Київський район м. Полтави заснований у 1952 році, має територію 5437,8 гектарів, що складає 52,8 % від загальної площі міста Полтави. Станом на січень 2016 року в районі проживає близько 90 тис. осіб.
   
 
Сьогодні:
середа, 25 листопада
   
 
Характеристика Київського району м. Полтави


Київський район засновано у 1952 році.

Він займає північно-західну частину міста Полтави.

Загальна площа - 5437,8 га, що складає 52, 8% площі міста.

У районі проживає близько 90 тис. осіб.Київський район – це 477 вулиць та провулків, 20 парків та скверів (площа зелених насаджень - 400 га), 29 ставків та 1 річка, 9166 будинків загальною площею більш ніж 2273,9 тис. кв.м., з них індивідуальних будинків – 8277.

На території району розташовано безліч парків та скверів, кожен з яких має свою історію. "Пушкарівський ліс" - вотчина славного полковника Мартина Пушкаря, соратника гетьмана Богдана Хмельницького. Заповідник "Поле Полтавської битви", який  створений сто років тому, є окрасою нашого району. У 1962 році було засновано Полтавський міський дендропарк, у ньому налічується понад 200 видів дерев і кущів, це улюблене місце відпочинку мешканців району.

Сучасними досягненнями, що постають поряд з історичними здобутками, може похвалитися далеко не кожне місто України. З відкриттям Михайлівської церкви було започатковано першу школу № 36 у селищі Рибцях, яка веде свій початок з 1738 року. У 2007 році відсвяткувала 120-ти річчя школа № 24 у с. Яківцях. Понад 100 років виповнилося школі № 7 по вул. Балакіна. Близька до цієї дати й школа №5. Наші навчальні заклади дали путівку у життя сотням легендарних особистостей. Це відомі скульптори, народні художники, полководці, науковці та видатні спортсмени.

Потужний науково - освітній потенціал нашого району. Інститут свинарства ім. Квасницького – це легендарний заклад, відомий у всьому світі. Понад століття навчає студентів Полтавська державна аграрна академія. З 1974 року діє Полтавський університет споживчої кооперації України (нині університет економіки і торгівлі). Понад двісті років обласній психіатричній лікарні ім. Мальцева. Більше 120 років працює Полтавська сільськогосподарська дослідна станція. Одним із ініціаторів її створення був український вчений-агроном О.О.Ізмаїльський, який свого часу працював управителем великого приватного маєтку князя Кочубея. На цій станції працювали всесвітньо відомі вчені Вавілов, Докучаєв, Вернадський та інші.

Мало хто знає, що видатний хірург, професор М.В.Скліфосовський працював на Полтавській землі і похований у селищі Яківцях Київського району міста.

На північній околиці Полтави, де натиск міста зупинено заповідним Полем Полтавської битви, раніше була розташована садиба відомого художника-передвижника Г.Мясоєдова. В старому занедбаному саду цього маєтку ще й досі можна побачити залишки давніх алей – поріділі насадження каштанів і горіхових дерев, спрямовані вниз по схилу до колишнього ставу. А біля воріт височить віковічний дуб. Зараз тут розташована Полтавська гравіметрична обсерваторія, заснована у 1926 році відомим вченим в галузі астрономії і геофізики, академіком О.Я.Орловим.

У ці нелегкі часи зуміли вистояти та налагодити роботу у нових умовах основні підприємства: ПрАТ «Полтавський олійноекстракційний завод Кернел Груп», ПАТ «Полтавамаш», ТОВ «Ді-Стар», ТЗДВ «Полтавська фірма Ворскла», ТОВ "Фірма "Заря", ТОВ "Полтавський лікеро-горілчаний завод", ПАТ «Полтавський турбомеханічний завод», ПАТ «Полтавський автоагрегатний завод».

Постійною є співпраця районної ради з об'єднаннями громадян. Триває постійна робота з легалізації  та створення органів самоорганізації населення. Вони гуртують людей незалежно від їхнього віку, поглядів чи уподобань для вирішення наболілих проблем громади.

З метою надання населенню якісних медичних послуг на території району працюють заклади, серед яких перша та п'ята міські клінічні лікарні, жіноча консультація та пологовий будинок, дитячі поліклінічні відділення, амбулаторії сімейної медицини.

Мешканці району мають змогу цікаво  провести дозвілля у закладах культури, досвідчені працівники яких організовують яскраві концертні програми,  проводять гурткову роботу. Це комунальне підприємство «Палац дозвілля «Листопад», обласний центр естетичного виховання учнівської молоді, міський будинок культури.

Значна увага приділяється збереженню історичної спадщини. Поряд із існуючими музейними закладами створено нові - Музей воєнних конфліктів ХХ століття, військово-історичний музей 13-ї гвардійської Дніпровсько-Будапештської ордена Суворова ІІ ступеня важкої бомбардувальної авіаційної дивізії,  унікальна експозиція якого розташована під відкритим небом на військовому аеродромі.

У вересні 2008 року було відкрито парк з відновленим пам'ятним знаком героям-авіаторам, які загинули в роки Другої Світової війни.

За рахунок інвестицій у районі постійно розширюється мережа торгових закладів, у яких запроваджуються ефективні форми обслуговування із використанням сучасного технологічного обладнання. Це торговий центр "Київ", торгівельно-розважальний комплекс "Екватор", супермаркет електроніки "Фокстрот", магазин меблів "Ворскла" та інші.

До складу Київського району входять три колишні селища – Рибці, Яківці, Івонченці, соціально-економічному і культурному розвитку яких приділяється значна увага. Вулиці освітлені, здійснюються роботи з відсипки та ремонту покриття доріг.

У Київському районі м. Полтави функціонують тридцять чотири навчальні заклади: двадцять дошкільних закладів, десять загальноосвітніх шкіл, дві гімназії та дві спеціальні школи для дітей з особливими потребами. Кожен заклад Київського району має ґрунтовні надбання у виховній та навчальній роботі.

 Не менш успішно працює й система дошкільних закладів. Дитячий садок – це світ, у якому існує дитина в найважливіший період свого розвитку, і від того, як вона тут живе, залежить не тільки її майбутнє, а й майбутнє родини та всієї країни.

Значна увага приділяється сфері соціального захисту населення району. В районі працює територіальний центр з обслуговування одиноких непрацездатних громадян. У ньому функціонують 4 відділення, що обслуговують близько 4 тис одиноких пенсіонерів щорічно і надають понад 20 видів різних послуг.

У приміщенні терцентру можна отримати ряд безкоштовних послуг — обстежитися чи пройти лікування у лікаря-стоматолога, зробити зачіску в перукаря, звернутися по допомогу до швачки чи навчитися у неї самостійно ремонтувати власні речі. Але й це ще не все: тут працюють бібліотека та тренажерна зала, де можна змістовно й корисно провести час.

Вже тривалий час, завдяки міській владі, яка придбала для територіального центру спеціалізований автомобіль «Соболь», інваліди першої групи та інваліди на візках мають змогу безперешкодно пересуватися містом.

Продовжується безкоштовне харчування одиноких малозабезпечених громадян за рахунок районного бюджету.

На сьогодні в Київському районі м. Полтави працюють 3 дитячо-юнацькі спортивні школи. На території району знаходиться стадіон «Ворскла», на якому відбуваються ігри однойменного футбольного клуба - володаря Кубку України 2009 року.

Неможливо на декількох сторінках розповісти про історію і сучасність нашого району, людей, які в ньому жили і живуть. Для зручності і оперативності в отриманні інформації розроблено веб-сайт Київської районної в м. Полтаві ради. Завітавши до нього, ви отримаєте багато цікавої і корисної для вас інформації.

Будемо вдячні за відгуки про нашу роботу.


 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz