Київський район м. Полтави заснований у 1952 році, має територію 5437,8 гектарів, що складає 52,8 % від загальної площі міста Полтави. Станом на січень 2016 року в районі проживає близько 90 тис. осіб.
   
 
Сьогодні:
вівторок, 21 травня
   
 

5-та міська клінічна лікарня розташована в центрі міста, організована в 1985 р. До її складу входять три відділення: гінекологічне, неврологічне та терапевтичне.

Завдяки постійній підтримці місцевої влади та сумлінній роботі колективу лікувальний заклад набуває все більшої значимості. Щороку тут обслуговується близько 6,5 тисяч пацієнтів, для оздоровлення яких використовуються найсучасніші методи діагностики та лікування.

Велика увага приділяється лікуванню та профілактиці церебро-васкулярних та серцево-судинних хвороб, використовуються сучасні методи обстеження і лікування — комп'ютерний, магнітно-резонансний та  спіральний томографи, ультразвукове дослідження, доплерографія, реоенцефалографія, електроенцефалографія, гамма-ніж, голкорефлексо-терапія, точковий масаж, паравертебральні блокади, хірургічне видалення атеросклеротичних бляшок при стенозі сонної артерії, лікувальна гімнастика, масаж, фізіотерапевтичні методи, фітотерапія, дієтичне харчування, обстеження крові хворих на мікробіохімічному аналізаторі, обстеження гормонального фону в центральній науково-дослідній лабораторії медичної академії, виявлення та ідентифікація вірусної природи інфекційно-запальних процесів, імунограма, глюкозурований гемоглобін, фібро-гастродуоденоскопія, реовазографія судин та печінки, спірографія, методи психотерапевтичної релаксації, гіпноз, масажний стіл "Релакс".

На базі лікарні працюють дві кафедри: нервових хвороб та госпітальної терапії. Це дає можливість з науковим підґрунтям використовувати в лікуванні ефективні сучасні ліки, займатися науковою діяльністю. Так, протягом минулого року надруковано п'ять наукових статей за участю лікарів терапевтичного та неврологічного відділень.

Високим є кваліфікаційний рівень лікарського складу: 60 відсотків мають вищу категорію, постійно підвищують свої професійні здібності, беручи участь в конференціях, симпозіумах, всесвітніх конгресах (конгрес з профілактики нервових хвороб у Чехії та всесвітній конгрес за участю лікарів Німеччини, Австралії, Сполучених Штатів і Канади Полтаві з профілактики та лікування колагенозів та хвороб суглобів в 2005 р.).

Основною особливістю в лікувальному процесі 5-ї міської клінічної лікарні є те, вона стала першою в області, де широко втілюється лапароскопічний метод хірургічного втручання в гінекологічному відділенні. Цей метод оперативного втручання виходить на перше місце в світі і дає мінімальне травмування органів та тканин, збереження ендокринної функції, відновлення дітородної функції, лікування безпліддя, злукової хвороби ти її профілактику. З 2003 р. прооперовано більш ніж 600 пацієнток, операції  з причин безпліддя в 25% дали позитивний результат і  їх наслідком стало народження дитини.

Пацієнтами 5-ї міської клінічної лікарні є не тільки мешканці Полтави та області. Минулого року тут лікувалися громадяни Данії, Португалії, Америки, Німеччини, Італії, Ізраїлю.

У лікарні постійно проводяться ремонти, реконструюються палати, впорядковується прилегла територія.