I групи підгрупи А – з 01.01.2013 – 1564.50 грн.; з 01.12.2013 – 1660.75 грн. на місяць.

інвалідам I групи підгрупи Б – з 01.01.2013 – 1341 грн.; з 01.12.2013 – 1423.50грн. на місяць.

інвалідам ІІ та ІІІ групи –з 01.01.2013 – 894 грн.; з 01.12.2013 – 949 грн. на місяць.

дитині-інваліду (з надбавкою на догляд)

 - віком до 6 років - з 01.01.2013 – 1111.80грн.;  з 01.12.2013 – 1180.30 грн. на місяць.

- віком від 6 до 18 років з 01.01.2013 – 1230.80 грн.; з 01.12.2013 – 1307.30 грн. на місяць.

Державна соціальна допомога та допомога на догляд за інвалідом з дитинства та дитиною – інвалідом призначається з дня звернення за її призначенням.

 

Державна соціальна допомога особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам.

        Відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам" призначаються такі види допомоги:

-         державна соціальна допомога особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам;

-         державна соціальна допомога на догляд.

Державна соціальна допомога призначається:

- особі, яка досягла 63 років та не мають права на пенсію відповідно до чинного законодавства або особи визнані інвалідом в установленому порядку.

Жінкам 1958 року народження і старше передбачено поетапне збільшення віку:

58 р.– які народились до 30.09.1953, включно;

58 р. 6 міс. - які народились з 01.10.1953 по 31.06.1954;

59 р. - які народились з 01.04.1954 по 30.09.1954;

59   р. 6 міс. - які народились з 01.10.1954 по 31.03.1955;

60   р. - які народились з 01.04.1955 по 30.09.1955;

60 р. 6 міс. - які народились з 01.10.1955 по 31.03.1956;

61 р. - які народились з 01.04.1956 по 30.09.1956;

61   р. 6 міс. - які народились з 01.10.1956 по 31.03.1957;

62   р. - які народились з 01.04.1957 по 30.09.1957;

62 р. 6 міс. - які народились з 01.10.1957 по 31.03.1958.

63 р. - які народились з 01.04.1958 по 31.12.1958;

          Розмір державної соціальної допомоги встановлюється виходячи з розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність:

-         інвалідам І групи, жінкам, яким присвоєно звання "Мати-героїня" – 100%;

-         інвалідам ІІ групи – 80 %;

-         інвалідам ІІІ групи – 60%;

-         священнослужителям, церковнослужителям та особам, які протягом не менше 10 років до введення в дію Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації" займали виборні або за призначенням посади у релігійних організаціях, офіційно визнаних в Україні та легалізованих згідно з законодавством України, за наявності архівних документів відповідних державних органів та релігійних організацій або показань свідків, які підтверджують факт такої роботи, - 50%

-         особам, які досягли встановленого віку - 30%.

Мінімальний розмір державної соціальної допомоги встановлюється на рівні прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, та з 01.01.2013 становить 894 грн. на місяць.

Державні допомоги сім'ям з дітьми

         Органи праці та соціального захисту населення призначаються такі видів державної допомоги сім'ям з дітьми:

1) допомога у зв'язку з вагітністю та пологами;

2) допомога при народженні дитини;

3) допомога при усиновленні дитини.

4) допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;

5) допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування;

6) допомога на дітей одиноким матерям;

Допомога у зв'язку з вагітністю та пологами

    Допомога у зв'язку з вагітністю та пологами призначається і виплачується жінкам за весь період відпустки, тривалість якої становить 70 календарних днів до пологів і 56 календарних днів після пологів. Допомога обчислюється сумарно та призначається жінкам у повному обсязі незалежно від кількості днів відпустки, фактично використаних до пологів.

       Розмір допомоги непрацюючим жінкам та жінкам, зареєстрованим як суб'єкти підприємницької діяльності встановлюється у розмірі 25 відсотків розміру прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатної особи, з розрахунку на місяць.

Мінімальний розмір допомоги становить з 01.01.2013 – 286,75 грн.;з 01.12.2013 – 304,50 грн. на місяць.

Допомога при народженні дитини

     Допомога при народженні дитини надається одному з батьків  дитини, опікуну, які постійно проживають разом з дитиною.

    Розмір допомоги при народженні дитини визначається в залежності від кількості дітей, які народила та виховала жінка.

    Допомога при народженні дитини нараховується у розмірах прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років, встановлених на день народження дитини.

      Допомога при народженні дитини надається у сумі кратній 30 розмірам прожиткового мінімуму - на першу дитину, кратній 60 розмірам прожиткового мінімуму - на другу дитину, і кратній 120 розмірам прожиткового мінімуму - на третю і кожну наступну дитину та становить:

– на першу дитину з 01.01.2013 - 29160 грн., з 01.12.2013 – 30960 грн.;

– на другу дитину з 01.01.2013 – 58320 грн.,  з 01.12.2013 – 61920 грн.;

– на третю і наступну дитину з 01.01.2013 - 116640 грн.,  з 01.12.2013 – 123840 грн.

Виплата допомоги здійснюється одноразово у десятикратному розмірі прожиткового мінімуму при народженні дитини: з 01.01.2013 - 9720 грн.,  з 01.12.2013 – 10320 грн.

Решта суми допомоги виплачується рівними частинами:

- на  першу  дитину протягом наступних 24 місяців (з 01.01.2013 – 810,00 грн., з 01.12.2013 – 860,00 грн. щомісяця),

- на другу дитину протягом наступних 48 місяців (з 01.01.2013 – 1012,50 грн., з 01.12.2013 – 1075,00 грн. щомісяця);

- на третю і наступну дитину протягом наступних 72 місяців (з 01.01.2013 – 1485,00 грн., з 01.12.2013 – 1576,67 грн. щомісяця).

       Допомога при народженні дитини призначається за умови, що звернення за  її призначенням надійшло не пізніше  ніж через 12 календарних місяців після народження дитини.

     У разі народження двійні  або  більшої кількості дітей кожна дитина з їх числа вважається наступною. Зазначена допомога призначається опікуну на кожну взяту під опіку дитину у розмірі, установленому при народженні першої дитини.

Допомога при усиновленні дитини

Допомога при усиновленні дитини призначається усиновлювачу, який є громадянином України, постійно проживає на її території та усиновив дитину з числа дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування, після 1 січня 2009 року, незалежно від її віку.

Допомога при усиновленні дитини призначається на кожну дитину у розмір та в порядку, що встановлені для виплати допомоги при народженні першої дитини, на дату набрання законної сили рішенням про усиновлення.

Якщо рішення про усиновлення набрало законної сили після 01.01.2013 виплата допомоги при усиновленні дитини провадиться у розмірі: з 01.01.2013 - 29160 грн.,  з 01.12.2013 – 30960 грн.

      Виплата допомоги здійснюється одноразово у десятикратному розмірі прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років: з 01.01.2013 - 9720 грн.,  з 01.12.2013 – 10320 грн.

Решта суми допомоги виплачується рівними частинами протягом наступних 24 місяців (з 01.01.2013 – 810,00 грн., з 01.12.2013 – 860,00 грн. щомісяця),

Допомога при усиновленні дитини призначається за умови, що звернення за її призначенням надійшло не пізніше 12 календарних місяців з дня набрання законної сили рішенням про усиновлення дитини.

Допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку

Зазначена допомога призначається з дня звернення за її призначенням, але не раніше ніж з дня, що настає після закінчення відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами для непрацюючих осіб та осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, а для працюючих осіб - з дня настання відпустки по догляду за дитиною по день її закінчення.

      Право на виплату допомоги має один з батьків дитини, усиновитель, опікун, дідусь, бабуся або інший родич, який фактично здійснює догляд за дитиною.

      Зазначена допомога виплачується у розмірі що дорівнює різниці між прожитковим мінімумом, встановленим для працездатних осіб  (з 01.01.2013 – 1147 грн., з 01.12.2013 – 1218 грн. щомісяця) та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні 6 місяців, але не менш як 130 гривень.

Допомога на дітей одиноким матерям

      Право на цю допомогу мають одинокі матері (які не перебувають у шлюбі), одинокі усиновителі, якщо у свідоцтві про народження дитини відсутній запис про батька дитини або запис про батька (матір) або запис про батька (матір) проведено в установленому порядку державним органом РАЦС за вказівкою матері.

Право на допомогу на дітей одиноким матерям також має мати (батько) дітей у разі смерті одного з батьків, які не одержують на них пенсію в разі втрати годувальника або соціальну пенсію.

       Розмір допомоги дорівнює різниці між 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку і середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні 6 календарних місяців, але не менш як 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

     Допомога призначається з місяця, в якому було подано заяву з усіма необхідними документами, та виплачується щомісяця по місяць досягнення дитиною 18-річного віку (якщо діти навчаються за денною формою у вищих навчальних закладах I-IV рівня акредитації та професійно-технічних навчальних закладах, - до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років) включно.

         Допомога на дітей одиноким матерям призначається на кожну дитину, незалежно від одержання на дітей інших видів допомоги.

Допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування

  Допомога призначається особам, визначеними в установленому порядку опікунами і піклувальниками дітей, які внаслідок смерті батьків, позбавлення батьківських прав, хвороби батьків чи з інших причин, які залишилися без батьківського піклування та відповідно до законодавства набули статусу дитини-сироти, позбавленої батьківського піклування. Допомога не призначається у разі перебування дитини на повному державному утриманні.

       Допомога призначається в розмірі, що становить два прожиткових мінімуми для дитини відповідного віку.

- для дітей до 6 років: з 01.01.2013- 1944 грн.; з 01.12.2013 – 2064 грн. щомісяця;

- для дітей від 6 до 18 років: з 01.01.2013- 2420 грн.; з 01.12.2013 – 2572 грн. щомісяця;

        Якщо на дитину виплачуються пенсія, аліменти, стипендія, державна допомога, розмір допомоги визначається як різниця між двома прожитковими мінімумами для дитини відповідного віку та розміром призначених пенсії, аліментів, стипендії, державної допомоги.     

       Допомога призначається з місяця, в якому була подана заява з усіма необхідними документами, та виплачується щомісяця до моменту досягнення дитиною 18-річного віку включно.

Закон України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям»

Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2013 рік» установлено  у 2013 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі з 1 січня – 1108 гривень, з 1 грудня – 1176 гривень та для тих, хто відноситься до основних соціальних і демографічних груп населення:

дітей віком до 6 років: з 1 січня - 972 гривні, з 1 грудня – 1032 гривні;

дітей віком від 6 до 18 років: з 1 січня - 1210 гривень, з 1 грудня – 1286 гривень;

працездатних осіб: з 1 січня - 1147 гривень, з 1 грудня - 1218 гривень;

осіб, які втратили працездатність: з 1 січня - 894 гривні, з 1 грудня – 949 гривень.

Відповідно до статті 9 Закону України «Про Державний бюджет України на 2013 рік» у 2013 році рівень забезпечення прожиткового мінімуму (гарантований мінімум) для призначення допомоги відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» у відсотковому співвідношенні до прожиткового мінімуму для основних соціальних і демографічних груп населення становить: для працездатних осіб - 21 відсоток, для дітей - 75 відсотків, для осіб, які втратили працездатність, та інвалідів 100 відсотків відповідного прожиткового мінімуму.

Розмір державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям у 2013 році не може бути більше ніж 75 відсотків від рівня забезпечення прожиткового мінімуму для сім'ї.

При цьому розмір державної соціальної допомоги (в тому числі і максимальний) збільшується у 2013 році на кожну дитину віком від 3 до 13 років на 180 грн., а на кожну дитину віком від 13 до 18 років – на 360 грн.

Рівні забезпечення прожиткового мінімуму для призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям у 2013 році становитимуть:

 

для працездатних осіб

для осіб, які втратили працездатність, та інвалідів

для дітей віком:

до 6 років

від 6 до 18 років

від 18 до 23 років (за умови навчання)

з січня

з грудня

240,87

255,78

894,00

949,00

 

 

729,00

 

 

774,00

907,50

964,50

860,25

913,50

Як отримати державну соціальну допомогу

малозабезпеченим сім'ям

Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям - щомісячна допомога, яка надається малозабезпеченим сім'ям у грошовій формі в розмірі, що залежить від величини середньомісячного сукупного доходу сім'ї.

На даний час державна допомога дітям та пенсіонерам і інвалідам із малозабезпечених сімей виплачується як різниця між граничним рівнем забезпечення прожиткового мінімуму для сім'ї і фактичними доходами.

Право на державну соціальну допомогу мають малозабезпечені

сім'ї, які постійно проживають на території України

Розмір соціальної допомоги визначається як різниця між встановленим рівнем забезпечення прожиткового мінімуму для сім'ї та її середньомісячним сукупним доходом, але не може бути більшим ніж 75 відсотків прожиткового мінімуму для сім'ї.

Рівень забезпечення прожиткового мінімуму для призначення державної соціальної допомоги встановлюється у сумі:

- для працездатних осіб - у розмірі 21 % прожиткового мінімуму для працездатних осіб (з 01.01.2013 – 240,87 грн.; з 01.12.2013 – 255,78 грн.);

- для дітей - у розмірі 75%,  прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку

- для дітей віком до 6 років: з 01.01.2013 – 729,00 грн.; з 01.12.2013 –   774,00грн.;

- для дітей віком від 6 до 18 років: з 01.01.2013 – 907,50 грн.; з 01.12.2013 – 964,50 грн.;

- для дітей від 18 до 23 років (за умови навчання): з 01.01.2013 – 860,25 грн.; з 01.12.2013 – 913,50 грн.;

- для осіб, які втратили працездатність, та інвалідів – 100% прожиткового мінімум для осіб які втратили працездатність: з 01.01.2013 – 894,00 грн.; з 01.12.2013 – 949 грн.

         При цьому для дітей рівень забезпечення прожиткового мінімуму збільшується на 10%, а для дітей одиноких матерів, які

не перебувають у шлюбі, для дітей, в яких один або обоє батьків є інвалідами І чи ІІ групи, та дітей-інвалідів – на 20 %.

       Крім того розмір допомоги збільшується у 2013 році на кожну дитину віком від 3 до 13 років на 180 грн., а на кожну дитину віком від 13 до 18 років - на 360 грн.

Перелік документів, які необхідно подати до

управління праці та соціального захисту населення  для отримання допомоги:

заява; документ, що посвідчує особу уповноваженого представника сім'ї; довідка про склад сім'ї; декларація про доходи та майно (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім'ї; довідка про наявність та розмір земельної частки (паю).

Прийом громадян проводиться управлінням праці та соціального захисту населення Київської районної у м. Полтаві ради

за попереднім записом по телефону: 2-14-45

Тимчасова державна допомога на дітей,  батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме  призначається у разі, коли:

     - рішення суду про стягнення аліментів з одного з батьків не виконується у зв'язку з ухиленням від сплати аліментів або відсутність у боржника коштів та іншого майна, на які за законом може бути звернено стягнення;

     - один з батьків перебуває під арештом, слідством, на примусовому лікуванні, у місцях позбавлення волі, якого визнано в установленому порядку недієздатним, а також перебуває на строковій військовій службі;

     - місце проживання (перебування) одного з батьків не встановлено, тобто є повідомлення органу внутрішніх справ про те, що у встановлений термін заходами розшуку місце проживання одного з батьків не встановлено.

     Зазначена допомога призначається на дитину віком до 18 років.

     Тимчасова допомога призначається на кожні шість місяців починаючи з місяця, в якому подані усі необхідні документи у розмірі 30% прожиткового мінімуму, встановленого законом для дитини відповідного віку на місяць. 

Якщо розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі менший від мінімального розміру аліментів на одну дитину, що передбачений частиною другою статті 182 Сімейного кодексу України, тимчасова допомога призначається в розмірі різниці між визначеним розміром аліментів і сумою, що становить 30% прожиткового мінімуму, встановленого законом для дитини відповідного віку.

Розмір допомоги у 2013 році складає:

тимчасова державна допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, на дітей віком:

З 01.01.2013

З 01.12.2013

до 6 років

291,60 грн.

309,60 грн.

від 6 до 18 років

363,00 грн.

385,80 грн.

Прийом громадян проводиться управлінням праці та соціального захисту населення Київської районної у м. Полтаві ради

за попереднім записом по телефону: 2-14-45

 

З 1 січня 2013 року учасникам бойових дій у період Великої Вітчизняної війни 1941—1945 років, яким виповнилося 85 років і більше, та інвалідам війни ІІ та ІІІ груп з їх числа, надаються пільги, передбачені статтею 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» для інвалідів війни І групи.

Зокрема, учасники бойових дій у період Великої Вітчизняної війни 1941—1945 років, яким виповнилося 85 років і більше набувають право на:

- 100-процентну знижку плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством (21 кв. метр загальної площі житла на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. метра на сім'ю);

-  100-процентну знижку плати за користування комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами) та скрапленим балонним газом для побутових потреб в межах середніх норм споживання.

Площа житла, на яку надається знижка, при розрахунках плати за опалення становить 21 кв. метр опалювальної площі на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. метра на сім'ю.

Діяльність управління щодо соціального захисту працюючих у шкідливих умовах

На 1 січня 2013 року у Київському районі діє 128 підприємств зі шкідливими умовами праці, на яких працюють близько 17 тис. працівників. З них 4,4 тис. безпосередньо зайняті у шкідливих і небезпечних умовах.

Відповідно до вимог законодавства зазначені організації раз на 5 років проводять атестацію робочих місць за умовами праці. До графіку проведення атестації на 2012 рік включено 41 підприємство. Проведено згідно графіку атестацію на 27 підприємствах. На інших юридичних особах робочих місць зі шкідливими умовами праці вже немає, припинено діяльність тощо.  Підприємства, що не провели атестацію робочих місць у встановлені строки відсутні.

Протягом ІV кварталу 2012 року проведено перевірки на 12 суб'єктах господарювання. На 5 підприємствах було виявлено й на 4 вже усунено порушення трудового законодавства. З питань, що відносяться до повноважень, надано 45 консультацій.

Серед організацій району що достроково провели чергову чи первинну атестацію, вчасно і в повному обсязі надали відповідну інформацію: ТОВ "Полтавмонолітбуд", ПВКП "Промгаз".

    Всього з початку року:

-         перевірено 60 підприємств;

-         виявлено порушення трудового законодавства на 35 з них, а на 34 порушення вже усунено;

-         надано 191 консультацію.

 

Діяльність управління у сфері працевлаштування та професійного навчання інвалідів

У відповідності з програмами реабілітації, наданими МСЕК, з кожним інвалідом здійснюється співбесіда щодо виявлення його можливості та бажання працевлаштуватися, навчатися, або пройти професійну реабілітацію. Проводиться ознайомлення з переліком послуг, які надаються центром зайнятості, можливостями підбору роботи, допомога у визначенні виду професійного навчання для подальшого працевлаштування за професіями актуальними на ринку праці. На обліку в управлінні перебуває 15 інвалідів, які виявили бажання працевлаштуватися та пройти професійне навчання. Управління щомісячно ознайомлює інвалідів, які перебувають на обліку, з переліком вакансій робочих місць за даними центру зайнятості та підприємств району. У продовж 2012 року на особистому прийомі в управлінні надано консультації 262 інвалідам з питань навчання та працевлаштування. До Полтавського міського центру зайнятості направлено 2 інваліда, який виявив бажання працевлаштуватися. Серед осіб з обмеженими можливостями Київського району також проведено 2 спеціалізованих семінари з питань професійної та трудової реабілітації, навчання. Крім того взято участь у 4 спільних семінарах (Управління праці та соціального захисту населення, Центр зайнятості, Фонд соціального захисту інвалідів), у 4-х загальноміських ярмарках вакансій .

Управління здійснює відбір та направлення претендентів (у разі їх бажання) на професійне навчання у спеціалізовані навчальні заклади для осіб з обмеженими можливостями. Вказана робота проводиться в першу чергу з молоддю. Інвалідам з дитинства віком 17–25 років направляються інформаційні листи та телефонограми. З їх батьками проводяться співбесіди. На інформаційному стенді управління розміщено дані про умови вступу, спеціальності підготовки та строки навчання в Центрі. Спеціалістами управління на підприємствах району проводиться роз'яснювальна робота щодо обов'язковості створення робочих місць для інвалідів згідно встановлених нормативів. В результаті вжитих заходів управлінням було направлено 1 особу до центру професійної реабілітації інвалідів.

Діяльність управління з питань оплати та нормування праці, підготовки та підвищення кваліфікації кадрів

Управлінням праці та соціального захисту населення виконкому Київської районної в м. Полтаві ради за 2012 рік проведено 56 перевірок з питання дотримання законодавства з оплати праці, з них спільно із спеціалістами Територіальної державної інспекції з питань праці у Полтавській області - 13 перевірок. За результатами самостійних перевірок керівникам підприємств видано  41 рекомендацію щодо усунення встановлених порушень.

За   2012 рік  спеціалістами управління надано 338  консультацій з питань оплати праці, 7 консультацій з питання підвищення кваліфікації та підготовки кадрів на підприємстві.

Питання стану підготовки та підвищення кваліфікації кадрів вивчалося на 4 підприємствах району.

Питання стану нормування праці вивчалося на  2  підприємствах району.

За  2012 рік було проведено 18 комісій з питань повноти та своєчасності сплати податків, погашення заборгованості із виплати заробітної плати та пенсій, стипендій та інших соціальних виплат на яких заслухано 50 звіти керівників,  які мали заборгованість із виплати заробітної плати.

Про порядок обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

Кабінетом Міністрів України було затверджено постанову від 23.11.2011 р. за № 1210 про порядок обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Він визначає механізм обчислення пенсій по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсій у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи відповідно до статей 54 і 57 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (далі - пенсії). Пенсії за бажанням осіб можуть призначатися виходячи із заробітної плати, одержаної за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків.

              2. Заробітна плата для обчислення пенсій враховується за будь-які 12 місяців підряд такої роботи.

              3. У разі коли особа пропрацювала у зоні відчуження:

1) з дня аварії не менш як 12 місяців підряд, за її бажанням пенсія може обчислюватися виходячи із заробітної плати за будь-який повний календарний місяць роботи в зазначеній зоні;

2) на промисловому майданчику Чорнобильської АЕС не менш як 12 місяців у період з 26 квітня 1986 р. до 1 серпня 1987 р., за її бажанням пенсія може обчислюватися виходячи із заробітної плати за будь-який повний календарний місяць роботи в зоні відчуження. Якщо така особа виводилася із зони Чорнобильської АЕС за медичними показниками у зв'язку з переопроміненням, за її бажанням пенсія може обчислюватися виходячи із заробітної плати за будь-який повний  календарний місяць роботи на промисловому майданчику

Чорнобильської АЕС;

3) менш як 12 місяців підряд, пенсія обчислюється виходячи із заробітної  плати за повні календарні місяці підряд у зоні відчуження;

4) менше календарного місяця у 1986-1990 роках, за її бажанням пенсія може обчислюватися виходячи із заробітної плати, одержаної за роботу у зоні відчуження,  за  весь  фактично відпрацьований час, в одному  із неповних календарних місяців роботи протягом цих років, без додавання суми заробітної плати за період роботи за межами зони відчуження. У такому разі заробітна плата за весь фактично відпрацьований час ділиться на число відпрацьованих днів, а одержана сума множиться на 25,4. Якщо дні роботи припали на вихідні і святкові дні, розрахунок заробітної плати проводиться у такому ж порядку, як і за роботу у робочі дні, а доплата за вихідні і святкові дні, нарахована за фактично відпрацьований час, з урахуванням установленої кратності додається до суми обчисленої заробітної плати;

5) менше місяця та захворіла на променеву хворобу, пенсія обчислюється згідно із статтею 57 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

4. Якщо робота проводилася вахтовим методом, визначення тривалості роботи у зоні відчуження і заробітної плати для обчислення пенсії здійснюється виходячи з того, що одна повна вахта (не менш як 14 робочих днів підряд) вважається повним місяцем.

5. У разі коли кількість відпрацьованих днів у неповному календарному місяці роботи більш як 25,4, пенсія обчислюється виходячи із заробітної плати за фактично відпрацьований час.

6. В усіх випадках премія, передбачена підпунктом 3 пункту 1 постанови Ради Міністрів УРСР, Укрпрофради від 10 червня 1986 р. N 207-7 (не більш як 400 карбованців на місяць), що була визначена умовами оплати праці для осіб, які безпосередньо брали участь у роботах,  пов'язаних з  ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи і запобіганням забрудненню навколишнього природного середовища, після проведеного розрахунку додається до суми обчисленого заробітку.

7. Пенсії призваних на військові збори військовозобов'язаних, які брали участь в ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та працювали у зоні відчуження в 1986-1990 роках, призначаються виходячи із заробітної плати, яку вони одержували за основним

місцем роботи, з урахуванням фактично відпрацьованого часу у зоні відчуження, характеру виконуваної роботи, місця і тривалості робочого дня (незалежно від періоду проведення розрахунку оплати праці за умови, якщо такий розрахунок проведено на підставі первинних документів про місце роботи і тривалість робочого дня згідно із сумарною кратністю оплати раці, встановленою у відповідні періоди за зонами небезпеки: у III зоні - 5, II - 4, I - 3). При цьому в усіх випадках заробітна плата для розрахунку пенсії не повинна бути нижчою від фактично одержаної суми у зазначений період.

8. В усіх випадках розмір середньомісячної заробітної плати для обчислення пенсії за роботу  в  зоні  відчуження   у 1986-1990 роках не може перевищувати 3 тис. карбованців.

9. Пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання внаслідок Чорнобильської катастрофи, для осіб з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і пенсії у зв'язку з втратою годувальника з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. 

10. Призначення пенсії із заробітної плати, одержаної за роботу за межами зони відчуження, провадиться на загальних підставах відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування"

11. Мінімальний розмір пенсії становить:

1) для учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС:

I групи інвалідності - 180 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;

 

II групи інвалідності - 160 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;

III групи інвалідності - 145 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;

2) для інших інвалідів, щодо яких встановлено причинний

зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою:

I групи інвалідності - 100 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з 1 січня 2012 р. і 150 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з 1 липня 2012 р.;

II групи інвалідності - 100 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з 1 січня 2012 р. і 125 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з 1 липня 2012 р.;

III групи інвалідності - 100 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з 1 січня 2012 р. і 110 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з 1 липня 2012 р.;

 3) для дітей-інвалідів - 100 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;

 4) для непрацездатних членів сім'ї померлого годувальника, які були на його утриманні:

на одного непрацездатного члена сім'ї - 50 відсотків пенсії по інвалідності померлого годувальника;

на двох і більше непрацездатних членів сім'ї - 100 відсотків пенсії по інвалідності померлого годувальника, що розподіляється між ними рівними частинами.

12. У разі коли розмір пенсійної виплати (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною) не досягає в інвалідів - учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, щодо яких встановлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, I групи - 285 відсотків, II групи - 255 відсотків, III групи - 225 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, виплачується щомісячна державна адресна допомога до пенсії у сумі, що не вистачає до зазначених розмірів.

У разі зміни прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, проводиться  перерахунок  зазначеної  допомоги виходячи з розміру встановленого прожиткового мінімуму.

13. Щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, відповідно до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" виплачується у таких розмірах до прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність:

1) особам, що належать до категорії 1:

з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС:

    інвалідам I групи - 50 відсотків;

    інвалідам II групи - 40 відсотків;

    інвалідам III групи - 30 відсотків;

    для інших інвалідів, щодо яких встановлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою:

з 1 січня 2012 р.:

    інвалідам I групи - 30 відсотків;

    інвалідам II групи - 20 відсотків;

    інвалідам III групи - 15 відсотків;

    з 1 липня 2012 р.:

    інвалідам I групи - 36 відсотків;

    інвалідам II групи - 24 відсотки;

   інвалідам III групи - 18 відсотків;

 2) особам, що належать до категорій 2-4:

з 1 січня 2012 р.:

особам, що належать до категорії 2, - 15 відсотків;

особам, що належать до категорії 3, - 10 відсотків;

особам, що належать до категорії 4, - 5 відсотків;

з 1 липня 2012 р.:

особам, що належать до категорії 2, - 18 відсотків;

особам, що належать до категорії 3, - 12 відсотків;

особам, що належать до категорії 4, - 6 відсотків;

 3) дітям-інвалідам, а також хворим внаслідок Чорнобильської катастрофи на променеву хворобу - 18 відсотків.

14. Щомісячна компенсація сім'ям за втрату годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи призначається на кожного непрацездатного члена сім'ї, який був на його утриманні, у розмірі 12 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Актуальні питання при укладенні колективних договорів на підприємствах, що мають шкідливі та небезпечні умови праці

В Україні кількість працівників, які за даними проведених атестацій робочих місць за умовами праці працюють в умовах, що не відповідають санітарно-гігієнічним нормам, становить майже 2 млн. осіб.

Оскільки, головним інструментом у вирішенні проблем оплати та охорони праці, здоров'я працівників конкретного підприємства, установи та організації згідно законодавства України є колективний договір, необхідно подбати, щоб він передбачав чітке і повне виконання власником підприємства або уповноваженим ним органом вимог статей Закону України "Про охорону праці" щодо:

1.1. Створення безпечних і нешкідливих умов праці.

1.2. Надання працівникам з важкими і шкідливими умовами праці пільг і компенсацій, включаючи встановлення скороченного робочого тижня, збільшеного рівня заробітної плати, надання оплачуваних перерв санітарно-оздоровчого призначення, додаткової оплачуваної відпустки, забезпечення працівників лікувально-профілактичним харчуванням, молоком або рівноцінним йому харчовими продуктами, милом, змиваючими та знешкоджувальними речовинами.

1.3. Повне забезпечення працівників у відповідності до Типових норм  спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту.

1.4. Дотримання термінів і порядку проведення атестацій робочих місць за умовами праці.

Одним з найбільш важливим заходом колективного договору для докорінного поліпшення умов праці є Комплексні заходи щодо досягнення встановлених нормативів безпеки і охорони праці, гігієни праці та виробничого середовища, а також підвищення існуючого рівня охорони праці (відповідний додаток є основоположним до колективного договору, та повинен забезпечуватись достатнім фінансування робіт, пов'язаних з їх реалізацією).

Розміри цільових асигнувань на комплексні заходи з охорони праці, передбачених статтею 19 Закону України "Про охорону праці", повинні становити для підприємств будь-якої форми власності та фізичних осіб, які використовують найману працю, не менше 0,5% від фонду оплати праці за попередній рік, а для підприємств, установ і організацій, що утримуються за рахунок бюджету, - не менше 0,2% від фонду оплати праці.

Найбільш вагома частина робіт у межах вищезазначених цільових Комплексних заходів може і повинна здійснюватися за рахунок валових витрат виробництва та обігу, оскільки за усіма основними ознаками більшість з цих заходів відповідає вимогам пунктів 1, 2 і 3 "Переліку заходів та засобів з охорони праці, витрати на здійснення та придбання яких включаються до валових витрат", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 червня 2003 року № 994.

Доцільно планувати комплексні заходи, керуючись матеріалами проведених на підприємстві атестацій робочих місць за умовами праці, особливо розділу 5. Оцінка технічного та організаційного рівня робочого місця методичних рекомендацій для проведення атестації робочих місць, даними проведених під час атестації санітарно-гігієнічних досліджень умов праці на конкретних робочих місцях, а також рекомендаціями щодо покращення умов праці, їх економічне обґрунтування (розділ ІV Карти умов праці).

У комплексних заходах першочергово потрібно передбачити усунення несприятливих та шкідливих факторів виробництва на тих робочих місцях, де виявлена 3-я ступінь їх шкідливості.

Гарантії, пільги та компенсації, що передбачені для працівників чинним законодавством, повинні вважатися мінімальними, обов'язковими для надання за будь-яких умов.

Цільові кошти, виділені на реалізацію Комплексних заходів, не повинні спрямовуватись на ремонти приміщень, покрівель, підлог, устаткування, роботи з підтримання основних фондів у належному технічному стані, на благоустрій та озеленення території та інші заходи. Надання працівникам пільг і компенсацій, забезпечення їх молоком, лікувально-профілактичним харчуванням, засобами індивідуального захисту, миючими, знешкоджувальними засобами тощо, а також природоохоронні та інші заходи повинні виконуватися за рахунок інших джерел фінансування.

НОВИНИ ЗАКОНОДАВСТВА В ОХОРОНІ ПРАЦІ ТА ПРОМИСЛОВІЙ БЕЗПЕЦІ

Внесено зміни в регламент

Технічний регламент безпеки простих посудин високого тиску адаптували до європейської Директиви 2009/105/ЄС від 16 вересня 2009 року.

7 грудня 2011 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову № 1258, якою вніс зміни до Технічного регламенту.

Нормативно-правовим актом спрощено процедуру взаємного визначення результатів робіт з оцінки відповідності та митного оформлення експортно-імпортних операцій. Крім того, зменшено втручання державних органів контролю у виробничу діяльність суб'єктів господарювання.

Основний регламент забезпечить формування внутрішнього ринку України відповідно до Угоди про партнерство і співробітництво між Україною та Європейським Союзом.

 

НОВИНИ ЗАКОНОДАВСТВА В ОХОРОНІ ПРАЦІ ТА ПРОМИСЛОВІЙ БЕЗПЕЦІ

Постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 р. № 1107 затверджено новий Порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки. Порядок визначає процедуру видачі, відмови у видачі, переоформлення, видачі дублікатів, анулювання Держгірпромнаглядом та його територіальними органами дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Урядовим актом також скасовано постанову Кабінету Міністрів України від 15 жовтня 2003 року № 1631 "Про затвердження Порядку видачі дозволів Державним комітетом з нагляду за охороною праці та його територіальними органами".

Скасовано також п. 11 змін, затверджений постановою від 11 березня 2004 р. № 313.

 

1. Постановою від 12 жовтня 2011 р. № 1043 Кабінет Міністрів України утворив, як юридичні особи публічного права, територіальні органи Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки.

2. Верховна Рада України 2 листопада 2011 р. ухвалила Закон України "Про ратифікацію Конвенції Міжнародної організації праці № 155 1981 року про безпеку й гігієну праці та виробниче середовище". Її ратифікація дасть змогу впровадити в національне законодавство прийняті міжнародні норми з безпеки та гігієни праці та виробничого середовища, наблизити законодавство України до законодавства ЄС.

Згідно з документом, кожна держава, яка ратифікувала конвенцію, з урахуванням національних умов і практики та після консультації з найбільш представницькими організаціями роботодавців і працівників розробляє, здійснює та періодично переглядає погоджену національну політику в галузі безпеки й гігієни праці та виробничого середовища. Мета цієї політики – запобігати нещасним випадкам і заподіянню шкоди здоров'я, що виникають внаслідок роботи.

3. Згідно з наказом Держгірпромнагяду від 28.10.2011 р. № 97 з метою підвищення ефективності роботи Служби зі звернення громадян, удосконалення механізмів взаємодії із суспільством, реагування на пропозиції та зауваження громадян та їх об'єднань, вивчення громадської думки було утворено телефонну "гарячу лінію" Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України. Звернутися зі своїми запитаннями до фахівців можна щовівторка з 14 год. 30 хв. до 15 год. 30 хв., зателефонувавши за номером (044) 289-30-32.

4. З метою обміну досвідом у галузі функціонування системи управління охороною праці на підприємствах машинобудування та металургії, а також для взаємодії з управлінням Держгірпромнагляду на Полтавщині створено постійно діючий колегіальний виборний консультативно-дорадчий орган – Громадську раду фахівців служб охорони праці підприємств машинобудування та металургії.

5. У Національному науково-дослідному інституті промислової безпеки та охорони праці відбулася презентація Єдиного міжгалузевого банку даних (ЄМБД) безпеки та гігієни праці на робочих місцях травмонебезпечних підприємств і підприємств зі шкідливими умовами праці.

Одним з важливих напрямків ЄМБД буде робота щодо вдосконалення нормативно-правової бази в галузі охорони праці, аналіз виробничого травматизму в різних аспектах діяльності. Банк даних призначений для того, щоб здійснювати аналіз умов і безпеки праці на робочих місцях, запобігати впливу небезпечних і шкідливих чинників виробництва на працюючих. Його електронна адреса – embd.org.ua.        

 Міграційні процеси в України, шляхи їх вдосконалення

Україна нині втягнута в процес формування глобального ринку праці через міграційні потоки, що набувають динаміки. Освітній рівень трудових мігрантів значно нижчий, ніж усього зайнятого населення України. Це свідчить про те, що, по-перше, особам з високим освітнім рівнем простіше знайти підходящу роботу на вітчизняному ринку праці, по-друге, корінне населення розвинутих країн не погоджується на важку і некваліфіковану роботу, тому на закордонних ринках праці існує попит на низькокваліфікованих працівників.

Найефективнішим інструментом запобігання відпливу робочої сили за кордон й одночасно залучення кваліфікованих іноземних працівників має стати значне підвищення заробітної плати та наближення його до розмірів, що існують у сусідніх країнах, поліпшення режиму, умов та охорони праці.

Головними стратегічними заходами, спрямованими на мінімізацію впливу на ринок праці негативних наслідків входження України в глобальну економіку, мають стати:

-  підвищення конкурентоспроможності вітчизняних товарів;

-  розвиток виробництва інноваційної продукції на базі сучасних робочих місць та новітніх технологій;

-  підвищення професійно-кваліфікаційних характеристик вітчизняної робочої сили та її конкурентоспроможності.

Кабінет Міністрів України затвердив план заходів щодо інтеграції мігрантів в українське суспільство на 2011–2015 роки. Відповідне розпорядження №653-р схвалено на засіданні Уряду 15 червня 2011 року.

З метою інтеграції мігрантів в українське суспільство план передбачає низку різних заходів, серед яких, зокрема проведення аналізу узгодженості законодавства у сфері праці, освіти, охорони здоров'я, соціального забезпечення, міграції. Також має бути вивчена процедура визнання іноземних дипломів про освіту, які видаються мігрантам на їх відповідність міжнародним нормам і стандартам та у разі потреби розробити механізм оцінювання та підтвердження професійних знань і кваліфікації мігрантів. План заходів також передбачає проведення роботи із залучення в установленому порядку додаткових коштів, зокрема міжнародних організацій, для здійснення заходів з інтеграції мігрантів в українське суспільство.

В межах програми міжнародного співробітництва Європейського Союзу в області міграції реалізується проект "Підтримка впровадження угод про реадмісію між ЄС з Республікою Молдова, Російською Федерацією і Україною".

Основними компонентами проекту стали: програма добровільного повернення; правова, соціальна і медична допомога для мігрантів, які утримуються в Пунктах тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні; зміцнення потенціалу в реінтеграції громадян України, які повертаються за будь-якою з добровільних процедур з країн ЄС або повернуті в порядку реадмісії тобто за згодою держави прийняти назад на свою територію своїх громадян. Строки реалізації проекту: з березня 2011 року по лютий 2013 року.

Прес-реліз

до постанов Кабінету Міністрів України від 6 липня 2011 р.

№ 728 „Про внесення зміни до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 27 липня 1998 р. № 1156",

№ 774 „Про удосконалення порядку призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива"

З метою подальшого підвищення ефективності Програми житлових субсидій Кабінетом Міністрів України 6 липня 2011 року прийнято постанови № 728 „Про внесення зміни до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 27 липня 1998 р. № 1156" та № 774 „Про удосконалення порядку призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива".

Постановою Кабінету Міністрів України від 06.07.2011 № 728 підвищено соціальні гарантії в оплаті житлово-комунальних послуг для сімей з дітьми або інвалідами.

З 1 січня 2012 року у разі призначення житлової субсидії сім'ї, до складу яких входять діти або інваліди І ІІ груп і дохід яких на одну особу не досягає прожиткового мінімуму, сплачуватимуть за житлово-комунальні послуги 10 відсотків середньомісячного сукупного доходу (за існуючих умов такі сім'ї сплачують 10 відсотків, якщо дохід на одну особу не перевищує 50 відсотків прожиткового мінімуму).

Перерахунок розміру субсидій виходячи із зменшених відсотків обов'язкової частки плати для сімей, які отримуватимуть субсидії станом на 1 січня 2012 року, буде проведено автоматично, без додаткових звернень громадян.

Постановою Кабінету Міністрів України від 06.07.2011 № 774, яка набрала чинності з 23.07.2011 (з дня опублікування), запроваджено подальше спрощення умов призначення житлових субсидій та врегульовано деякі найбільш проблемні питання, які впливали на можливість малозабезпечених родин оформити субсидію.

Зокрема, надано право громадянам, які мають нереструктуризовану заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг, що утворилася до 1 грудня 2006 року, отримувати субсидії.

Комісіям при місцевих органах виконавчої влади дозволено приймати безстрокові рішення про призначення житлових субсидій на загальну житлову площу сім'ям, які складаються з непрацездатних осіб, до зміни обставин у таких сім'ях (зміна складу осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні, їх сімейного стану, працевлаштування таких осіб або виникнення в них інших джерел доходів). Це дозволить запобігти зайвому обстеженню таких сімей при кожному зверненні за призначенням субсидії та спростити роботу комісій.

Врегульовано питання щодо призначення субсидій сім'ям, в яких члени родини відсутні тривалий час (працюють або навчаються в іншому регіоні, перебувають на лікуванні чи в місцях позбавлення волі). Відтепер кількість осіб, виходячи з якої призначається субсидія за наявності засобів обліку комунальних послуг, визначається з урахуванням підтверджуючих документів про тимчасову відсутність зареєстрованих осіб, в окремих випадках - на підставі обстеження умов проживання.

Спрощено також деякі питання щодо врахування майнового стану громадян. Зокрема, при призначенні субсидій не будуть враховуватися транспортні засоби вітчизняного виробництва, які перебувають в експлуатації протягом більш як 10 років з дати випуску, та інші транспортні засоби, що перебувають в експлуатації протягом більш як 15 років з дати випуску.

З метою забезпечення своєчасного прийняття рішень про призначення житлових субсидій у випадках, коли необхідно зібрати додаткову інформацію про сім'ю, установлено 15 – денний строк для надання такої інформації органами БТІ, ДАІ, ДПС тощо у відповідь на запити органів праці та соціального захисту населення.

Поширено можливість призначення житлових субсидій на опалювальний період на випадки, коли плата за опалення нараховується за двоставковим тарифом. Зазначене зробить більш доступним і прозорим механізм призначення субсидій у таких випадках.

Деякі проблеми, розв'язання яких потребує спрощений порядок надання населенню житлових субсидій, Урядовим рішенням доручено врегулювати центральним органам виконавчої влади відповідно до повноважень, зокрема:

Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, Міністерству енергетики та вугільної промисловості і Міністерству соціальної - щодо відкриття особових рахунків для оплати житлово-комунальних послуг зареєстрованим у житловому приміщенні (будинку) особам, що не є власниками такого приміщення (будинку);

Міністерству освіти і науки, молоді та спорту, Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства і Міністерству соціальної політики - щодо визначення переліку житлово-комунальних послуг, для оплати яких особам, що проживають у студентських гуртожитках, надається субсидія.

Прийняті Урядом рішення дозволять своєчасно забезпечити державною підтримкою під час оплати житлово-комунальних послуг всіх громадян, які її потребують.

Інформаційні матеріали щодо механізму надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг за наявності засобів обліку

Механізм надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, обсяг витрачання яких вимірюється засобами обліку, передбачає наступне:

1. Право на призначення субсидії визначається виходячи з вартості послуг в межах норм споживання (незалежно від того, скільки громадяни фактично споживали у попередньому періоді). А розмір субсидії розраховується виходячи з обсягів фактичного споживання послуг у попередньому періоді, але не більше від установлених норм. Такий механізм надання субсидій розроблено з метою ефективного використання коштів державного бюджету, що виділяються для надання субсидій населенню.

2. Розмір плати громадян за умови призначення житлової субсидії не залежить від вартості послуг, взятої для розрахунку субсидії, а визначається в залежності від доходів (15 або 10 відсотків їх середньомісячного доходу). У повідомленні про призначення субсидії зазначається обов'язкова частка плати сім'ї в межах норм споживання, яку отримувач субсидії повинен сплачувати щомісячно. У разі, коли вартість фактично спожитої послуги менша ніж обов'язкова частка витрат на оплату цієї послуги, отримувачі субсидій сплачують її фактичну вартість.

3. Якщо сім'я економно споживала газ, воду, електроенергію у період отримання субсидії, при призначенні субсидії на наступний термін розмір її витрат зменшується на 2 відсотки за кожні 10 відсотків економії. Так, за 10 відсотків економії послуг обов'язковий платіж громадян зменшується з 15 до 13 відсотків сукупного доходу, за 20 відсотків економії частка плати громадянина зменшується з 15 до 11 відсотків доходу. Тобто, заощаджуючи енергоресурси, отримувачі субсидій мають можливість зменшити витрати на оплату житла до 9 відсотків, а сім'ї з пенсіонерів та інших непрацездатних громадян, а також сім'ї, до складу яких входять неповнолітні діти, інваліди І і ІІ групи – до 4 відсотків свого середньомісячного сукупного доходу.

4. Субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг надаються у безготівковому вигляді, тобто суми призначених субсидій перераховуються на рахунки отримувачів субсидій в організаціях, що надають послуги; їх розмір змінюється в залежності від фактичного споживання послуг.

5. При призначенні субсидії визначається її орієнтовний розмір. Остаточний розмір обраховується після закінчення терміну дії субсидії та отримання відомостей від організації, яка надає послуги, про фактичні обсяги їх споживання.

У разі коли по закінченні терміну отримання субсидії зазначені послуги використано на суму, меншу від суми призначеної субсидії та обов`язкової частки плати в межах норм споживання, невикористані перераховані кошти повертаються організаціями, що надають послуги, на рахунок управлінь праці та соціального захисту населення. У разі, коли по закінченні терміну отримання субсидії зазначені послуги використано на суму, більшу від суми призначеної субсидії та обов`язкової частки плати, управління праці та соціального захисту населення дораховують необхідну суму коштів на рахунки громадян в організації, що надають послуги, але не більше від встановлених норм.

Такий механізм вигідний як сім'ї, так і державі:

-     заощаджуються енергоресурси;

-     зменшується обсяг бюджетних коштів для надання субсидій;

-     сім'я зменшує свої витрати на оплату газу.

Інформація для осіб, які потребують оформлення на постійне проживання до будинку-інтернату загального профілю

Управління праці та соціального захисту населення виконкому Київської районної в м. Полтаві ради роз'яснює умови приймання, утримання в будинках-інтернатах загального профілю.

До будинку-інтернату приймаються на державне утримання особи похилого віку, які досягли пенсійного віку та інваліди першої та другої групи старші 18 років, які за станом здоров'я потребують стороннього догляду, яким згідно з медичним висновком не протипоказане перебування у будинку – інтернаті та які не мають працездатних родичів, зобов'язаних їх утримувати за законом.

Влаштування до будинку-інтернату здійснюється по путівці, виданою Головним управлінням праці та соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації на підставі:

-     особистої заяви громадянина;

-     паспорта;

-     довідки податкової служби про ідентифікаційний номер;

-     медичної картки про стан здоров'я;

-     довідки про розмір призначеної пенсії;

-     довідки про склад сім'ї;

-     довідки МСЕК про групу інвалідності (за наявності групи інвалідності);

-     копії судового рішення щодо стягнення аліментів з дітей або родичів, які за законом повинні утримувати і доглядати особу, яка проживає в будинку-інтернаті (за наявністю);

-       довідки про наявність або відсутність судимості;

-       довідки про санітарно-епідеміологічне оточення;

-       державний акт на право власності на землю або договір про його укладення;

-      свідоцтво на право власності на житло ( при наявності).

Інвалідам і пенсіонерам, які проживають у будинку-інтернаті, пенсія виплачується відповідно до ст. 88 Закону України «Про пенсійне забезпечення».

Більш детальну інформацію пенсіонери та інваліди Київського району м. Полтави можуть отримати за адресою: м. Полтава, вул. Ст. Халтуріна,13 або за телефоном 2-96-50.

Новини законодавства в охороні праці та промисловій безпеці

Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих законів України щодо вдосконалення дозвільних процедур" від 19 травня 2011 р. №3395-17 внесено зміни до Закону "Про охорону праці" .

Зміни стосуються порядку одержання, строків дії, підстав для переоформлення та анулювання дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Зміни внесені до ст.21 Закону України "Про охорону праці". Відтепер дозвіл не експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки отримує виробник або постачальник устаткування підвищеної небезпеки до прийняття зобов'язань на постачання.

Строк дії дозволу становить:

- на виконання робіт або на експлуатацію машин, механізмів та устаткування підвищеної небезпеки – 5 років (з подальшим його продовженням);

- на застосування машин, механізмів та устаткування підвищеної небезпеки – безстроково.

Підставою для анулювання дозволу є:

- заява роботодавця або уповноваженої ним особи про анулювання дозволу;

- припинення юридичної особи (злиття, приєднання, поділ, перетворення або ліквідація) або підприємницької діяльності фізичною особою – підприємцем;

- виявлення у поданих роботодавцем документах недостовірних відомостей щодо виконання робіт підвищеної небезпеки або експлуатації (застосування) устаткування підвищеної небезпеки, на які видано дозвіл;

- повторне порушення вимог законодавства про охорону праці під час виконання робіт підвищеної небезпеки або експлуатації (застосування) устаткування підвищеної небезпеки, на які видано дозвіл;

- виникнення аварії, вибуху, пожежі, нещасного випадку, якщо в акті розслідування встановлено, що причиною такої події стало недодержання вимог законодавства про охорону праці під час виконання робіт підвищеної небезпеки або експлуатації (застосування) устаткування підвищеної небезпеки, на які видано дозвіл;

- створення перешкод під час проведення посадовими особами центрального органу виконавчої влади з нагляду за охороною праці або його територіального органу перевірки додержання вимог законодавства про охорону праці під час виконання робіт підвищеної небезпеки або (застосування) устаткування підвищеної небезпеки, на які видано дозвіл.

Атестація робочих місць – проблеми і перспективи 

Умови й охорона праці нині мають широкий спектр напрямів і вимагають до себе системного підходу. Вони займають значне місце в соціально – трудовій сфері, адже за цими проблемами стоять здоров'я і життя сотень тисяч громадян України, які нерідко змушені працювати у важких та шкідливих умовах праці, ризикуючи отримати професійне захворювання, травму на виробництві, а іноді навіть загинути.

Проблеми щодо забезпечення безпечних і здорових умов праці на виробництві існують давно. Недосконалою є чинна нормативно – правова база з питань охорони праці, умов праці, котра не переглядалася з початку 90-х років. Залишаються практично неврегульованими диференціація надання пільг та компенсацій, їхнє раціональне суміщення та співвідношення в разі призначення кількох пільг та компенсацій, застосування колективних та індивідуальних засобів захисту працівників від впливу шкідливих виробничих факторів. Потребує уточнення та деталізації й сама класифікація небезпечних і шкідливих виробничих чинників.

У повсякденній роботі щодо проведення атестації робочих місць є багато й інших складних питань. Поширеним є несвоєчасне та неякісне проведення атестації, що призводить до позбавлення, на великих промислових підприємствах, значної кількості працівників права на пільгове пенсійне забезпечення. Підприємства малого й середнього бізнесу, що не мають власних, змушені звертатись до найманих санітарно – гігієнічних лабораторій. Здебільшого це комерційні підприємства, де відсутня належна матеріально – технічна база, іноді працюють непідготовлені кадри. Наслідком цього є недоліки в проведенні лабораторних досліджень, складанні карт умов праці тощо.

Таким чином, шляхом вирішення зазначених питань є невідкладне приведення нормативно – правових актів з охорони праці до європейських стандартів, впровадження у виробництво сучасних засобів індивідуального захисту, які позбавлять людей від впливу на них шкідливих факторів, що водночас дозволить зекономити кошти, передбачені на виплату пільг та компенсацій.    На виконання вищенаведеного, Федерацією профспілок України, наприклад, було оголошено про проведення в 2010 – 2011 рр. Всеукраїнської акції "Атестацію робочих місць – під громадський контроль профспілок", створено Центр незалежних експертиз з охорони праці ФПУ. Спеціалістами Комітету з питань гігієнічного регламентування МОЗ та Державної експертизи умов праці доопрацьовується Гігієнічна класифікація праці за показниками шкідливості та небезпечності факторів виробничого середовища, важкості та напруженості трудового процесу, затверджена наказом МОЗ України від 27.12.01 № 528. Зазначену класифікацію планується використати при визначенні права на пільги та компенсації за роботу в шкідливих умовах вже з урахуванням ступеня захисту за допомогою засобів індивідуального захисту.

Необхідним є постійний контроль за якістю та своєчасністю проведення роботодавцями атестації. Такий контроль в Київському районі здійснюється управлінням праці та соціального захисту населення, яке щорічно складає графік проведення атестації за умовами праці.

У відповідності з програмами реабілітації, наданими МСЕК, з кожним інвалідом здійснюється співбесіда щодо виявлення його можливості та бажання працевлаштуватися, навчатися, або пройти професійну реабілітацію. Проводиться ознайомлення з переліком послуг, які надаються центром зайнятості, можливостями підбору роботи, допомога у визначенні виду професійного навчання для подальшого працевлаштування за професіями актуальними на ринку праці. На обліку в управлінні перебуває 16 інвалідів, які виявили бажання працевлаштуватися та пройти професійне навчання. Управління щомісячно ознайомлює інвалідів, які перебувають на обліку, з переліком вакансій робочих місць за даними центру зайнятості та підприємств району. У 2011 році на особистому прийомі в управлінні надано консультації 97 інвалідам з питань навчання та працевлаштування, в т.ч. у ІІ кварталі – 34 інвалідам. До Полтавського міського центру зайнятості направлено 3 інвалідів, які виявили бажання працевлаштуватися. Протягом І півріччя 2011 року серед осіб з обмеженими можливостями Київського району також проведено 1 спеціалізований семінар з питань професійної та трудової реабілітації, навчання. Крім того взято участь у 1 спільному семінарі (Управління праці та соціального захисту населення, Центр зайнятості, Фонд соціального захисту інвалідів) та 2 ярмарках вакансій, які були організовані Полтавським міським центром зайнятості.

Управління здійснює відбір та направлення претендентів (у разі їх бажання) на професійне навчання у спеціалізовані навчальні заклади для осіб з обмеженими можливостями. Вказана робота проводиться в першу чергу з молоддю. Інвалідам з дитинства віком 17 – 25 років направляються інформаційні листи та телефонограми. З їх батьками проводяться співбесіди. У 2011 році на навчання у центр професійної реабілітації інвалідів зарахований 1 інвалід. На інформаційному стенді управління розміщено дані про умови вступу, спеціальності підготовки та строки навчання в Центрі.

НОВИНИ ЗАКОНОДАВСТВА В ОХОРОНІ ПРАЦІ ТА ПРОМИСЛОВІЙ БЕЗПЕЦІ

Управління праці та соціального захисту населення виконкому Київської районної в м. Полтаві ради доводить до відома роботодавців, що в 1 півріччі 2011 року були прийняті та набрали чинність такі законодавчі акти:

1. Наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 27 грудня 2010 р. № 594 затверджено національний стандарт України ДСТУ ОНSАS 18001:2010 «Системи управління гігієною та безпекою праці. Вимоги», що набрав чинності 1 січня 2011 р. Цей стандарт затверджено на заміну пробного національного стандарту України ДСТУ-П ОНSАS 18001:2006 «Системи управління безпекою та гігієною праці. Вимоги». Який буде скасовано 1 січня 2012 р.

2. Постановою Кабінету Міністрів України від 19 січня 2011 р. № 35 затверджено Технічний регламент безпеки обладнання, що працює під тиском. Цей технічний регламент розроблено з урахуванням вимог Директиви Ради Європи від 29 травня 1997 р.№ 97/23/ЄС про обладнання, що працює під писком. Ним встановлені вимоги безпеки при проектуванні, виготовленні, оцінці відповідності, маркуванні та введенні в дію обладнання, що працює під тиском, а також визначено порядок нагляду за дотриманням зазначених вимог. Постанова набрала чинності 231 січня 2011 р.

3. Постановою Кабінету Міністрів України від 30 березня 2011 р. №321 внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 27 червня 2003 р. №994 "Про затвердження переліку заходів та засобів з охорони праці, витрати на здійснення та придбання яких включаються до валових витрат". Метою внесення змін є, зокрема, приведення зазначеного нормативно-правового акта у відповідності з Податковим кодексом України.

4. Указом Президента України від 6 квітня 2011 р. № 408/2011 затверджено Положення про державну службу гірничого нагляду та промислової безпеки України. Установлено, що Державна служба є правонаступником Державного комітету з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду.

5. Верховною Радою України 21 квітня 2011 р. внесені зміни до Закону України "Про охорону праці", які передбачають, що сплата штрафу не звільняє юридичну або фізичну особу, яка використовує найману працю, від усунення виявлених порушень та підвищує відповідальність роботодавців за систематичні порушення законодавства про охорону праці. Крім того, змінами до Закону передбачено надання роботодавцю права на оскарження рішення про накладання штрафу у вищестоящому структурному підрозділі центрального органу виконавчої влади з нагляду за охороною праці.

Ухваленими змінами визначається, що для підприємств незалежно від форм власності або фізичних осіб, які відповідно до законодавства використовують найману працю, витрати на охорону праці становлять не менш як 0,5% фонду оплати праці за попередній рік.

6. 16 травня 2011 р. набрали чинність зміни до Порядку призначення, перерахування та проведення страхових виплат Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України.

7. Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення дозвільних процедур" передбачено приведення статті 21 Закону України "Про охорону праці" у відповідність до вимог Закону "Про дозвільну систему господарської діяльності" стосовно встановлення підстав для переоформлення, анулювання та видачі дублікатів дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки, на експлуатацію (застосування) машин, механізмів та устаткування підвищеної небезпеки.

Зокрема, йдеться про набуття права на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатації машин, механізмів та устаткування підвищеної небезпеки на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази суб'єкта господарювання вимогам законодавства про охорону праці, а також про скорочення переліку робіт підвищеної небезпеки, виконання яких потребує наявності дозволу.

Крім того, на виконання вимог п.9.4 Національного плану дій на 2011 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010—2014 роки "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава", затвердженого Указом Президента України від 27 квітня 2011 р. № 504/2011, з 1 червня 2011 р. Держгірпромнаглядом передано своїм територіальним органам повноваження з видачі усіх дозволів.

Нові підходи до підвищення пенсійного віку в Україні

Згідно з доопрацьованим Урядом України законопроектом з пенсійної реформи встановлено нові підходи до підвищення пенсійного віку в Україні.

Зокрема, до 1 січня 2015 року право виходу на пенсію у віці 55 років матимуть жінки за наявності страхового стажу не менше 30 років та за умови звільнення з роботи.

В таких  випадках розмір належної пенсії жінок зменшується на 0,5 відсотка за кожний повний чи неповний місяць, яких залишилося до досягнення нового пенсійного віку. Новим пенсійним віком для жінок є 60-тирічний рубіж. Проте до досягнення 60-ти річного віку право на повну пенсію за віком матимуть жінки 1961 року народження і старші після досягнення ними такого віку:

– 55 років – якщо вони народилися до 31 серпня 1956 року включно;

– 55 років 6 місяців – народилися з 1 вересня 1956 року по 28 лютого 1957 року;

– 56 років – народилися з 1 березня 1957 року по 31 серпня 1957 року;

– 56 років 6 місяців – народилися з 1 вересня 1957 року по 28 лютого 1958 року;

– 57 років – народилися з 1 березня 1958 року по 31 серпня 1958 року;

– 57 років 6 місяців – народилися з 1 вересня 1958 року по 28 лютого 1959 року;

– 58 років – народилися з 1 березня 1959 року по 31 серпня 1959 року;

– 58 років 6 місяців – народилися з 1 вересня 1959 року по 29 лютого 1960 року;

– 59 років – народилися з 1 березня 1960 року по 31 серпня 1960 року;

– 59 років 6 місяців – народилися з 1 вересня 1960 року по 28 лютого 1961 року.

Зменшення розміру пенсії за віком в разі виходу на заслужений відпочинок відразу після 55-ти років до досягнення нового вікового цензу буде проводитися протягом усього періоду отримання пенсії.

У разі коли жінка, якій призначено пенсію до досягнення нового пенсійного віку, працевлаштувалася, виплата дострокової пенсії на час роботи буде припинятися. У цьому випадку після досягнення нового пенсійного віку відсоток, на який зменшено розмір пенсії переглядається з урахуванням кількості повних місяців страхового стажу, набутого за період роботи після дострокового виходу на пенсію.

Новим законопроектом передбачені також компенсатори у зв'язку з підвищенням пенсійного віку жінкам, які народилися у період з 1 вересня 1956 року по 31 грудня 1961 року. Після виходу на пенсію за новим пенсійним віком їм встановлюється підвищення до пенсії в розмірі 2,5 відсотка за кожні шість місяців більш пізнього виходу на пенсію, починаючи з 55 років до досягнення ними 60-річного віку.

Також суттєво переглянуто існуючі в даний час компенсатори в разі добровільної відстрочки в призначенні пенсії. Зокрема, чоловікам і жінкам, які набули право на пенсію за віком, але після досягнення пенсійного віку (нового – для жінок), виявили бажання працювати і одержувати пенсію з більш пізнього віку, пенсія за віком буде додатково підвищуватися в такому порядку:

– на 0,5 – за кожний повний місяць страхового стажу після досягнення пенсійного віку у разі відстрочення виходу на пенсію на строк до 60 місяців;

– на 0,75 – за кожний повний місяць страхового стажу після досягнення пенсійного віку у разі відстрочення виходу на пенсію на строк понад 60 місяців.

Новим пенсійним законопроектом передбачено також поетапне до 62-х років підвищення пенсійного віку для чоловіків-держслужбовців. Зокрема, до досягнення 62-х років право на пенсію держслужбовця матимуть чоловіки 1955 року народження і старші після досягнення ними такого віку:

– 60 років 6 місяців – якщо вони народилися з 1 січня 1953 року по 31 грудня 1953 року;

– 61 рік – народилися з 1 січня 1954 року по 31 грудня 1954 року;

– 61 рік 6 місяців – народилися з 1 січня 1955 року по 31 грудня 1955 року.

    Новий законопроект з пенсійної реформи пропонується ввести в дію з 01.09.2011р.

Конструктивні пропозиції громадян враховано в доопрацьованому законопроекті з пенсійної реформи

З урахуванням громадського обговорення пенсійної реформи, яке проводиться в області на виконання розпорядження голови облдержадміністрації О.Удовіченка від 29.12.2010р. №505, Кабінетом Міністрів України 31.05.2011р. внесено на повторний парламентський розгляд доопрацьований законопроект "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи".

Насамперед, в проекті Закону передбачено нові підходи до поетапного підвищення пенсійного віку, яке було найбільш дискусійним та не зовсім прийнятним під час громадського обговорення.

З цією метою Урядом передбачено додаткові заходи щодо зацікавлення осіб до більш тривалого трудового життя та стимулювання до більш пізнього виходу на пенсію.

Зокрема, новими урядовими новаціями передбачено тимчасово, протягом наступних 3 років, надати можливість добровільного виходу на пенсію непрацюючим жінкам при досягненні 55 років.

При цьому, загальний пенсійний вік для жінок, які претендують на пенсію передбачено поетапно підвищити з 55 до 60 років починаючи з 1 вересня 2011 року, поступово збільшуючи його на 6 місяців кожного року протягом наступних 10 років.

Законопроектом також збережено раніше пропоновані компенсатори у зв'язку із підвищенням пенсійного віку для жінок – за кожні півроку більш пізнього виходу на пенсію жінка одержить збільшену на 2,5 відсотки пенсію (за 5 років відстрочки пенсія збільшиться на 25 відсотків).

Більш того, законопроектом модернізовано нині існуючі правила відстрочки виходу на пенсію, якою практично ніхто з громадян раніше не користувався. Зокрема, в межах перших 5 років відстрочки пенсії підвищуватимуться на 0,5 відсотка за кожен місяць більш пізнього виходу на пенсію.

У разі роботи понад 5 років – розмір такого компенсатора збільшуватиметься на 0,75 відсотка за кожен добровільно відстрочений місяць виходу на заслужений відпочинок.

Що стосується підвищення пенсійного віку для чоловіків, то воно стосуватиметься лише тих, які працюють на державній службі. Таке підвищення передбачено здійснити до 62 років, починаючи з 2013 року, поступово (а не одноразово, як пропонувалося раніше) за 4 роки. Цей вік буде граничним, інститут продовження перебування на державній службі буде скасовано.

Це не всі зміни, які стосуються так званих спеціальних пенсій, які передбачається суттєво наблизити до загального Закону.

Зокрема, рівень обмеження цих пенсій буде зменшено з 12-ти прожиткових мінімумів для непрацездатних громадян до 10-ти таких величин (в грошовому виразі на сьогодні – це 7640 грн.).

При цьому, такому обмеженню підлягатимуть не тільки пенсії, призначені після введення пенсійної реформи, а й ті, які нараховані раніше, як і пропонувалося в чисельних зверненнях громадськості області.

Також при обчисленні спеціальних пенсій передбачено зменшення їх розмірів з 90 до 80 відсотків заробітної плати державних службовців, яку також пропонується обмежити сумою заробітної плати, на яку нараховується єдиний соціальний внесок – 14400 тис. грн.

Крім цього, виплату дострокових (за півтора року) пенсій державним службовцям, депутатам, прокурорам, суддям передбачено проводити лише непрацюючим пенсіонерам, чого не було раніше.

З метою ліквідації зрівнялівки в пенсіях, коли 2/3 пенсіонерів отримують виплати до 1 тис. грн. незалежно від стажу і заробітку, Урядом також пропонуються відповідні зміни.

Вони полягають насамперед в підвищенні мінімально необхідного страхового стажу для одержання пенсії за віком з 5 до 15 років. Також для новопризначених пенсій підвищується й нормативна тривалість стажу для призначення пенсії у мінімальному розмірі: для жінок з 20 до 30 років та для чоловіків з 25 до 35 років.

Протягом наступних 10 років заплановано збільшити й необхідну вислугу для призначення пенсії військовослужбовцям та деяким іншим особам з 20 до 25 років, запровадивши при цьому її календарне, а не пільгове обчислення, яке існує на даний час та дозволяє вихід на дострокову пенсію деяких категорій не в зовсім виправданому молодому віці.

На противагу цьому, з метою покращення умов пенсійного забезпечення інших працівників бюджетної сфери (освіти, культури, охорони здоров'я та соціального захисту) при виході на пенсію пропонується запровадити одноразову допомогу у розмірі 10 призначених їм пенсій.

Для додаткового зменшення диспропорцій у розмірах пенсій, призначених у різні роки, пропонується переглянути окремі норми і щодо порядку призначення та перерахунку пенсій. Зокрема, для призначення пенсії розмір середньої заробітної плати буде визначатися не за минулий календарний рік, а за три календарні роки перед зверненням за призначенням пенсії.

Перерахунок призначених пенсій працюючим пенсіонерам через кожні два роки роботи буде проводитися із середньої заробітної плати, з якої раніше було призначено або перераховано пенсію. Це унеможливить ті негативні моменти, які спостерігаються на даний час, коли за два роки роботи пенсію за судовим рішенням можна збільшити до 70%.

Після прийняття пенсійної реформи працюючим пенсіонерам отримувана пенсія в період роботи не буде підвищуватися в зв'язку із зростанням соціальних стандартів чи з інших підстав, а тим працюючим пенсіонерам, які отримують дострокову пенсію за вислугу років, перерахунок з урахуванням додаткового стажу здійснюватиметься лише після досягнення нового пенсійного віку.

Новим законопроектом з пенсійної реформи пропонується також проводити призначення пенсій із заробітної плати не лише за даними наявного з 01.07.2000 р. персоніфікованого обліку. За бажанням особи таке нарахування може здійснюватися і з урахуванням заробітної плати за 60 місяців до вказаної дати, але за умови, що оплата праці буде підтверджена архівними бухгалтерськими документами, що унеможливить використання недостовірних чи фальшивих довідок про зарплату.

У проекті Закону удосконалено також раніше запропонований Урядом механізм обчислення коефіцієнту заробітної плати. Це стосується осіб, які одержували допомогу по безробіттю або здійснювали догляд за дитиною до 3-х років, дитиною-інвалідом, 80-річним. Ці періоди будуть виключатися із загального періоду, за який буде братися зарплата для пенсії, що сприятиме збільшенню її розміру.

Низка нових урядових ініціатив стосується також і запровадження накопичувальної пенсійної системи, яке передбачено здійснити починаючи з року, в якому буде забезпечено бездефіцитність бюджету Пенсійного фонду, який в нинішньому році передбачено зменшити до 17,8 млрд. гривень.

Учасниками цієї системи будуть особи, яким на дату її запровадження виповниться не більше 35 років. Розмір страхового внеску в накопичувальні пенсійні рахунки для таких громадян передбачається встановити на рівні 2 відсотків зарплати (доходу) із подальшим його щорічним підвищенням на один відсоток до досягнення 7 відсотків.

Адміністрування страхових внесків накопичувальної системи здійснюватиметься Пенсійним фондом України. Через 2 роки після початку сплати страхових внесків до цієї системи її учасники матимуть право обирати недержавні пенсійні фонди, в яких накопичуватимуться їх пенсійні кошти.

Накопичувальна система пенсійного страхування дозволить урізноманітнити джерела отримання особою доходів у старості і залучити додаткові інвестиції в економіку держави та нашої області, що сприятиме додатковому підвищенню добробуту всіх полтавців.

 

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів від 17.03.2011 № 253 «Про встановлення мінімальних норм забезпечення населення твердим паливом і скрапленим газом та граничних показників їх вартості для населення у 2010 році пільг і житлових субсидій за рахунок субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам», та на виконання розпорядження голови обласної державної адміністрації від 25.03.2011 № 128 «Про затвердження натуральних норм забезпечення населення твердим паливом та скрапленим газом для надання пільг і житлових субсидій у 2011 році»  виконавчим комітетом Київської районної в       м. Полтаві ради затверджено розпорядження від 21.04.2011 № 85-р «Про надання пільг на придбання твердого палива та скрапленого газу готівкою або в натуральній формі».

Пільгові категорії громадян, у яких житлові приміщення не обладнані газовим опаленням забезпечуються твердим паливом та скрапленим газом, виходячи з розрахунку вартості однієї тони твердого палива та одного балону  скрапленого газу на домогосподарство   з наданням їм права отримати зазначену пільгу за їх вибором, готівкою або в натуральній формі.

Про зміни у законодавстві щодо забезпечення санаторно-курортними

путівками деяких категорій громадян

Постановою Кабінету Міністрів України від 17.03.2011 № 252 "Про внесення змін до Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян органами праці та соціального захисту населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.02.2006 № 187" були внесені наступні зміни, а саме:

 відповідно до п.2 Порядку (зі змінами) органи праці та соціального захисту населення забезпечують за рахунок коштів державного бюджету безплатними путівками до санаторно-курортних закладів:

- інвалідів усіх категорій за рахунок коштів, передбачених Міністерству соціальної політики;

- ветеранів війни, осіб, на яких поширюється чинність Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», та «Про жертви нацистських переслідувань», за рахунок коштів відповідної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам;

- ветеранів війни, осіб, на яких поширюється чинність Законів України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" і „Про жертви нацистських переслідувань" та інвалідів у санаторіях, що належать до сфери управління Міністерства соціальної політики.

Тобто ветерани війни та особи, на яких поширюється чинність Законів України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" і „Про жертви нацистських переслідувань" забезпечуються з двох джерел: у санаторіях, що належать до сфери управління Міністерства соціальної політики та за рахунок коштів відповідної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам.

Інваліди усіх категорій забезпечуються: за рахунок коштів, передбачених Міністерству соціальної політики та у санаторіях, що належать до сфери управління Міністерства соціальної політики.

Це дозволить забезпечити часткову потребу та підвищити рівень оздоровлення осіб, на яких поширюється чинність законів України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", „Про жертви нацистських переслідувань", і одночасно забезпечити санаторно-курортним лікуванням інвалідів різних категорій у санаторіях, які належать до сфери управління Міністерства соціальної політики.

Постановою також внесено зміни щодо забезпечення санаторно-курортними путівками інвалідів у санаторії спинального профілю.

Інваліди із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) забезпечуються путівками:

І та ІІ групи – до санаторіїв спинального профілю з лікуванням строком на 45 днів (відповідно до медичних рекомендацій) у порядку черговості в міру надходження путівок;

ІІІ групи – до санаторіїв неврологічного профілю строком на 18-21 день (відповідно до медичних рекомендацій) у порядку черговості в міру надходження путівок.

Оплата проїзду особам, що супроводжують інвалідів І та ІІ групи до санаторіїв спинального профілю проводиться двічі до санаторію і двічі в зворотньому напрямку у транспорті загального користування (залізничному та автомобільному) згідно з поданими проїзними квитками. У випадку проїзду залізничним транспортом відшкодовується вартість квитка у плацкартному вагоні.

 

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

П О С Т А Н О В А

від 17 березня 2011 р. N 252

Київ

Про внесення змін до Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками деяких

категорій громадян органами праці та соціального захисту населення

    Кабінет Міністрів України п о с т а н о в л я є:

    Внести до Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками  деяких категорій громадян органами праці та соціального захисту  населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2006 р. N 187 ( 187-2006-п ) (Офіційний вісник України, 2006 р., N 8, ст. 444; 2008 р., N 51, ст. 1693; 2010 р., N 92,

ст. 3273), зміни, що додаються.

Прем'єр-міністр України М.АЗАРОВ

Інд. 26

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

постановою Кабінету Міністрів України

від 17 березня 2011 р. N 252

 

ЗМІНИ,

що вносяться до Порядку забезпечення

санаторно-курортними путівками деяких категорій

громадян органами праці та соціального захисту населення

( 187-2006-п )

  1. Абзац другий пункту 1 викласти у такій редакції:

    "Дія цього Порядку не поширюється на осіб, яких визнано ветеранами відповідно до Закону України "Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і деяких інших осіб та їх соціальний захист"  (  203/98-ВР  ),  та військовослужбовців і членів їх сімей та осіб, які отримують пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення

осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" ( 2262-12 ) (крім військовослужбовців строкової служби з числа осіб, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту") ( 3551-12 ).".

    2. У пункті 2:

    абзаци третій і четвертий викласти у такій редакції:

    "ветеранів війни, осіб, на яких поширюється чинність Законів України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" ( 3551-12 ) та "Про жертви нацистських переслідувань" (1584-14 ), за рахунок коштів відповідної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам; ветеранів війни, осіб, на яких поширюється чинність Законів України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" ( 3551-12 ) і "Про жертви нацистських переслідувань" ( 1584-14 ), та інвалідів у санаторіях, що належать до сфери управління Міністерства соціальної політики."

    3. Пункт 10 викласти у такій редакції:

    "10. Інваліди  із  захворюваннями  нервової  системи  (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) забезпечуються путівками:      I та II групи - до санаторіїв спінального  профілю  з лікуванням  строком  на  45  днів  (відповідно  до медичних рекомендацій) у порядку черговості в міру надходження путівок;

    III групи - до санаторіїв неврологічного профілю строком на 18-21  день (відповідно до медичних рекомендацій) у порядку черговості в міру надходження путівок. Особам, які супроводжують інвалідів I та II  групи  до санаторіїв  спінального  профілю, путівки не видаються, лише оплачується проїзд (двічі до санаторію і двічі в зворотньому напрямку) у транспорті загального користування (залізничному та автомобільному) згідно з поданими проїзними квитками. У випадку проїзду залізничним транспортом відшкодовують вартість квитка у плацкартному вагоні.".

    4. У тексті Порядку ( 187-2006-п ) слово "Мінпраці" замінити словами  "Міністерство соціальної  політики"  у відповідному відмінку.

 

Післягарантійний ремонт інвалідних крісел колісних в Полтаві

    Підприємство об'єднання громадян «ІНВАТЕХ» Полтавської обласної громадської організації «Центр реабілітації інвалідів» є виконавцем замовлення Промислового об'єднання «Укрпротез» на післягарантійний ремонт (після закінчення гарантійного строку експлуатації – 1 рік) крісел-колісних (колясок) інвалідам та іншим особам, які підлягають безоплатному забезпеченню вказаними виробами, згідно чинного законодавства України.

    Відповідно до Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.11.2006 № 1652 (зі змінами і доповненнями), ремонт технічних та інших засобів реабілітації проводиться за зверненнями місцевих органів праці та соціального захисту населення.

    Післягарантійному ремонту підлягають всі вуличні та кімнатні крісла-колісні в тому числі з електроприводом.

    Прийом та оформлення замовлень на ремонт колясок, технічна діагностика проводиться з перевіркою останньої дати отримання інвалідами технічного засобу реабілітації, відносно права на проведення післягарантійного ремонту.

    Районні відділи праці та соціального захисту населення повідомлені міністерством праці та соціальної політики України про порядок оформлення документів для безпосереднього направлення технічних засобів пересування (колясок) на післягарантійний ремонт та для формування плану-графіку ремонтних робіт.

     Перелік документів, що направляються виконавцю робіт по післягарантійному ремонту крісел колісних районними управліннями праці та соціального захисту населення:

1.Лист від районного управління праці та соціального захисту населення;

2.Заявка на проведення післягарантійного ремонту від районного управління праці та соціального захисту населення;

3.Ксерокопія паспорта інваліда;

4.Ксерокопія посвідчення з вказаною групою інвалідності;

5.Ксерокопія довідки МСЕК;

6.Ксерокопія технічного паспорта крісла-коляски;

7.Детальна технічна діагностика з орієнтовним переліком необхідних ремонтних робіт;

8.Інформація про акумуляторну батарею – назва виробника, ємність, маркування та габаритні розміри.

Інформація та технічні засоби направляються за адресою: ПОГ «ІНВАТЕХ», 36029, м. Полтава, площа Павленківська, 26

 

Зміни в чинному законодавсті  в частині санаторно-курортного лікування постраждалих громадян від наслідків Чорнобильської катастрофи

Найбільш важливим фактором соціального захисту населення постраждалого внаслідок Чорнобильської катастрофи є збереження та відновлення здоров'я людей, які зазнали радіаційного впливу внаслідок Чорнобильської трагедії.

З метою інформування населення щодо змін внесених до чинного законодавства в частині санаторно-курортного лікування постраждалих громадян та належної організації оздоровлення даної категорії громадян, управління праці та соціального захисту населення виконкому Київської районної в м. Полтави ради повідомляє про зміни в порядку оздоровлення громадян постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, які почали діяти з поточного року.

27 березня 2013 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України №261 „Деякі питання організації оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", якою затверджений Порядок організації оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (далі – Порядок).

Прийнятий Порядок визначає механізм організації оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, в частині безоплатного або пільгового забезпечення постраждалих осіб та потерпілих дітей санаторно-курортними путівками чи путівками на відпочинок, виплати за їх бажанням грошової компенсації.

Одним із головних напрямків роботи управління являється - оздоровлення постраждалих осіб та потерпілих дітей, забезпечення їх санаторно-курортними путівками відповідного профілю лікування.

Постраждалі особи, віднесені до категорії 1 та категорії 3 (тільки для осіб, які постійно проживали до відселення чи самостійного переселення або постійно працюють на території зон відчуження, безумовного (обов'язкового) і гарантованого добровільного відселення, за умови, що вони станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали в зоні безумовного (обов'язкового) відселення не менше двох років, а у зоні гарантованого добровільного відселення – не менше трьох років) забезпечуються санаторно-курортними путівками безоплатно.

Особи віднесені до категорії 2 забезпечуються санаторно-курортними путівками або путівками на відпочинок безоплатно.

Особи, віднесені до категорії 3 (крім осіб, які постійно проживали до відселення чи самостійного переселення або постійно працюють на території зон відчуження, безумовного (обов'язкового) і гарантованого добровільного відселення, за умови, що вони станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали в зоні безумовного (обов'язкового) відселення не менше двох років, а у зоні гарантованого добровільного відселення – не менше трьох років) забезпечуються пільговими санаторно - курортними путівками або путівками на відпочинок з доплатою 30 % за рахунок власних коштів.

Потерпілі діти забезпечуються санаторно-курортними путівками безоплатно.

Згідно з Порядком, для взяття на облік по забезпеченню путівкою у наступному році, постраждала особа чи один із батьків потерпілої дитини або особа, яка їх замінює, подає до 15 жовтня поточного року місцевому органу наступні документи:

- заяву;

- довідку за формою 070/0 (з зазначенням діагнозу, сезону та профілю санаторно-курортного лікування);

- копію посвідчення постраждалої особи;

- копію паспорта;

- у разі подання заяви за місцем проживання, відмінним від місця реєстрації, особою додатково подається довідка з місцевого органу про те, що постраждала особа не перебуває на обліку для забезпечення в наступному році санаторно-курортною путівкою.

Для одержання санаторно-курортної путівки потерпілою дитиною:

- заяву для одержання путівки у складі організованої групи чи разом з одним із батьків (особи що їх замінює) із зазначенням бажаної пори року;

- копію посвідчення потерпілої дитини разом із відповідними вкладками(у разі наявності);

- копію посвідчення постраждалої особи одного з батьків або особи, яка їх замінює разом із відповідними вкладками(у разі наявності);

- копію свідоцтва про народження або ксерокопію паспорта потерпілої дитини;

- копію паспорта одного з батьків або особи, яка їх замінює;

- у разі подання заяви за місцем проживання дитини, відмінним від місця реєстрації, одним із батьків дитини або особою, яка їх замінює додатково подається довідка з місцевого органу про те, що вона не перебуває на обліку для забезпечення в наступному році санаторно-курортною путівкою.

Для взяття на облік для забезпечення путівкою на відпочинок постраждала особа чи один із батьків потерпілої дитини або особа, яка їх замінює, подає особисті документи, крім медичної довідки 0/70-0.

Місцеві органи за наявності зазначених документів, здійснюють реєстрацію заяв та облік постраждалих осіб, згідно з Порядком, окремо для забезпечення санаторно-курортними путівками залежно від профілю захворювання, за яким особи направляються на санаторно-курортне лікування, та путівками на відпочинок у порядку черговості подання заяв.

Заяви подані після 15 жовтня поточного року, приймаються для взяття постраждалих осіб чи потерпілих дітей на облік для забезпечення путівкою через один календарний рік.

За постраждалими особами та потерпілими дітьми, які перебували на обліку і не отримали путівку в поточному році, зберігається обліковий номер у черзі на наступний рік за умови поновлення медичних показань до санаторно-курортного лікування та подання заяви до 15 жовтня поточного року.

Взяття на облік постраждалих осіб та потерпілих дітей, які отримали у поточному році путівки або подають заяви вперше, здійснюються у загальному порядку за умови збереження облікового номера у черзі постраждалими особами та потерпілими дітьми, які перебували на обліку і не отримали путівок у поточному році.

На отримання грошової компенсації за самостійне санаторно-курортне лікування в установленому законодавством розмірі має право постраждала особа у разі, якщо вона протягом двох останніх років перебувала на обліку для забезпечення санаторно-курортною путівкою, але не отримувала її (крім випадку відмови від путівки).

Виплата грошової компенсації здійснюється після подання постраждалою особою місцевим органом за місцем проживання копії документа, що підтверджує факт самостійного санаторно-курортного лікування у поточному році за профілем захворювання, за яким постраждалій особі видано довідку для одержання путівки на санаторно-курортне лікування.

Строк перебування у санаторно-курортному закладі чи закладі відпочинку становить :

для постраждалих осіб – 18 днів, для інвалідів з числа постраждалих осіб із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) – до 45 днів;

до потерпілих дітей – від 21 дня до двох місяців;

для постраждалих осіб та потерпілих дітей у закладі відпочинку за путівкою на відпочинок - 14 днів.

Додатково повідомляємо, що на 2013 рік Полтавській області Міністерством соціальної політики України передбачено надати 54 % путівок від загальної потреби області, що на 15% більше в порівнянні з минулим роком.

У поточному році санаторно-курортне оздоровлення постраждалих громадян за рахунок путівок Мінсоцполітики розпочалося з середини червня поточного року і триватиме до середини лютого 2014 року.

 

Управління праці та соціального захисту населення виконкому Київської районної в м. Полтаві ради в рамках роботи з питання соціально-трудових відносин інформує

 

Відповідно до чинного законодавства, зміст колективного договору визначається сторонами у межах їх компетенції.

У колективному договорі, згідно зі ст. 13 КзпП, встановлюються взаємні зобов'язання сторін щодо регулювання виробничих, трудових, соціально-економічних відносин, зокрема:

змін в організації виробництва і праці;

забезпечення продуктивної зайнятості;

нормування і оплати праці, встановлення форм, системи, розмірів зарплати, доплат, надбавок, премій тощо;

встановлення гарантій, компенсацій, пільг;

участь трудового колективу у формуванні, розподілі й використанні прибутку (якщо це передбачено статутом);

режим роботи, тривалість робочого часу та відпочинку;

умови та охорона праці;

забезпечення житлово-побутового, культурного, медичного обслуговування, організації оздоровлення і відпочинку працівників;

гарантії діяльності профспілкової чи інших представницьких організацій трудящих;

умови регулювання фондів оплати праці та встановлення міжкваліфікаційних (міжпосадових) співвідношень в оплаті праці;

забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків.

Колективний договір може передбачати додаткові порівняно з чинним законодавством і угодами гарантії, соціально-побутові пільги.

 

Управління праці та соціального захисту населення виконкому Київської районної у м. Полтаві ради інформує про права працівників

у разі звільнення при скороченні штату

 

           Працівники, посади яких скорочуються, згідно пункту 2  статті 49 КзпП персонально попереджаються про майбутнє звільнення не пізніше ніж за два місяці.

            Виплата заробітної плати в цей період здійснюється на підставі чинного трудового договору, дія якого не припинена, тобто трудовий договір продовжує діяти.          Стаття 94 КзпП передбачає, що заробітна плата  виплачується працівникові за виконану ним роботу.

           Статтею 42 КзпП передбачено, що у разі скорочення чисельності чи штату працівників у зв'язку зі змінами в організації виробництва і праці переважне право на залишення на роботі надається працівникам, які мають вищу кваліфікацію та продуктивність праці.

           При рівних умовах продуктивності праці та кваліфікації перевага в залишенні на роботі надається:

           1) сімейним - за наявності двох і більше утриманців;

           2) особам, у родині яких не має інших працівників із самостійним заробітком;

           3) працівникам з тривалим безперервним стажем роботи на даному підприємстві, в установі, організації;

           4) працівникам, які навчаються у вищих і середніх спеціальних навчальних закладах без відриву від виробництва;

           5) учасникам бойових дій, інвалідам війни та особам, на яких поширюється чинність Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту";

           6) авторам винаходів, корисних моделей, промислових зразків і раціоналізаторських пропозицій;

           7) працівникам, які дістали на цьому підприємстві, в установі, організації трудове каліцтво або професійне захворювання;

           8) особам з числа депортованих з України, протягом п'яти років з часу повернення на постійне місце проживання до України;

 9) працівникам з числа колишніх військовослужбовців строкової служби та осіб, які проходили альтернативну (невійськову) службу, - протягом двох років із дня звільнення їх зі служби.

           Перевага в залишенні на роботі може надаватися й іншим категоріям працівників, якщо це передбачено законодавством.

           Приміром, згідно з пунктом 7 статті 20 Закону "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 28.02.1991 №796-ХІІ така перевага при звільненні надається громадянам, що належать до категорії 1.

           Слід також зауважити, що статтею 40 КзпП заборонено звільняти працівника з ініціативи власника (уповноваженого ним органу) в період його тимчасової непрацездатності (крім звільнення за пунктом 5 цієї статті), а також у період перебування працівника у відпустці.

           Це правило не поширюється на випадок повної ліквідації підприємства, установи, організації.

 

 Збільшено розміри разової грошової допомоги

У 2014 році Уряд ухвалив рішення збільшити розміри разової грошової допомоги усім ветеранам війни та жертвам нацистських переслідувань, що виплачується до 5 травня. У середньому збільшення становитиме 6,6 % порівняно з минулим роком. Зокрема, інваліди війни отримають допомогу на 125-160 грн. вищу, ніж у 2013 році.

Так, згідно постанови Кабінету Міністрів України від 16.04.2014 року  № 102 «Деякі питання виплати у 2014 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань» у поточному році щорічна разова грошова допомога до 5 травня надаватиметься у таких розмірах:

1) інвалідам війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув'язнення не виповнилося 14 років) в'язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнаним інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:

- інвалідам I групи – 2575 гривень;

- інвалідам II групи – 2250 гривень;

- інвалідам III групи – 2020 гривень;

2) учасникам бойових дій та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув'язнення не виповнилося 18 років) в'язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їх батьків, - 795 гривень;

3) особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною – 2575 гривень;

4) членам сімей загиблих та дружинам (чоловікам) померлих інвалідів війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни і жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, - 400 гривень;

5) учасникам війни та колишнім в'язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога – 145 гривень.

 

Управління праці та соціального захисту населення виконкому Київської районної в м. Полтаві ради інформує  

Згідно із статистичними даними:

- станом на 01.04.2013 загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати по 8 підприємствам району складала  5222,6  т. грн., в тому числі по 2 економічно активним підприємствам на суму 161,8 т. грн. (3,1% від загальної суми боргу), по 5 підприємствам-банкрутам на суму 4919,1 т. грн. (94,2% від загальної суми боргу), 1 економічно неактивному підприємству на суму 141,7 т. грн. (2,7% від загальної суми боргу);

За формами власності заборгованість розподілилась наступним чином:

- державна – 2177,3 т. грн. або 41,7% від загальної суми боргу. Заборгованість мають 2 підприємства.

- приватна – 3045,3 т. грн. або 58,3% від загальної суми боргу. Заборгованість мають 6 підприємств.

Найбільші боржники: ДП „Полтаванафтогазгеологія" НАК „Надра України", ТОВ „ Завод ГРЛ", ПАТ "Демітекс", ЗАТ „МБУ-8"/

Заборгованість зросла впродовж І кварталу поточного року на 93,1 т. грн. або на 1,8%.

Зростання заборгованості спостерігалося за рахунок ДНТП "Бурова техніка" (внаслідок не проведення оплати за виконані роботи ПАТ "Чорноморнафтогаз") та включення до реєстру підприємств, що підлягають статистичному обстеженню ТОВ "Полтава-маяк". Проведено остаточні нарахування звільненим працівникам у зв'язку з відкриттям ліквідаційної процедури ПАТ "Демітекс".

Процедура банкрутства триває на 5 підприємствах в рамках чинного законодавства.

За І квартал 2014 року проведено 4 засідання комісії з питань повноти та своєчасності сплати податків, погашення заборгованості із виплати заробітної плати та пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, на яких заслухано 6 звітів керівників, які мали заборгованість із виплати заробітної плати.

З початку року направлено 9 інформацій до Територіальної державної інспекції з питань праці, до прокуратури району направлено 3 статистичні та 9 оперативних інформацій щодо підприємств, на яких порушуються норми трудового законодавства.


 Про колективні договори і угоди

Відповідно до Закону України „Про колективні договори і угоди" колективний договір (угода) укладається на основі чинного законодавства, прийнятих сторонами зобов'язань з метою регулювання виробничих, трудових і соціально-економічних відносин і узгодження інтересів працівників і роботодавців.

Чинною Генеральною угодою про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні на 2010-2012 роки, зокрема, передбачено вирішення питань щодо соціального захисту окремих категорій громадян (пункти 3.26, 4.5, 4.6, 5.14).

З огляду на зазначене та згідно з нормами законодавства рекомендуємо під час ведення переговорів ініціювати включення до колективних угод відповідних положень, а саме щодо:

-   забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків (стаття 18 Закону України „Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків");   

-   соціального захисту ветеранів праці та людей похилого віку (Закон України „Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні");

-    профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу та туберкульозу у виробничому середовищі та недопущення випадків дискримінації працівників із такими захворюваннями.

Разом з тим, відповідно до Рекомендацій парламентських слухань на тему: „Про хід виконання в Україні Європейської соціальної хартії (переглянутої)", схвалених постановою Верховної Ради України від 18.12.2008 № 773-VI, рекомендуємо розглянути під час колективних переговорів з укладення галузевих (міжгалузевих), територіальних угод можливість включення до їх тексту положень щодо забезпечення виконання норм Хартії.

 

Державна підтримка населення під час оплати житлово-комунальних послуг

 

Підтримка найменш захищених верств населення при оплаті за житлово-комунальні послуги в умовах підвищення цін і тарифів здійснюється шляхом надання державної соціальної допомоги у вигляді житлових субсидій на оплату послуг та з 1 липня 2014 року - компенсації додаткових витрат на оплату комунальних послуг (газопостачання, централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води).

 

ЖИТЛОВІ СУБСИДІЇ   Що таке субсидія?

Субсидія – це адресна безготівкова допомога сім'ї, яка визначається як різниця між розміром плати за житлово-комунальні послуги, в межах норм споживання, з урахуванням пільг, та обов'язковим відсотком платежу (10 чи 15% середньомісячного сукупного доходу).

Норма володіння чи користування загальною площею житла та нормативи користування комунальними послугами встановлюються виходячи з 21 кв. метра на наймача і кожного зареєстрованого у житловому приміщенні (будинку) та додатково 10,5 кв. метра на всіх тут зареєстрованих, а для громадян, які проживають в однокімнатній квартирі, - на загальну площу незалежно від розміру квартири.

 

Хто має право на призначення житлової субсидії?

Субсидія призначається уповноваженому власнику (співвласнику)  житла, наймачу державного та громадського житлового фонду, членові житлово-будівельного (житлового) кооперативу, власнику (співвласнику) житлового приміщення, на якого відкрито особовий рахунок за місцем реєстрації.

Сім'ї, що складаються лише з непрацездатних громадян, а також сім'ї, у складі яких є діти, інваліди І або ІІ групи і середньомісячний сукупний дохід яких на одну особу в розрахунку на місяць не перевищує прожиткового мінімуму, сплачують за житлово-комунальні послуги у межах норм споживання не більше 10% сукупного доходу. Інші сім'ї – не більше 15% сукупного доходу.

  Куди звернутися для призначення субсидії та які документи надати?

Призначення субсидії на оплату житлово-комунальних послуг здійснюється за спрощеним механізмом, а саме: громадяни подають до управлінь праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації (у сільській місцевості – до уповноваженого сільської ради) або надсилають поштою заяву та декларацію про доходи і майновий стан осіб. Громадянам, які мають інші доходи, крім пенсій і соціальної допомоги, необхідно додати довідки про доход за шість місяців перед місяцем звернення.

Звертаємо увагу, що доходом сім'ї, крім пенсії, вважається: заробітна плата, стипендія, одержані аліменти, допомога по безробіттю, дохід від підприємницької діяльності, а також дохід від земельної частки (паю), зданого в оренду, тощо.

Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на шість місяців, а на оплату природного газу, що використовується для індивідуального опалення, - на опалювальний період, починаючи з місяця звернення за її призначенням чи перерахунком.

У разі затвердження нових тарифів і цін на житлово-комунальні послуги, субсидія призначається протягом трьох місяців з часу підвищення розміру платежів.

Громадяни, яким призначено субсидію на оплату житлово-комунальних послуг, зобов'язані щомісячно сплачувати свою обов'язкову частку витрат на оплату цих послуг, в іншому випадку – надання субсидії припиняється.

Субсидія не призначається у таких випадках:

- якщо особа, яка звертається за її призначенням, не є власником або співвласником житлового приміщення (будинку);

- у разі якщо серед зареєстрованих на житловій площі є працездатні особи, які не працюють, не вчаться протягом трьох місяців, що передують місяцю звернення за призначенням субсидії та не перебувають на обліку у службі зайнятості як такі, що шукають роботу;

- якщо власник або особа, що зареєстрована разом з ним здає за договором у найм або в оренду житлове приміщення (будинок);

- якщо у володінні зареєстрованих на житловій площі або членів їх сімей є додаткове житлове приміщення або більше одного транспортного засобу. При цьому не враховуються транспортні засоби, які не є об'єктами оподаткування, та, транспортні засоби вітчизняного виробництва, які перебувають в експлуатації більше як 10 років з дати випуску, та інші транспортні засоби, що перебувають в експлуатації протягом більш як 15 років з дати випуску;

- якщо житлове приміщення придбане не більше року тому або будь-хто із зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії здійснив значну покупку або оплатив послуги на суму, яка на час звернення перевищує 10-кратну величину прожиткового мінімуму для зазначених осіб.

Разом з цим, в окремих випадках,  виходячи з конкретних обставин, що склалися в сім'ї, субсидії можуть призначатися, як виняток, в тому числі на збільшену площу житла, за рішеннями комісій, які створені в усіх районах та містах області при райдержадміністраціях та міськ(рай)виконкомах. Рішення про призначення (непризначення) субсидій у таких випадках приймається  на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов проживання сім'ї.

 

КОМПЕНСАЦІЇ ДОДАТКОВИХ ВИТРАТ НА ОПЛАТУ КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ   Що таке компенсація?

Компенсація – це новий вид допомоги, який визначається, як різниця між розміром плати за послуги газопостачання, централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води (у межах норм споживання з урахуванням пільг та субсидії) після підвищення цін і тарифів та розміром відповідного платежу, який сім'я сплачувала до зміни цін і тарифів на відповідні послуги.

Приклад: до підвищення цін і тарифів на природний газ і теплову енергію сім'я у межах норм споживання сплачувала за ці послуги 300 грн. на місяць, а після підвищення – 400 грн. Розмір щомісячної компенсації становить 100 гривень.

 

Хто має право на призначення компенсації?

 

Право на призначення компенсації мають сім'ї, середньомісячний дохід яких за попередні шість місяців не перевищує величини прожиткового мінімуму для сім'ї. Прожитковий мінімум дорівнює сумі прожиткових мінімумів для кожного члена сім'ї відповідно до його належності до основних соціальних і демографічних груп населення.

Приклад: сім'я з чотирьох осіб (чоловік, дружина, одна дитина віком до 6 років, а друга - від 6 до 18 років). Заробітна плата чоловіка та його дружини складає 4500 грн. на місяць. Прожитковий мінімум для сім'ї становить 4764 грн. (1218 грн.*2 особи + 1286 грн. + 1032 грн.). Дохід сім'ї менший за прожитковий мінімум для сім'ї. Сім'я має право на компенсацію.

 

Додатково інформуємо про встановлені розміри прожиткових мінімумів (з 1 січня 2014 року):

для дітей віком до 6 років - 1032 грн.;

для дітей віком від 6 до 18 років - 1286 грн.;

для працездатних осіб - 1218 грн.;

для осіб, які втратили працездатність - 949 грн.

 

Куди звернутися для призначення компенсацїї та які документи надати?

 

Для отримання компенсації особі, яка зареєстрована у житловому приміщенні, необхідно звернутися до управління соціального захисту за місцем реєстрації та надати заяву, довідку про склад зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб і довідки про доходи членів сім'ї, крім пенсій і соціальної допомоги.

Прийом документів для призначення компенсації розпочнеться з 1 липня 2014 року.

Компенсація розраховується з місяця звернення за її наданням до завершення опалювального періоду 2014-2015 року

Розмір призначеної компенсації перераховується щомісяця підприємствам, що надають комунальні послуги, і зараховується на особові рахунки заявника.

Після прийняття рішення про надання компенсації орган соціального захисту населення інформує про це заявника шляхом надсилання повідомлення, в якому зазначається розмір компенсації та період надання такої компенсації.

 

ВАЖЛИВО:

Компенсація надається на безповоротній основі, її отримання не пов'язане із зміною форми власності житла і не тягне за собою таку зміну.

Для одержання компенсації сім'я має сплачувати свою частину платежу за комунальні послуги, у іншому випадку - надання компенсації припиняється.

Отримати консультацію з питань призначення субсидії чи компенсації можна в управлінні соціального захисту населення за місцем реєстрації або за телефоном «гарячої лінії» 0800500620.


ЗАЯВА для призначення компенсації додаткових витрат на оплату комунальних послуг

                                                                         Начальнику управління праці та соціального захисту                

                                                                         населення____________________________________              

                                                                        Громадянина(ки______________________________

                                                                         _____________________________________________

                                                                        Адреса зареєстрованого місця проживання:                       

                                                                         _____________________________________________

                                                                        _____________________________________________

Прошу призначити компенсацію додаткових витрат на оплату комунальних послуг в умовах підвищення цін і тарифів з _________(місяця) 20__ року.

Для призначення компенсації надаю наступні відомості про осіб, які зареєстровані у житловому приміщенні (будинку):

№ з/п ПІБ Дата народження Серія номер паспорта Ким і коли видано паспорт Ідентифікаційний код Види отримуваного доходу

         

    Надаю також перелік комунальних послуг, якими користується сім'я: № з/п Вид комунальної послуги Назва підприємства Номер особового рахунку ПІБ особи, на яку відкрито особовий рахунок

1 Централізоване опалення

 

2
Централізоване постачання гарячої води

  

3
Газопостачання

  

Я поінформований, що інформація подана у цій заяві, а також документи, додані до неї, можуть бути перевірені органом соціального захисту населення для забезпечення цільового використання бюджетних коштів.

До заяви додаю:

- довідку про склад зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб;

- довідки про доходи кожної особи, зареєстрованої у житловому приміщенні (будинку).

Дата   ___________                                                                                                 Підпис___________

 

 

Директор Департаменту праці

та соціального захисту населення

Полтавської облдержадміністрації                                                       Л.В.КорнієнкоПро працевлаштування, навчання та професійну реабілітацію інвалідів 

У відповідності з програмами реабілітації, наданими МСЕК, з кожним інвалідом здійснюється співбесіда щодо виявлення його можливості та бажання працевлаштуватися, навчатися, або пройти професійну реабілітацію. Проводиться ознайомлення з переліком послуг, які надаються центром зайнятості, можливостями підбору роботи, допомога у визначенні виду професійного навчання для подальшого працевлаштування за професіями актуальними на ринку праці. Управління щомісячно ознайомлює інвалідів, які перебувають на обліку, з переліком вакансій робочих місць за даними центру зайнятості та підприємств району. Впродовж 1 півріччя 2014 року на особистому прийомі в управлінні надано консультації 230 інвалідам з питань навчання та працевлаштування. До Полтавського міського центру зайнятості направлено 4 осіб з обмеженими можливостями, які виявила бажання працевлаштуватися. Крім того взято участь у 2 спільних семінарах з Полтавським міським центром зайнятості та Фондом соціального захисту інвалідів.

Управління здійснює відбір та направлення претендентів (у разі їх бажання) на професійне навчання у спеціалізовані навчальні заклади для осіб з обмеженими можливостями. Вказана робота проводиться в першу чергу з молоддю. Інвалідам з дитинства віком 17–25 років направляються інформаційні листи та телефонограми. З їх батьками проводяться співбесіди. На інформаційному стенді управління розміщено дані про умови вступу, спеціальності підготовки та строки навчання в Центрі. Спеціалістами управління на підприємствах району проводиться роз'яснювальна робота щодо обов'язковості створення робочих місць для інвалідів згідно встановлених нормативів.

ПОЛОЖЕННЯ  про управління праці та соціального захисту населення

виконкому Київської районної в м. Полтаві ради

1.Управління праці та соціального захисту населення виконкому
Київської районної в м. Полтаві ради (далі - управління) є структурним
підрозділом виконавчого комітету Київської районної в м. Полтаві ради,
що утворюється Київською районною в м. Полтаві радою (далі - районна рада) і в межах Київського району м. Полтави забезпечує виконання покладених на нього завдань.                                                                                                                 2.Управління підпорядковане голові Київської районної в м. Полтаві ради (далі – голова районної ради), а також підзвітне і підконтрольне Департаменту праці та соціального захисту населення Полтавської обласної державної адміністрації (далі - департамент).

        3.Управління у своїй діяльності керується Конституцією і законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, наказами Мінсоцполітики, розпорядженнями голови обласної державної адміністрації, наказами директора департаменту, рішеннями відповідних органів місцевого самоврядування, а також Положенням про управління.

        4.Основним завданням управління є забезпечення реалізації державної соціальної політики на території району у сфері соціального захисту населення, що включає:

1) забезпечення реалізації державної політики у сфері соціально-трудових відносин, оплати та належних умов праці, ефективного співробітництва з профспілками та організаціями роботодавців;

2) забезпечення реалізації державної політики з питань соціального захисту населення;

3) призначення та виплату соціальної допомоги, компенсацій та інших соціальних виплат, встановлених законодавством України, надання субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива;

4) забезпечення соціальної інтеграції інвалідів, сприяння створенню умов для безперешкодного доступу інвалідів до об"єктів соціальної інфраструктури;

5) участь у розробленні та організацію виконання комплексних програм та заходів щодо поліпшення становища соціально вразливих верств населення, всебічне сприяння в отриманні ними соціальних виплат за місцем проживання;

       6) здійснення нагляду за додержанням вимог законодавства під час призначення (перерахунку) та виплати пенсій райуправлінням Пенсійного фонду України, проведення інформаційно - роз"яснювальної роботи.

       5. Управління відповідно до визначених повноважень виконує такі функції:

1) організовує виконання Конституції і законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, наказів Мінсоцполітики та здійснює контроль за їх реалізацією;

2) забезпечує у межах своїх повноважень захист прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб;

3) аналізує стан та тенденції соціального розвитку у межах Київського району м. Полтави;

4) бере участь у підготовці пропозицій до проекту програми соціально-економічного розвитку району;

5) вносить пропозиції щодо проекту районного бюджету;

6) забезпечує ефективне і цільове використання відповідних бюджетних коштів;

7) бере участь у підготовці заходів регіонального розвитку;

8) розробляє проекти розпоряджень голови районної ради, рішень виконавчого комітету ради, що належать до компетенції управління.

9) бере участь у підготовці звітів голови районної ради для їх розгляду на сесії;

10) готує інформаційні та аналітичні матеріали для подання голові районної ради;

11) забезпечує здійснення заходів щодо запобігання та протидії корупції;

12) розглядає в установленому законодавством порядку звернення громадян;

13) опрацьовує запити і звернення народних депутатів України та депутатів відповідних місцевих рад;

14) забезпечує доступ до публічної інформації, розпорядником якої є управління;

15) постійно інформує населення про стан здійснення визначених законом повноважень;

16) здійснює повноваження, делеговані органами місцевого самоврядування;

17) забезпечує у межах своїх повноважень виконання завдань мобілізаційної підготовки, цивільного захисту населення, дотримання вимог законодавства з охорони праці, пожежної безпеки;

18) організовує роботу з укомплектування, зберігання, обліку та використання архівних документів;

19) забезпечує у межах своїх повноважень реалізацію державної політики стосовно захисту інформації з обмеженим доступом;

20) бере участь у вирішенні відповідно до законодавства колективних трудових спорів (конфліктів);

21) забезпечує захист персональних даних;

22) готує та подає в установленому порядку аналітичні матеріали і статистичну звітність з питань, що належать до його компетенції;

23) залучає громадські та благодійні організації до виконання соціальних програм і здійснення відповідних заходів;

24) здійснює нагляд за додержанням вимог законодавства під час призначення (перерахунку ) та виплати пенсій райуправлінням Пенсійного фонду України, проведення інформаційно - роз"яснювальної роботи;

27) у сфері соціально-трудових відносин, оплати праці та зайнятості населення:

- забезпечує співробітництво органів місцевого самоврядування з профспілками та організаціями роботодавців

- здійснює моніторинг показників заробітної плати та своєчасності її виплати працівникам підприємств, установ та організацій всіх форм власності, а також фізичних осіб-підприємців;

- забезпечує соціальний захист працівників, зайнятих на роботах із шкідливими та важкими умовами праці, вживає заходів щодо якісного проведення атестації робочих місць,

- бере участь у розробленні міської програми зайнятості населення та реалізації інших заходів щодо поліпшення ситуації на ринку праці;

- вивчає стан трудової міграції;

28) з питань реалізації заходів соціальної підтримки населення:

- організовує в межах своєї компетенції роботу щодо надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, пільг з оплати житлово-комунальних послуг, послуг зв"язку, пільг на придбання твердого палива і скрапленого газу та пільгового проїзду окремим категоріям громадян, інших пільг, передбачених законодавством України, компенсації особам, які згідно з Гірничим законом України мають право на безоплатне отримання вугілля на побутові потреби, але проживають у будинках, що мають централізоване опалення тощо;

- здійснює призначення та виплату:

одноразової винагороди жінкам, яким присвоєно почесне звання „Мати-героїня";

державної допомоги сім"ям з дітьми,

державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім"ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам;

тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме;

одноразової матеріальної допомоги інвалідам та непрацюючим малозабезпеченим особам;

-компенсаційних виплат фізичним особам, які надають соціальні послуги;

- здійснює призначення:

щомісячної компенсаційної виплати особам, які проживають з інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу;

щомісячної компенсаційної виплати непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за інвалідом І групи, а також за престарілим, який досяг 80-річного віку;

державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам, а також інших видів державної допомоги відповідно до законодавства України;

- бере участь у роботі комісій з питань соціального захисту населення, створених при районній раді;

- сприяє громадянам в одержанні документів, необхідних для призначення окремих видів допомог, субсидій та надання пільг;

- проводить електронні звірки інформацій від організацій-надавачів послуг щодо витрат, пов"язаних з наданням пільг окремим категоріям громадян, з відомостями, що містяться в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги;

- здійснює розрахунки з організаціями-надавачами послуг за надані пільги окремим категоріям громадян та призначені житлові субсидії населенню;

- визначає право на отримання компенсації за оплату електроенергії, газу та централізованого опалення житла відповідно до Гірничого закону, здійснює її нарахування та виплату;

- формує „Податковий розрахунок сум доходу нарахованого (сплаченого на користь платників податку, і сум утриманого з них податку" отримувачів державних допомог та компенсацій;

- проводить інвентаризацію особових справ осіб, які одержують соціальну допомогу, субсидії та пільги в установленому законодавством порядку;

- організовує прийом документів для призначення усіх видів соціальної допомоги за принципом „єдиного вікна" та забезпечує розгляд заяв та прийняття рішень відповідно до затверджених стандартів надання послуг;

- надає консультації з питань прийому документів для призначення усіх видів компенсацій, пільг, соціальної допомоги, у тому числі шляхом організації роботи „мобільного соціального офісу";

- здійснює контроль відповідно до чинного законодавства за цільовим використанням коштів, спрямованих на надання державних соціальних допомог та інших видів соціальної підтримки, передбачених законодавством України;

- організовує роботу головних державних соціальних інспекторів та державних соціальних інспекторів;

29) у сфері реалізації державних соціальних гарантій окремим категоріям громадян:

- організовує призначення та виплату допомоги, компенсацій та надання інших соціальних гарантій громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;

- здійснює підготовку документів щодо визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;

- організовує санаторно-курортне лікування інвалідів, ветеранів війни та праці, жертв нацистських переслідувань, громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, а також виплату грошових компенсацій вартості санаторно-курортного лікування деяким категоріям громадян відповідно до законодавства України;

- організовує в межах своєї компетенції роботу з надання пільг пенсіонерам, інвалідам, ветеранам війни та праці та іншим категоріям осіб, які мають право на пільги відповідно до законодавства України;

- забезпечує реалізацію заходів державних програм соціальної адаптації військовослужбовців, звільнених у запас або відставку, та тих які підлягають звільненню у зв"язку з реформуванням Збройних Сил України та інших військових формувань;

- видає відповідні посвідчення категоріям громадян, які мають право на пільги відповідно до законодавства України;

- формує та подає до райуправління Пенсійного фонду України звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов"язкове державне соціальне страхування відносно отримувачів державних допомог та компенсацій;

30) у сфері соціального обслуговування, здійснення соціальної роботи та надання соціальних послуг населенню

- забезпечує облік осіб, які звертаються в управління з питань направлення в установи та заклади, що надають соціальні послуги, сприяє в оформленні документів цим особам;

- здійснює організаційно-методичне забезпечення територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) виконкому Київської районної в м. Полтаві ради та контроль за додержанням ним законодавства про надання соціальних послуг;

- подає пропозиції органу місцевого самоврядування під час формування проекту відповідного місцевого бюджету щодо передбачення коштів у складі видатків на фінансування місцевих програм соціального захисту та соціального забезпечення на компенсацію фізичним особам, які надають соціальні послуги;

- сприяє влаштування за потреби до інтернатних установ системи соціального захисту населення громадян похилого віку, інвалідів та дітей-інвалідів;

- вносить в установленому порядку пропозиції щодо встановлення піклування над повнолітніми дієздатними особами, які за станом здоров'я потребують догляду;

- сприяє благодійним, релігійним волонтерським громадським об"єднанням, установам та організаціям недержавної форми власності, окремим громадянам у наданні соціальної допомоги інвалідам, ветеранам війни та праці і громадянам похилого віку, а також іншим соціально незахищеним громадянам та сім"ям, які перебувають у складних життєвих обставинах;

- сприяє інтеграції у суспільство бездомних громадян та осіб,
які відбули покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, їх соціальній адаптації;

- сприяє підготовці, перепідготовці та підвищенню кваліфікації працівників соціальної сфери;

31) у сфері соціальної інтеграції інвалідів:

- здійснює облік інвалідів, дітей-інвалідів та інших осіб, які мають право на безоплатне забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації;

- здійснює роботу з оформлення документів для визначення права інвалідів та дітей-інвалідів на безоплатне та пільгове забезпечення автомобілями;

- здійснює направлення до реабілітаційних установ інвалідів та дітей-інвалідів відповідно до поданих заяв та документів, перелік яких визначено реабілітаційною установою;

- здійснює підготовку документів для виплати грошових компенсацій, передбачених законодавством України;

- визначає потребу у забезпеченні інвалідів та окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації, автомобілями, санаторно-курортним лікуванням, у здійсненні компенсаційних виплат, передбачених законодавством України, та направляє узагальнену інформацію департаменту;

- інформує інвалідів про послуги державної служби зайнятості щодо підбору роботи, проведення професійної орієнтації з метою вибору професійної діяльності та визначення виду професійного навчання шляхом професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації;

- інформує міський центр зайнятості та обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів про інвалідів, які виявили бажання працювати;

- бере участь у створенні безперешкодного середовища для мало мобільних категорій населення;

32) забезпечує ведення єдиної інформаційно-аналітичної системи соціального захисту населення (ІАССЗН), Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги (ЄДАРП), централізованого банку даних з проблем інвалідності (ЦБІ), інших інформаційних систем та реєстрів, визначених Мінсоцполітики, підтримує єдине інформаційне і телекомунікаційне середовище у складі інформаційної інфраструктури Мінсоцполітики та власний сегмент локальної мережі;

33) інформує населення з питань, що належать до компетенції управління, роз'яснює громадянам положення нормативно-правових актів з питань, що належать до компетенції управління, у тому числі через засоби масової інформації;

       34) надає безоплатну правову допомогу;

35) забезпечує на відповідному рівні реалізацію міжнародних проектів із соціальних питань;

36) здійснює інші, передбачені законом повноваження.

6.  Управління має право:

         1)одержувати в установленому законодавством порядку від інших структурних підрозділів виконкому Київської районної в м. Полтаві ради, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій усіх форм власності інформацію, документи і матеріали, необхідні для виконання покладених на нього завдань;

        2) залучати до виконання окремих робіт, участі у вивченні окремих питань, спеціалістів, фахівців інших структурних підрозділів виконкому Київської районної в м. Полтаві ради, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками), громадських об'єднань (за згодою).

       3) вносити в установленому порядку виконкому Київської районної в м. Полтаві ради та департаменту пропозиції щодо удосконалення роботи у сфері соціального захисту населення;

       4) користуватися в установленому порядку інформаційними базами органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, системами зв"язку і комунікацій, мережами спеціального зв"язку та іншими технічними засобами;

       5) скликати в установленому порядку наради, проводити семінари та конференції з питань, що належать до його компетенції;

6) за дозволу районної ради здійснювати відчуження майна, яке надійшло у вигляді добровільних пожертвувань, подарунків тощо.

7.    Управління в установленому законодавством порядку та у межах повноважень взаємодіє з іншими структурними підрозділами виконкому Київської районної в м. Полтаві ради, департаментом, органами місцевого самоврядування, а також з підприємствами, установами, організаціями з метою створення умов для провадження послідовної та узгодженої діяльності щодо строків, періодичності одержання і передачі інформації, необхідної для належного виконання покладених на нього завдань та здійснення запланованих заходів.

8.     Управління очолює заступник голови районної ради з питань
діяльності виконавчого органу - начальник управління праці та соціального
захисту населення, який призначається на посаду та звільняється з
посади головою районної ради за погодженням
відповідно з директором департаменту в установленому законодавством порядку.

9.  Заступник голови районної ради з питань діяльності виконавчого
органу - начальник управління праці та соціального захисту населення:

1) здійснює керівництво діяльністю управління, несе персональну
відповідальність за організацію та результати його діяльності,
сприяє створенню належних умов праці в управлінні;

2) подає на затвердження сесії районної ради Положення про управління;

3)      затверджує положення про структурні підрозділи управління, посадові інструкції працівників та розподіляє обов'язки між ними;

4)     планує роботу управління;

 5) вживає заходів щодо удосконалення організації та підвищення ефективності роботи управління;

6) звітує перед головою районної ради про виконання покладених на управління завдань та затверджених планів роботи;

   7) може входити до складу виконавчого комітету органів місцевого самоврядування;

      8) вносить пропозиції щодо розгляду на засіданнях виконавчого комітету питань, що належать до компетенції управління ;

9)    представляє інтереси управління у взаємовідносинах з іншими структурними підрозділами виконкому Київської районної в м. Полтаві ради, та департаментом, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями;

10)видає у межах своєї компетенції накази, організовує контроль за їх виконанням;

11)подає на затвердження голові виконкому Київської районної в м. Полтаві ради проекти кошторису та штатного розпису управління в межах визначеної граничної чисельності та фонду оплати праці його працівників;

12) розпоряджається коштами у межах затвердженого кошторису;

13) здійснює добір кадрів, призначає на посади та звільняє з посад працівників управління

14) організовує роботу з підвищення рівня професійної компетентності службовців органу місцевого самоврядування;

15) проводить особистий прийом громадян;

16)забезпечує дотримання працівниками управління правил внутрішнього трудового розпорядку та виконавської дисципліни;

17) здійснює інші повноваження, визначені законом.

9. Накази заступника голови районної ради з питань діяльності виконавчого органу - начальника управління, що суперечать Конституції та законам України, актам Президента України, Кабінету Міністрів України, Мінсоцполітики можуть бути скасовані головою районної ради.

10. Управління утримується за рахунок коштів місцевого бюджету. Граничну чисельність, фонд оплати праці та видатки на утримання управління  в  межах  виділених  асигнувань  затверджує  сесія  Київської районної у м. Полтаві ради.

11. Штатний розпис та кошторис управління затверджує голова районної ради.

12. Управління є юридичною особою публічного права, має самостійний баланс, рахунки в органах Казначейства, печатку із зображенням
Державного Герба України та своїм найменуванням, власні бланки.


11.11.2014

Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 01 жовтня 2014 року № 531 "Про особливості реалізації прав деяких категорій осіб на загальнообов'язкове державне соціальне страхування".

Постановою передбачено, що особам, які переселились з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції (залишили місце роботи, які перебувають (перебували) у трудових відносинах або у статусі добровільно застрахованої особи):

- надано право на отримання страхових виплат та послуг у робочих органах Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань Фонду за фактичним місцем проживання, перебування.

- виплати та послуги призначатимуться за наявності необхідних документів, а у разі їх відсутності — за даними Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування

У разі відсутності окремих відомостей у Державному реєстрі — виплати призначатимуться у мінімальному розмірі, встановленому правліннями фонду соціального страхування. Після отримання необхідних відомостей з Державного реєстру, що підтверджують право застрахованої особи на виплати, вони будуть перераховані.
 

 

 

 


  

 

 


 

Додаток 1

до Наказу заступника голови районної ради з питань діяльності виконавчого органу – начальника управління праці та соціального захисту населення виконкому Київської районної в м. Полтаві ради

від 27.04.2015 №28-к

ПЕРЕЛІК ПИТАНЬ
на перевірку знання Конституції України, Законів України «Про службу в органах місцевого самоврядування» та «Про запобігання корупції»,

I. Питання на перевірку знання Конституції України:

1. Основні розділи Конституції України.

2. Основні риси Української держави за Конституцією України (статті 1, 2).

3. Форма правління в Україні (стаття 5).

4. Визнання найвищої соціальної цінності України (стаття 3).

5. Конституційний статус державної мови та мов національних меншин України (стаття 10).

6. Об'єкти права власності Українського народу (статті 13, 14).

7. Найважливіші функції держави (стаття 17).

8. Державні символи України (стаття 20).

9. Конституційне право на працю (стаття 43).

10. Конституційне право на освіту (стаття 53).

11. Конституційне право на соціальний захист (стаття 46).

12. Конституційне право на охорону здоров'я (стаття 49).

13. Обов'язки громадянина України (статті 65-68).

14. Право громадянина України на вибори (стаття 70).

15. Повноваження Верховної Ради України (стаття 85).

16. Питання, правове регулювання яких визначається та встановлюється виключно законами України (стаття 92).

17. Державний бюджет України (стаття 96).

18. Порядок обрання Президента України (стаття 103).

19. Повноваження Президента України (стаття 106).

20. Призначення, склад та введення в дію рішень Ради національної безпеки і оборони України (стаття 107).

21. Склад Кабінету Міністрів України (стаття 114).

22. Повноваження Кабінету Міністрів України (статті 116, 117).

23. Повноваження місцевих державних адміністрацій (стаття 119).

24. Статус прокуратури України за Конституцією України (стаття 121).

25. Система судів в Україні (стаття 125).

26. Основні засади судочинства в Україні (стаття 129).

27. Система адміністративно-територіального устрою України (стаття 133).

28. Питання нормативного регулювання Автономної Республіки Крим (стаття 137).

29. Повноваження Автономної Республіки Крим (стаття 138).

30. Органи місцевого самоврядування в Україні (стаття 140).

31. Повноваження територіальних громад за Конституцією України (стаття 143).

32. Статус та повноваження Конституційного Суду України (статті 147, 150).

33. Порядок подання законопроекту про внесення змін до Конституції України (стаття 154).

ІІ. Питання на перевірку знання Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування»:

1.          Поняття служби в органах місцевого самоврядування, посадової особи місцевого самоврядування і посади за Законом України "Про службу в органах місцевого самоврядування (статті 1, 2, 3).

2.          Основні принципи служби в органах місцевого самоврядування (стаття 4).

3.          Право на службу в органах місцевого самоврядування (стаття 5).

4.          Державна політика щодо служби в органах місцевого самоврядування  (стаття 6).

5.          Правове регулювання статусу посадових осіб місцевого самоврядування (стаття 7).

6.          Основні обов'язки посадових осіб місцевого самоврядування (стаття 8).

7.          Основні права посадових осіб місцевого самоврядування (стаття 9).

8.          Прийняття на службу в органи місцевого самоврядування (стаття 10).

9.          Присяга посадових осіб місцевого самоврядування (стаття 11).

10.     Обмеження, пов'язані з прийняттям на службу в органах місцевого самоврядування та проходженням служби, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів (статті 12, 12-1).

11.     Фінансовий контроль (стаття 13).

12.     Граничний вік перебування на службі в органах місцевого самоврядування (стаття 18)

13.     Класифікація посад та ранги посадових осіб місцевого самоврядування               (статті 14, 15).

14.     Атестація посадових осіб місцевого самоврядування (стаття 17).

15.     Кадровий резерв служби в органах місцевого самоврядування (стаття 16).

16.     Підстави припинення служби в органах місцевого самоврядування (стаття 20).

17.     Оплата праці, відпустки та пенсійне забезпечення (стаття 21).

18.     Відповідальність за порушення законодавства про службу в органах місцевого самоврядування (стаття 23).

19.     Відповідальність посадової особи місцевого самоврядування (стаття 24).

III. Питання на перевірку знання Закону України «Про запобігання корупції»:

1. Визначення термінів: пряме підпорядкування, близькі особи, корупційне правопорушення, корупція, потенційний конфлікт інтересів, реальний конфлікт інтересів (стаття 1).

2. Суб'єкти, на яких поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» (стаття 3).

3. Статус та склад Національного агентства з питань запобігання корупції (статті 4, 5).

4. Повноваження Національного агентства з питань запобігання корупції (стаття 11).

5. Права Національного агентства з питань запобігання корупції (стаття 12).

6. Контроль за діяльністю Національного агентства з питань запобігання корупції (стаття 14).

7. Антикорупційна політика (стаття 18).

8. Національна доповідь щодо реалізації засад антикорупційної політики (стаття 20).

9. Участь громадськості в заходах щодо запобігання корупції (стаття 21).

10. Обмеження щодо використання службових повноважень чи свого становища та одержання подарунків (статті 22, 23).

11. Запобігання одержанню неправомірної вигоди або подарунка та поводження з ними (стаття 24).

12. Обмеження щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності та обмеження спільної роботи близьких осіб (статті 25, 27).

13. Обмеження після припинення діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави, місцевого самоврядування (стаття 26).

14. Запобігання та врегулювання конфлікту інтересів (стаття 28).

15. Заходи зовнішнього та самостійного врегулювання конфлікту інтересів (стаття 29).

16. Запобігання конфлікту інтересів у зв'язку з наявністю в особи підприємств чи корпоративних прав (стаття 36).

17. Вимоги до поведінки осіб (стаття 37).

18. Подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (стаття 45).

19. Встановлення своєчасності подання декларації та повна перевірка декларації (статті 49,50).

20. Моніторинг способу життя суб'єктів декларування (стаття 51).

21. Державний захист осіб, які надають допомогу в запобіганні і протидії корупції (стаття 53).

22. Заборона на одержання пільг, послуг і майна органами державної влади та органами місцевого самоврядування (стаття 54).

23. Антикорупційна експертиза (стаття 55).

24. Спеціальна перевірка (стаття 56).

25. Загальні засади запобігання корупції у діяльності юридичної особи (стаття 61).

26. Відповідальність за корупційні або пов'язані з корупцією правопорушення (стаття 65).

 

 

Додаток № 2

до Наказу заступника голови районної ради з питань діяльності виконавчого органу - начальника управління праці та соціального захисту населення виконкому Київської районної в м. Полтаві ради від 27.04.2015 №29-к

ПЕРЕЛІК ПИТАНЬ для пepевірки знання кандидатів на заміщення вакантних посад посадових oсіб управління праці та соціального захисту населення виконкому Київської районної в м. Полтаві ради функціональних повноважень для головного (провідного) спеціаліста відділу грошових виплат та компенсацій

1.     Умови призначення житлової субсидії (п.4 постанова КМУ № 848 від 21.10.1995).

2.     Обмеження права на призначення житлової субсидії (п.5 постанова КМУ № 848 від 21.10.1995).

3.     Особи, які мають право на житлову субсидію (п.6 постанова КМУ № 848 від 21.10.1995).

4.     Особливості врахування доходів при визначенні права на субсидію (п. 12 постанова КМУ № 848 від 21.10.1995).

5.     Документи, на підставі яких призначається субсидія (п. 13 постанова КМУ № 848 від 21.10.1995).

6.     Терміни, на які призначається субсидія (п. 14 постанова КМУ № 848 від 21.10.1995).

7.     Перерахунки субсидії (п. 14 постанова КМУ № 848 від 21.10.1995).

8.     Визначення розміру субсидії на оплату житлово-комунальних послуг (п. 16 постанова КМУ № 848 від 21.10.1995).

9.     Визначення права та розмірів компенсації за надання соціальних послуг (п. 1, 2, 3 постанова КМУ № 558 від 29.04.2004).

10. Обмеження права на призначення компенсації за надання соціальних послуг, терміни її призначення (п.4, 5 постанова КМУ № 558 від 29.04.2004).

11. Документи, на підставі яких призначається компенсація за надання соціальних послуг (п.6 постанова КМУ №558 від 29.04.2004).

12. Перерахунок та продовження виплати компенсації за надання соціальних послуг (п. 1, 2, 3 постанова КМУ № 558 від 29.04.2004).

13. Право ociб на державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію та інвалідам, види допомоги, умови призначення (ст.2, 3, 4).

14. Період, на який призначається державна соціальна допомога особам, які не мають права на пенсію та інвалідам та її розмір (ст.5,6).

15. Умови призначення державної соціальної допомоги для догляду (ст.7 п.4,5) її розмір (ст.8).

16. Право на державну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам (ст.1).

17. Розміри державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам (ст.2).

18. Призначення державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам (ст.8, 9).

19. Виплата державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам. (ст.10).

20. Призначення надбавки на догляд за інвалідам з дитинства 1 групи та дітьми-інвалідам (ст.3).

21. Підставі припинення і відновлення виплати державної соціальної допомоги. Виплата допомоги на поховання (ст.14, 15).

22. Виплата державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства 1 групи та дітям-інвалідам віком до 18 років, які перебувають на повному державному утриманні (ст.13).

23. Призначення державної допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами (ст.7-9).

24. Призначення державної допомоги при народженні дитини (ст.10-12).

25. Призначення державної допомоги на дітей одиноким матерям (ст.18.1-18.3).

26. Призначення державної допомоги на дітей, якими встановлено опіку чи піклування (ст.16-18).

27. Призначення державної допомоги при усиновленні дитини (ст.12.1-12.3).

28. Порядок надання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям (ст.4).

29. Умови, за яких державна соціальна допомога не призначається або припиняється виплата та зменшується розмір призначеної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям (ст.7).

30. Підстави призначення та виплати тимчасової державної допомоги дітям (п. 1,2,3,4,5 постанова КМУ№189 від 22.02.2006).

для головного спеціаліста - юриста

1.  Цивільна дієздатність фізичної особи (стаття 30 ЦКУ).

2.                  Обсяги цивільної правоздатності фізичної особи (стаття 26 ЦКУ).

3.                  Визначення та обчислення строків {глава 18 ЦКУ)

4.        Цивільна правоздатність фізичної особи (стаття 25 ЦКУ).

5.                  Позовна давність (глава 19 ЦКУ).

6.                  Поняття та види договорів.

7.                  Укладення, зміни та розірвання договору (глава 53 ЦКУ).

8.                  Юрисдикція адміністративних судів щодо вирішення адміністративних справ (стаття 17КАСУ). Види судових piшень (стаття 158 КАСУ).

9.                  Склад суду. Відводи (глава 2 КАСУ). Учасники адміністративного процесу (глава 5 КАСУ).

10.           Форма i зміст адміністративного позову (стаття 105 КАСУ). Вимоги до позовної заяви (стаття 106 1С1СУ). Право на апеляційне оскарження (стаття 185 КАСУ). Порядок і строки апеляційного оскарження (стаття 186КАСУ).

11.           Поняття адміністративного порушення (стаття 9 КУАП). Види адміністративних стягнень.

12.           Вимоги до апеляційної скарги (стаття 187 КАСУ).

13.           Строки (глава 8КАСУ).

14.           Судові виклики i повідомлення (глава ЗКАСУ). Судові витрати (глава 7КАСУ).

15.           Скорочене провадження (стаття 183-2 КАСУ). Наказне провадження (р.II ЦПК). Окреме провадження (p.IV ЦПКУ).

16.           Використання персональних даних (ст. 10 ЗУ «Про захист персональних даних»);

17.           Поширення персональних даних (ст. 14 ЗУ «Про захист персональних даних»);

18.           Вимоги до звернення (ст.5 ЗУ «Про звернення громадян»);

19.           Звернення, які не підлягають розгляду та вирішенню (ст.8 ЗУ «Про звернення громадян»);

20.   Термін розгляду звернень громадян (ст.20 ЗУ «Про звернення громадян»);

21.    Поняття виконавчого провадження (ст. 1 ЗУ «Про виконавче провадження»);

22.    Виконавчі документи за рішеннями, що підлягають виконанню державною виконавчою службою (ст.17 ЗУ «Про виконавче провадження»);

23.    Заходи примусового виконання piшень (ст.32 ЗУ «Про виконавче провадження»);

24.    Учасники виконавчого провадження та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій. Сторони виконавчого провадження. (ст.ст. 7-8 ЗУ «Про виконавче провадження»);

25.   Права i обов'язки сторін та інших oci6 у виконавчому провадженні (ст. 12 ЗУ «Про виконавче провадження»);

26.           Підстави для відкриття виконавчого провадження (ст. 19 ЗУ «Про виконавче провадження»);

27.           Обставини, що зумовлюють обов'язкове зупинення виконавчого провадження (ст.37 ЗУ «Про виконавче провадження»);

28.           Закінчення виконавчого провадження (ст.49 ЗУ «Про виконавче провадження»);

29.           Оскарження дії посадових осiб Державної виконавчої служби. Скарга. Вимоги до скарги (ст.82 ЗУ «Про виконавче провадження»);

30.           Відповідальність за невиконання рішення, що обов'язує боржника виконати певні дії (ст.89 ЗУ «Про виконавче провадження»).

для головного (провідного) спеціаліста відділу обліку, контролю та звітності

1.  Предмет та метод бухгалтерського обліку.

2.                  Документація та розрахунок з підвідомчими коштами.

3.                  Поняття документ.

4.                  Облік розрахункових операцій.

5.                  Рахунки, призначення та порядок ведення.

6.                  Kacoвi документи та облік касових операцій.

7.                  План рахунків та його призначення.

8.                  Документальне оформлення операцій у банках.

9.                  Класифікація рахунків.

10.           Облік розрахункових операцій.

11.           Документальне оформлення та облік надходження та вибуття основних заcoбiв.

12.           Синтетичний та аналітичний облік розрахунків з робочими та службовцями з оплати праці.

13.           Аналіз та інвентаризація основних засобів.

14.           Оплата праці, склад фонду оплати пращ.

15.           Облік руху МБП.

16.           Тендерні договори.

17.           Класифікація рахунків.

18.           Утримання з заробітної плати, облік відрахувань в фонди оплати праці.

19.           Форми розрахунків та їх документальне оформлення.

20.           Праця, її оцінка та вартість.

21.           Kacoвi документи та облік касових операцій.

22.           Інвентаризація основних засобів.

23.           Склад та елементи фінансової звітності.

24.           Kacoвi документи та облік касових операцій.

25.           Порядок прийняття i видачі готівки та оформлення касових документів.

26.           Облік МБП.

27.           Загальні положення ведення касових операцій у національній валюті.

28.           Утримання із заробітної плати.

29.           Порядок ведення бухгалтерського oблікy.

30.           Баланс, його структура та зміст.

для головного (провідного) спеціаліста відділу з нагляду за призначенням і виплатою пенсії відділу з питань постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС, інвалідів, ветеранів війни та праці, нагляду за призначенням і виплатою пенсії

1. Законодавчі акти, якими керуються підрозділи opганів пpaцi та соціального захисту населення, на які покладені функції здійснення нагляду при призначенні (перерахунку) пенсії.

2.                  Періоди, з яких складається страховий стаж. Коефіцієнт страхового стажу.

3.                  Нагляд за додержанням законодавства при здійсненні контролю при призначенні (перерахунку) пенсії.

4.                  Умови призначення пенсій за віком.

5.                  Нагляд за правильністю та своєчасністю нарахування, виплати та припинення виплати пенсій.

6.                  Умови призначення пенсії по інвалідності. Період, на який призначається пенсія по інвалідності.

7.                  Організація роботи по нагляду за додержанням законодавства при призначенні (перерахунку) пенсії.

8.                  Групи інвалідності. Розмip пенсій по інвалідності.

9.                  Закони України, що передбачають пенсійне забезпечення громадян.

10.           Строк виплати пенсій по інвалідності в разі зміни групи інвалідності або відновлення працездатності.

11.           Розмір пенсії за віком.

12.           Умови призначення пенсій у зв'язку з втратою годувальника.

13.           Poзмip пенсій у зв'язку з втратою годувальника.

14.           Poзмip допомоги на поховання пенсіонера. Виплата пенсій за минулий час.

15.           Період, на який призначається пенсія у зв'язку з втратою годувальника.

16.           Порядок призначення пенсії за вислугу років.

17.           Призначення однієї пенсії у зв'язку з втратою годувальника на вcix членів ciм'ї. Виділення частки пенсії.

18.           Право на пенсію за віком на пільгових умовах.

19.           Порядок визначення заробітної плати для обчислення пенсії.

20.    Види пенсійних виплат i соціальних послуг відповідно до Закону Украіни «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»

21.    Індексація та перерахунок пенсій у зв'язку iз збільшенням середньої заробітної плати працівників, прожиткового мінімуму та страхового стажу.

22.    Право вибору пенсійних виплат особами, які досягли пенсійного віку.

23.           Порядок звернення за призначенням (перерахунком) пенсії.

24.    Пенсії за віком багатодітним матерям i матерям інвалідів з дитинства.

25.           Строки призначення (перерахунку) виплати пенсії.

26.           Надбавки та підвищення до пенсії за віком.

27.           Припинення i поновлення пенсії.

28.           Виплата пенсії особам, які перебувають на па повному державному утриманні.

29.    Виплата недоотриманої пенсії зв'язку зі смертю пенсіонepa.

30.           Право на пенсію по Закону України «Про наукову i науково-технічну діяльність».

 

для головного (провідного) спеціаліста відділу з нагляду за призначенням і виплатою пенсії відділу з питань постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС, інвалідів, ветеранів війни та праці, нагляду за призначенням і виплатою пенсії

 

1.  Якій категорії інвалідів надається компенсація на транспортне обслуговування?

2.                  Умови взяття на облік для забезпечення технічними засобами реабілітації інвалідів, дітей-інвалідів та інших окремих категорій населення в місцевих органах пращ та соціального захисту населення.

3.                  Порядок забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорії громадян органами праці та соціального захисту населення.

4.        Документи, що є підставою для формування особової справи інваліда в місцевих органах праці та соціального захисту населення та видачі направлення на забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації.

5.                  Порядок призначення компенсацій на транспортне обслуговування інвалідів.

6.                  Терміни дії направлень для забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації для інвалідів.

7.                  Черговість забезпечення інвалідів автомобілями.

 

8.                  Фінансування забезпечення індивідуальної програми реабілітації інваліда.

9.                  Порядок призначення компенсації на бензин, ремонт i технічне обслуговування.

10.           Категорії громадян, яким надаються путівки санаторно-курортного лікування за рахунок субвенцій із державного бюджету.

11.           Перелік документів, на підставі яких призначається компенсація на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобіля.

12.           Документи, необхідні для оформлення особи похилого віку чи інваліда в будинок-інтернат загального типу.

13.           Умови, за яких можлива передача права керування автомобілями, виданими через органи праці та соціального захисту населення.

14.           Умови прийому громадян похилого віку та інвалідів в будинок-інтернат.

15.           Категорії громадян, які мають право на забезпечення автомобілем незалежно від медичних показань через органи праці та соціального захисту населення.

16.           Забезпечення засобами для одягання та роздягання, допоміжними засобами особистої pyxoмості, переміщення та підйому, засобами для пересування, меблями, оснащенням, спеціальними засобами для орієнтування спілкування та обліку інформацією.

17.           Порядок обліку та видачі автомобіля інвалідам або їх законним представникам дітей-інвалідів через органи праці та соціального захисту населення недієздатних інвалідів, дітей-інвалідів.

18.           Ремонт i дострокова заміна технічних та інших зacoбів реабілітації.

19.           Kaтeгopiї громадян, яким проводиться виплата компенсації за невикористану путівку санаторно-курортного лікування та за яких умов.

20.           Kaтeгopiї інвалідів, що забезпечуються автомобілями позачергово та безоплатно.

21.           Перереєстрація автомобілів, виданих через органи праці та соціального захисту населення на одного з членів сім'ї в разі смерті інваліда.

22.    Порядок забезпечення технічних та інших засобів реабілітації інвалідів, дітей-інвалідів та інших окремих категорій населення.

23. Якій категорії інвалідів надається компенсація на бензин, ремонт i технічне обслуговування автомобіля?

24.   Підстави для зняття з обліку інвалідів, дітей-інвалідів та iншиx ociб на забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації.

25.   Організація повернення технічних та інших засобів реабілітації місцевим органом праці та соціального захисту населення від інвалідів та членів їх сімей.

26.           Документи, які є підставою для забезпечення інвалідів автомобілем.

27.           Умови забезпечення протезно-ортопедичними виробами, ортопедичним взуттям та допоміжними засобами для особистого догляду та захисту.

28.    Порядок виконання індивідуальної програми реабілітації інваліда.

29.           Перерахування коштів підприємствам, що виконали індивідуальні заявки на виготовлення технічних та інших зacoбiв peaбілітації, надання послуг з їx ремонту.

30.           Мета та основі завдання індивідуальної програми реабілітації інваліда.

для головного спеціаліста з діловодства і кадрової роботи

1.  Порядок прийняття на роботу.

2.                  Гарантії при прийняті на роботу.

3.                  Робота за сумісництвом.

4.                  Тимчасове виконання обов'язків на посаді.

5.                  Переведення на іншу роботу (стаття 32 КЗпП України).

6.                  Тимчасове переведення на іншу роботу вразі виробничої необхідності.

7.    Розірвання трудового договору (підстави припинення трудового договору).

8.   Вивільнення працівників у зв'язку iз змінами в організації.

9.                  Розірвання трудового договору з ініціативи працівника.

10.           Розірвання трудового договору з ініціативи власника.

11.           Звільнення у зв'язку з систематичним невиконанням обов'язків.

12.           Звільнення за прогул (що вважається прогулом).

13.           Звільнення в зв'язку з тривалим нез'явленням на poбoті внаслідок тимчасової непрацездатності.

14.           Трудові книжки (Відомості про робітника, відомості про роботу).

15.           Заповнення трудової книжки при звільненні з роботи.

16.           Вкладиші до трудової книжки.

17.           Право на відпустки, порядок надання відпусток.

18.   Відпустки посадовим особам .місцевого самоврядування.

19.           Обчислення стажу роботи, що дає право на відпустки.

20.    Відпустки одиноким матерям та жінкам, які самостійно виховують дітей.

21.           Строки розрахунку при звільненні (стаття 116 КЗпП).

22.           Щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці (стаття 8 3акону України «Про відпустки»).

23.    Відпустки без збереження заробітної плати.

24.    Перенесення щорічної відпустки (стаття11 Закону України «Про відпустки).

25.           Відпустки та пільги для працівників, які навчаються.

26.           Обов'язки власника при розрахунку з працівником (стаття 47 КЗпП України).

27.           Видача довідок про роботу (стаття 49 КЗпП України).

28.           Порядок застосування та зняття дисциплінарного стягнення (статті 149,151 КЗпП України).

29.           Підстави припинення трудового договору стаття 36 КЗпП України).

30.           Поняття трудового договору. Строки трудового договору(статті, 21,23 КЗпП України).

для головного (провідного) спеціаліста відділу праці та врегулювання соціально-трудових відносин

1.        Види та тривалість відпусток, що надаються інвалідам. Пільги, що мають інваліди, при наданні відпусток. (ст.6, 10, 25 ЗУ "Про відпустки").

2.        Поняття трудового договору. Строки трудового договору. Порядок його укладання (ст.21,23,24 КЗпПУ).

3.        Гарантії і компенсації працюючим у шкідливих та небезпечних умовах праці. (ст.163,165,166,167 КЗпПУ).

4.        Гарантії при прийнятті на роботу і заборона звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей.(ст.184 КЗпПУ).

5.        Застосування праці інвалідів. (ст.ст. 55, 63, 172 КЗпПУ).

6.        Трудові спори, які підлягають розгляду у судах. (ст.232 КЗпПУ).

7.        Порядок розірвання трудового договору за ініціативою працівника. (ст.38 КЗпПУ).

8.        Підстави для припинення трудового договору. (ст.36 КЗпПУ).

9.        Порядок розрахунку середньої заробітної плати. (Постанова КМУ від 08.02.95 №100).

10.   Строки звернення до суду за вирішенням трудових спорів. (ст.233 КЗпПУ).

11.   Гарантії і компенсації для працівників, які направляються для підвищення кваліфікації, підготовки, перепідготовки, навчання інших професій з відривом від виробництва (Постанова КМУ від 28.06.1997 №695).

12.   Колективний договір. Сфера укладення та сторони колективного договору. (ст.10,11.12 КЗпПУ).

13.   Порядок вивільнення працівників. (ст.49-2 КЗпПУ).

14.   Гарантії для працівників на час виконання державних або громадських обов'язків (ст.119 КЗпПУ).

15.   Органи, які розглядають трудові спори. (ст.221 КЗпПУ).

16.   Порядок вирішення розбіжностей при під час ведення колективних переговорів.(ст.11 ЗУ "Про колективні договори і угоди").

17.   Порядок виплати компенсації середньої заробітної плати працівникам, призваним на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період. (Постанова КМУ від 04.03.2015 №105).

18.   Додаткова відпустка за особливий характер праці, її тривалість. (ст.8 ЗУ "Про відпустки").

19.   Відповідальність за затримку розрахунку при звільненні.(ст.117 КЗпПУ).

20.   Види відпусток. (ст. 4 ЗУ "Про відпустки").

21.   Порядок ведення колективних переговорів.(ст.10 ЗУ "Про колективні договори і угоди").

22.   Додаткова відпустка працівникам, які мають дітей. (ст.19 ЗУ "Про відпустки").

23.   Розірвання трудового договору  з ініціативи власника (ст.40 КЗпПУ).

24.   Додаткова відпустка за роботу із шкідливими та важкими умовами праці (ст.7 ЗУ "Про відпустки").

25.   Зміст колективного договору (ст.7 ЗУ "Про колективні договори і угоди").

26.   Індивідуальна програма реабілітації інваліда, порядок її виконання. (Постанова КМУ від 23.05.2007 №757).

27.   Строки виплати заробітної плати, відпускних. (ст.115 КЗпПУ).

28.   Грошова компенсація за невикористані щорічні відпустки. (ст.24 ЗУ "Про відпустки").

29.   Строки та порядок розрахунку при звільненні. (ст.116 КЗпПУ).

30.   Механізм взаємодії УПСЗН щодо професійної реабілітації інвалідів. (Наказ Мінсоцполітики від 03.06.14 №347).

для державного соціального інспектора сектору соціальних інспекторів

1.                  Умови призначення житлової субсидії (п.4 постанова КМУ № 848 від 21.10.1995).

2.                  Обмеження права на призначення житлової субсидії (п.5 постанова КМУ № 848 від 21.10.1995).

3.                  Особи, які мають право на житлову субсидію (п.6 постанова КМУ № 848 від 21.10.1995).

4.                  Особливості врахування доходів при визначенні права на житлову субсидію (п. 12 постанова КМУ № 848 від 21.10.1995).

5.                  Документа, на підставі яких призначається субсидія (п. 13 постанова КМУ № 848 від 21.10.191995).

6.                  Терміни, на які призначається житлова субсидія (п. 14 постанова КМУ № 848 від 21.10.1995).

7.                  Перерахунки житлової субсидії (п. 14 постанова КМУ № 848 від 21.10.1995).

8.                  Визначення розміру субсидії на оплату житлово-комунальних послуг (п. 16 постанова КМУ №848від 21.10.1995).

9.                  Припинення раніше призначеної житлової субсидії (п.20 постанова КМУ № 848 від 21.10.1995).

10.           Доходи, які включаються до сукупного доходу ciм'ї для вcix видів соціальної допомоги (п.5, 6 Методики обчислення сукупного доходу ciм'ї для вcix видів соціальної допомоги).

11.           Особливості врахування окремих видів доходів в сукупний дохід ciм'ї для всіх видів соціальної допомоги (п.7 Методики обчислення сукупного доходу ciм'ї для всіх видів соціальної допомоги).

12.           Доходи, які не включаються в сукупний дохід ciм'ї для всіх видів соціальної допомоги (п.8 Методики обчислення сукупного доходу ciм'ї для всіх видів соціальної допомоги).

13.           Обчислення доходу для призначення вcix видів соціальної допомоги (п.9 Методик обчислення сукупного доходу ciм'ї для вcix видів соціальної допомоги).

14.           Порядок призначення та розмір щомісячної грошової допомоги ocoбi, яка проживає разом з інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу, який за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за ним (п.1,2,3,4 постанова КМУ №1192 від 02.08.2000).

15.           Розрахунок середньомісячного сукупного доходу та визначення складу ciм'ї особи, яка звертається за призначенням щомісячної грошової допомоги ocoбi, яка проживає разом з інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу, який за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за ним (п.5,6 постанова КМУ №1192 від 02.08.2000).

16.           Терміни, на яку призначається щомісячна грошова допомога oco6i, яка проживає разом з інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу, який за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за ним та підстави її припинення (п.8, 10 постанова КМУ №1192 від 02.08.2000).

17.           Порядок призначення допомоги при народженні дитини (п.10,11,12 постанова КМУ № 1751 від 27.12.2001).

18.           Poзміp допомоги при народженні дитини, яка народилася після 8 квітня 2011р. (п.13 постанова КМУ №1751 від 27.12.2001).

19.           Припинення виплати допомоги при народженні дитини (п.13 постанова КМУ №1751 від 27.12.2001).

20.   Порядок призначення допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (п.17,18.19 постанова КМУ №1751 від 27.12.2001).

21.           Визначення poзмipy допомоги та складу ciм'ї особи, що звернулася за призначенням допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (п.22 постанова КМУ №1751 від 27.12.2001).

22.    Припинення виплати допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку(п.23 постанова КМУ №1751 від 27.12.2001).

23.    Право на допомогу на дітей одиноким матерям (п.33 постанова КМУ № 1751 від 27.12.2001).

24.    Розмір допомоги на дітей одиноким матерям (п.34 постанова КМУ № 1751 від 27.12.2001).

25.           Порядок призначення допомоги при усиновленні дитини (п.39,40,41,42 постанова КМУ № 1751 від 27.12.2001).

26.           Відповідальність за подання неправдивих відомостей для призначення державної допомоги сім'ям з дітьми (п.48,49,50,51 постанова КМУ №1751 від 27.12.2001).

27.           Порядок призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям (п.6,7,8,9 постанова КМУ № 250 від 24.02.2003).

28.           Умови, за яких державна соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям еа призначається (п.6,7,8,9 постанова КМУ №250 від 24.02.2003).

29.           Порядок зменшення poзмipy та припинення виплати призначеної державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям (п. 17, 25 постанова КМУ № 250 від 24.02.2003).

30.           Визначення розміру державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям (п.14,15.16 постанова КМУ №250 від 24.02.2003).